Herkesin İyi Şeyler Yapabileceğini Kanıtlayan 12 Şaşırtıcı Hikâye

5 dakikada okuyabilirsiniz


Dünyayı daha iyi bir hale getirmek için, hayır kurumlarına milyonlar veren bir zengin olmak gerekmiyor. Bazen aç bir köpeği doyurmak, çantasını taşımakta güçlük çeken bir yaşlıya yardım etmek ya da birisine sadece gülümsemek gibi küçük şeyler yapmak da yeterli. İşte iyi şeyler yapmanın ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmenin sandığımızdan çok daha kolay olduğunu kanıtlayan 12 şaşırtıcı hikâye :

1.“Bir ortaokulda öğretmenlik yapıyorum. Bir gün teneffüste öğrencilerimin okulun arkasında bir yere gittiklerini gördüm. Sigara içmeye gidiyor olabileceklerini düşündüm ve onları izlemeye karar verdim. Daha sonra ise şok edici bir manzarayla karşılaştım. Çocuklar okulun arkasında gezinen evsiz bir adama giyecek ve yiyecek getirdi. Geçen hafta müdürden, o adamın okulumuzda güvenlik görevlisi yapılması için talepte bulunduk. Artık onun bir işi ve yaşayacak bir yeri var.”

şaşırtıcı hikâye

2.“Bugün kan bağışında bulundum. Bunun etkisiyle otobüsteyken birden kötü hissettim ve bayıldım. Bütün yolcular beni iyileştirmek için yardım etti. Ayrıca şoför de yönünü değiştirdi ve beni hiçbir ücret almadan hastaneye götürdü. Telefonum ve param elimden düşmüştü. Yolcular ise her şeyimi bana geri verdi. Ne yazık ki onlara teşekkür etme fırsatım olmadı.”

şaşırtıcı hikâye

3.McDonalds’ta bir adam bana doğru yaklaştı ve “Lütfen yemeğinizi benimle paylaşır mısınız? 3 gündür hiçbir şey yemedim. Size parasını daha sonra geri ödeyebilirim” dedi. Ve telefon numaramı aldı. Birkaç gün sonra telefon hesabıma “Söz vermiştim” yazan bir mesajla 20 dolar aktarıldı.”

şaşırtıcı hikâye

4.“Birkaç gün önce bir dondurmacıdan dondurma alıyordum. Kasada 3 küçük çocuk gördüm. Biraz dondurma almak istiyorlardı ama yeterince paraları yoktu.  Onlara birkaç dolar verdim. Keşke çocukların gözündeki ışıltıyı siz de görebilseydiniz.”

şaşırtıcı hikâye

5.“İşim için gerekli olan raporları yazarken 2 gün boyunca hiç uyumadım. Dün işteyken uyuyakaldım ve uyandığımda kendimi eve buldum. Patronum beni alıp götürmesi için eşimi aramış ve bana 2 gün izin vermiş.”

şaşırtıcı hikâye

6.“Bir keresinde karısından kendisine kebap almasını isteyen bir adam gördüm. Kadın hayır deyip kafasını çevirdi. Bir başka adam ise kebap isteyen adama kendi kebabından bir parça verdi. İşte buna erkekler arası dayanışma derim.”

şaşırtıcı hikâye

7.“Geç kaldığım sınavıma yetişmek için koşuyordum. Hocam çok katıdır. “Geç kalırsanız, otomatik olarak sınıfta kalırsınız” der. Otobüs durağına koşuyordum ve aniden bir polis beni durdurdu. Yolun yanlış bir yerinden geçmiştim. Ağlamaya başladım ve başımdan geçenleri polise anlattım. Bana soğuk bir ifadeyle “Arabaya geç lütfen” dedi. Arabaya bindim. Gülümseyerek nereye gideceğimi sordu. Ve sonra da aracın sirenlerini açarak beni okula götürdü.”

şaşırtıcı hikâye

8.“Bir hafta önce otobüsteydim. Otobüsün bütün koltukları doluydu. Durakların birinde otobüse bir kız bindi. Kızın ayakkabısının topukları 10 cm civarındaydı. Böylesine yüksek bir topukla ayakta durmanın ne kadar zor olduğunu bilirim. Kıza yerimi vermek istedim. Bana gülümsedi ve teşekkür etti. Aradan bir hafta geçti. Bugün de ben yüksek topukla otobüste ayakta durmak zorunda kaldım. Ve anlayışlı başka bir kız da bana yerini verdi.”

şaşırtıcı hikâye

9.“Bugün bakkalda yaşlı bir adam gördüm. Adam bir eliyle süt şişesini tutuyor diğer eliyle de bozuk para sayıyordu. Sütü almak için yeterince parası yokmuş gibi gözüküyordu. Daha sonra adamın arkasına başka bir adam geldi ve yere 10 dolar düşürdü. Sonra da yaşlı adama dönüp: “Sanırım yere bir şey düşürdünüz” diyerek oradan uzaklaştı.”

şaşırtıcı hikâye

10.“Caddede yürürken evsiz bir adam yanıma yaklaştı ve kendisine yiyecek almak için benden biraz para istedi. Ona para vermedim ama bir sandviç aldım. Sonra kısa bir süre adamı izlemeye karar verdim. Köşeyi döndü, sandviçten bir ısırık aldı ve geri kalanını pençesi yaralanmış bir köpeğe verdi.”

şaşırtıcı hikâye

11.“Bugün benim günüm. Doğum günüm falan da değil. Ailemin beni evlat edindiği gün. Ve bugün biz de eşimle birlikte aynı yetimhaneden bir kız çocuğu evlat edindik. Artık bizim önemli olan tek bir günümüz var.”

şaşırtıcı hikâye

12.“Bir keresinde su alıyordum. Ödeme yapmak için 10 dolarımı çıkardım ve paranın arkasında bir şey yazdığını gördüm. Ödememi başka bir parayla yaptım ve onu cebime koydum. Daha sonra paranın arkasında yazılanları okudum. “Eğer ihtiyacı olan bir adam görürsen, bu parayı ona ver. Onun bu paraya senden daha çok ihtiyacı var. İyi bir şeyler yap” yazıyordu. Dün otobüs durağında oturuyordum. Bir adam yanıma geldi ve ekmek almak için para istedi. O parayı aldım ve adama verdim. Oldukça etkilendi. Daha sonra başka bir 10 dolar aldım ve üzerine “İhtiyacı olan bir adam görürsen bu parayı ona ver. Onun bu paraya senden daha çok ihtiyacı var. İyi bir şeyler yap” yazdım. Umuyorum ki; birden fazla mutlu insan olacak.”

şaşırtıcı hikâye

Kaynak: brightside

“İyilik Meleği mi Uyuşturucu Bağımlısı mı? Temel Reis Hakkında Bilinmeyenler” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
11
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
4
Şoke