Holokost’un Görünmeyen Yüzü “Josef Mengele”

3 dakikada okuyabilirsiniz


Her cinayetin bir azmettiricisi olur. Azmettireni biliyoruz. Peki cinayeti işleyen kim? Şimdi hep beraber Hitler faşizmi yıllarında yaşanmış ürpertici bir hikayeye gidelim.

1. Neden Josef Mengele

Josef Mengele, 1911 Almanya doğumlu yüzlerce Nazi doktorundan sadece biri. Peki bu kişiyi diğerlerinden farklı kılan ne? Bir saniye düşündüğümüz zaman aklımıza hemen şu soru geliyor. Acaba savaşlarda yaralanan birçok Nazi askerini ölümden kurtardığı için veya ölümsüzlük iksirini bulduğu için mi bu kadar ünlü? Hayır…

2. Keşke Konu Kurtarmak Olsaydı…

Keşke sadece Hitler gibi birinin düşüncelerine sahip olduğu için veya insanları kurtaran çalışmalar ve deneyler yaptığı için bu kişiyi konuşuyor olsaydık. 

2. Genç-Yaşlı Ayrımı Yapmadan Acımasız Deneyler 

Mengele, Yahudi Soykırımı için toplanan insanları çocuk, yaşlı, genç diye ayırt etmeden üzerlerinde acımasızca deneyler yapmıştır. Çok ilginçtir ki bu vahşi deneyler günümüz bilim insanlarına birçok alanda yardımcı olmuştur.

3. Narkoz Yapmadan Organları Çıkarıyor

Bir görgü tanığının notlarında Mengele’nin deneklerine hiç narkoz yapmadan karınlarını yardığından, kalplerini ve diğer organlarını eliyle alıp deneyler yaptığından, deneklerin ise büyük acılar çekip inleyerek hayata gözlerini yumduklarından bahsetmiş.

4. Çocukları Çeşitli Vaatlerle Kandırıyor

En acı deneyleri de özellikle Yahudi erkek çocuklar üzerinde uygulayan bu ölüm makinası, çocukları çeşitli vaatlerle kandırmış. Çocuklar ona amcacım diye seslenip sevgilerini belli ederken o gülen yüzünün altında hain planlarını düşünmekteymiş.

5. İşkence Denekler Ölene Kadar

Bazı çocukları sırtlarından birbirine dikmiş bazılarınında çeşitli uzuvlarını kesip ne kadar yaşayacaklarını hesaplamış. Bazı yetişkin Yahudileri çok soğuk bir suyun içerisine koyarak ne kadar süre dayanabileceğini ölçmüş. Tabi bu süre denekler ölene kadar devam etmiş.

6. Amaç Yahudileri Almanlara Benzetmek

Özellikle çocuklar üzerinde uyguladığı vahşice deneylerle bilinen ve “Ölüm Meleği”  adını alan Josef Mengele,  Yahudi çocukları Alman ırkına benzetebilmek için gözlerine mavi mürekkep enjekte etmiş. Bazılarının ciltlerine de hardal gazı enjekte ederek yaşanan sonuçları gözlemlemiş.

7. Malzemeler: Mürekkep ve Hardal Gazı

Sonucunda ise gözlerine mürekkep enjekte edilenler kör olmuş, hardal gazı enjekte edilenler ise büyük sancıların ardından hayata veda etmiş.

8. İki Milyonluk Bir Ölüm Oyunu

Peki Dünya’da 2 milyon Yahudinin öldürülmesinden sorumlu tutulan, Frankfurt ve Münih gibi önemli üniversiteleri bitiren bu cani insan neden bu katliamları yapmıştır?

9. Farklı İnsanları İnsan Olarak Görmüyor

Cevabı  çok zor değil aslında. 1937 yılında Nazi Partisi’ne katılması ve onların ideolojisine göre hareket etmesi aslında bizden hiçbir farkı olmayan insanları insan olarak görmemeye başlaması yaptığı katliamların en büyük sebebi.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
6
Acıklı
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Korkunç Korkunç
19
Korkunç
Şoke Şoke
6
Şoke
Murat Kasap

Yazan Çizen ve Hayalleriyle Yaşayan Birisi... İnstagram: Murat_kasap17