Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Birbirinden Güzel 15 Muhteşem Film

8 dakikada okuyabilirsiniz


Hayvanların Rol Aldığı Filmler
Hayvanların Rol Aldığı Filmler

Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Birbirinden Güzel 15 Muhteşem Film: Hayvan dostlarımız yaşamımızın her alanında, her anında yanımızdalar. Hayvanların Rol Aldığı Filmler ile karşılaştığımız zaman, bu filmlerde hayvanların kimi zaman arama kurtarma çalışmalarında başı çektiklerini, kimi zaman yaşlılara, görme engellilere rehberlik ettiklerini görüyoruz. Böyle olunca da duygusal hayvan filmleri ve hayvan dostluğu ile ilgili filmleri izlemek bizim için vazgeçilmez oluyor. Onlar sadece böyle ciddi konularda değil, eğlence sektöründe de karşımızdalar. Hayvanların muhteşem rol yeteneklerini sergilediği filmleri sizler için derledik. İşte Hayvanların Rol Aldığı Filmler;

1. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Haçiko / Hachi: A Dog’s Tale (2009)

Hachiko: A Dog's Story Filmi

IMDb Puanı: 8,1

Bir profesör ile bir köpek arasındaki müthiş dostluğu konu edinen, 1987 yılında Hachiko Monogatari isimli Japon filmine konu olan gerçek olaylar bu defa Stephen P. Lindsay tarafından senaryolaştırılmıştır. Hachi, Japonya’da meydana gelen gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. Sahibine olan sadakati ile Japonya’dan tüm dünyaya yayılmış bir köpek Hachi; öyle ki yıllar boyu sahibini beklediği tren istasyonuna, köpeğin heykeli dikilmiş.

2. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Beethoven/ Afacan Köpek Beethoven (1992)

Afacan Köpek Beethoven Filmi

IMDb Puanı: 5,6

Newton ailesi, mutlu olmak için her şeye sahiptir. Ancak onlara yine de bir eksiklik var gibi gelmektedir. Aileye katılan dört ayaklı yeni bir üye, bu eksikliği nihayet tamamlar. St. Bernard cinsi bu sevimli yavru köpeğe Beethoven adını verirler. George, Alice ve çocuklar Ryce ve Ted, Beethoven’ı çok severler ve onu beslemeye başlarlar. Fakat Beethoven, anormal bir şekilde büyür ve şişmanlar. Bunun üzerine onu veteriner Dr. Varnick’e gösterirler. Ancak aile, doktorun neyin peşinde olduğundan habersizdir. Köpekler üzerinde deneyler gerçekleştiren kötü kalpli doktor Beethoven’ı kaçırması için iki kişi tutmuştur. Ve ailenin tüylü üyesini kurtarmak baba George’a düşer. Serinin ilk filmi 1992‘de izleyicinin beğenisine sunulmuştur.

3. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Yaşam Bir Mucizedir / Life is A Miracle (2004)

Yaşam Bir Mucizedir / Life is A Miracle Filmi

IMDb Puanı: 7,6

Bir Sırp mühendis olan Luka, 1992’de Bosna’ya gelir. Yanında opera şarkıcısı olma hayalleri taşıyan karısı Jadranka ve oğlu Milos vardır. Tanrı’nın unuttuğu bir yerdeki küçük bir köye yerleşen Luka kısa bir süre sonra patlayarak Balkanlar’ı cehenneme çevirecek olan savaştan habersiz hayal kurmakta, planlar yapmaktadır. İyimser mizacından aldığı şevkle, bölgeyi turistik olarak kalkındıracak olan tren yolu inşasına başlar. Giderek yaklaşan savaş söylentilerine kulağını tıkar. Gelin görün ki savaş çıkıp oğlu askere alınır, karısı da bir müzisyenin koynuna girip kaçıverir. Berikilerin bir gün döneceği umuduyla canla başla çalışmaya devam eden Luka’nın hayatı görmek istemediği savaş ve çatışmayla kaplanmaya başladığında hayat karşısına Müslüman bir kadın olan Sabaho’yu çıkarır. Ve her şey değişir!

4. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Özgür Willy /Free Willy (1993)

Özgür Willy /Free Willy Filmi

IMDb Puanı: 5,9

Küçük Jesse’in en iyi arkadaşı, bir su parkındaki büyük havuzda yaşayan büyük Orka balığıdır. Orka’nın açık denizde hür yaşayan ailesine duyduğu özlemi hisseden ve paylaşan tek insan da yine duygusal Jesse’dir.

“Ödüllü Türk Filmleri: Yabancı Festivallerden Ödül Alan 20 Türk Filmi” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Flipper (1996)

Flipper Filmi
IMDb Puanı: 5,2

Sandy (Elijah Wood) amcası Porter’ın (Paul Hogan) yanına Florida’ya geldiğinde kuşkusuz burada hayatını kurtardığı kimsesiz bir yunus balığının en iyi arkadaşı olacağını hayal bile edemezdi. Sandy ve Flipper birlikte tehlikeli düşmanlarla savaşır, heyecanlı kaçışlar planlar ve yeni arkadaşlar edinirler.

6. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: K-9 (1989)

K-9 Filmi

IMDb Puanı: 6,0

James Belushi, Thomas Dooley adlı narkotik polisi rolünde başına buyruk polis köpeği ortağıyla beraber harikalar yaratır. Serinin ilk filmi 1989‘da izleyici karşısına çıkmıştır.

7. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Beyaz Diş / White Fang (1991)

Beyaz Diş / White Fang Filmi

IMDb Puanı: 6,7

Jack, babasının daha önceden keşfettiği altın madenini bulmak için Yukon’a gelir. Doğduğundan beri şehirde yaşayan genç çocuk, soğuk yaban hayatına alışık olmasa da ayak uydurabileceğine inanmaktadır ve babasının mektubunu da yanına alarak onun eski arkadaşı Alex Larson’u bulur, kendisini madene götürmesini ister. Yaşlı Alex, madende altın olduğuna inanmaz ve genç çocuğu madene götürmek istemez. Zira uzun, karlı bir dağ tırmanışıyla gidilen madenin yolunda aç gezen kurtlar da vardır ve Alex, Jack’in tüm bunları kaldıramayacak kadar zayıf olduğunu düşünmektedir. Genç çocuğun ısrarları sonucunda, onu madene götürmeyi kabul eden Alex vakit kaybetmeden yola çıkar.
Yolda yaşanan terslikler, ikilinin planlarını altüst eder ve Alex ile Jack, sonrasında ayrılmak üzere şehir merkezine gitmek zorunda kalırlar. Ancak, Alex ve Jack pek de tesadüfi olmayan bir yolla tekrar buluşur ve Alex, genç çocuğu bu sefer madene götürmeyi kabul eder. Bu sırada başkaları tarafından ormanda tuzağa takılmış kırma bir yavru bulunur. Adını Beyaz Diş koydukları bu hayvan, kurt ve köpek çiftleşmesinden meydana gelmiştir. Ticaret yapan bir grup insan tarafından sahiplenilen bu yavru, Jack’i derinden etkiler.
Beyaz Diş‘i aklından çıkaramayan Jack, onun sayesinde dostluğu, güveni ve sevgiyi keşfedecektir.

8. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Ben Efsaneyim / I am Legend (2007)

Ben Efsaneyim / I am Legend Filmi

IMDb Puanı: 7,2

Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan, önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York’ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville’in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.
Will Smith’in alman çoban köpeğiyle başrolünü paylaştığı film, köpekler hakkında fazlasıyla fikir sahibi olmanızı sağlayacak.

“Hayvanlar Aleminden 9 Romantik Hareket” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

9. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Beyaz Tanrı / Fehér isten (2014)

Beyaz Tanrı / Fehér isten Filmi

IMDb Puanı: 6,9

13 yaşındaki Lili’nin çok sevdiği kırma köpeği Hagen, babası tarafından Lili’nin tüm karşı çıkmalarına rağmen sokağa salınır. Köpeğini geri getirebilmek için sokak sokak gezmeye başlayan Lili, bir anda patlak veren köpek isyanının ortasında bulur kendini.

10. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Kutup Macerası / Eight Below (2006)

Kutup Macerası / Eight Below Filmi
IMDb Puanı: 7,3

Tecrübeli kurtarma rehberi Jerry Shepard, Antarktika’nın zorlu koşullarına rağmen bir gruba daha önderlik etmektedir. Ancak ölümcül bir kazadan sadece köpeklerini terk ederek kurtulabilir. Yine de hayattaki en büyük dostlarını o kadar da kolay feda etmeye niyeti yoktur. Maceraperest ve güzel pilot Katie’nin de desteğiyle benzeri görülmemiş bir kurtarma operasyonuna girişmeye hazırlanmaktadır. Üstüne üstlük Antarktika’da yüzyılın en büyük kar fırtınası adım adım yaklaşmaktadır.

11. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Savaş Atı / War Horse (2011)

Savaş Atı / War Horse Filmi
IMDb Puanı: 7,2

1. Dünya Savaşı sırasında kırsal İngiltere ve Avrupa arasında geçen “Savaş Atı”, Joey adlı bir at ile onu evcilleştirip eğiten Albert adında genç bir adam arasındaki muazzam dostlukla başlıyor. İkili mecburen ayrı düşüyor. Atın savaş boyunca yaptığı sıra dışı yolculuğu anlatan film Tarafsız Topraklar’da duygusal sona yaklaşırken atın karşılaştığı herkesin, İngiliz süvarilerin, Alman askerlerinin, bir Fransız çiftçi ve onun torunun hayatlarını nasıl değiştirdiğini konu ediyor.

12. Hayvanların Rol aldığı Filmler: 101 Dalmaçyalı / 101 Dalmatians (1996)

101 Dalmaçyalı / 101 Dalmatians Filmi

IMDb Puanı: 5,7

101 Dalmaçyalı’nın yeni versiyonunda bu kez insanlar ve hayvanlar boy göstererek yepyeni bir macerayla sinemaseverlerin karşısına çıktılar. Filmde Londra ve çevresindeki evlerde yaşayan Dalmaçya cinsi köpeklerin çalınması olayları günden güne artmaktadır. Günün birinde piyango Pongo ve Perdy adlı Dalmaçya köpeklerinin yeni doğan yavrularına da vurur.

“Yerli Film Replikleri: 22 Unutulmaz Filmden Hafızalara Kazınmış 40 Efsane Replik” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

13. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Bir Yunusun Hikayesi/Dolphin Tale (2011)

Bir Yunusun Hikayesi / Dolphin Tale Filmi

IMDb Puanı: 6,9

Winter isimli bir yunusun gerçek hikayesine dayanan filmde, yengeç kapanına kuyruğu sıkışan yunusu kurtaran 11 yaşındaki bir çocuk ve onun ailesi arasında geçen film, yunus ve çocuk arasında oluşan dostluğa odaklanıyor.
Freeman’ın yunusa tekrar yüzme yeteneğini kazandıracak doktoru canlandıracağı filmde, Connick Jr. deniz biyoloğunu, Judd ise anneyi canlandırıyor.

14. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Paramparça Aşklar ve Köpekler /Amores Perros (2000)

Paramparça Aşklar ve Köpekler / Amores Perros Filmi

IMDb Puanı: 8,1

Film Meksika’nın çeşitli sosyal statülerine sahip üç insanın kesişen ve benzeşen öykülerini işliyor. Genç ve yakışıklı Octavio, geçimsiz ağabeyi ve yengesiyle birlikte yaşıyor. Hiçbir işi olmayan Octavio’nun tek derdi yengesine karşı beslediği büyük aşk. Diğer yandan başarılı bir kariyere sahip olan Daniel ise yolunda giden evliliğini bırakıp başka bir kadını seçiyor. Eski bir cuçlu olan El Chiavo ise kendinden yaşça küçük bir kıza vurulmuş durumda.
Meksika’nın arka sokaklarında dönen yasadışı olaylardan biri olan köpek dövüşü, hikayenin tüm karakterlerini ilginç bir şekilde bir araya getiriyor. Katıldığı tüm festivallerde ödül kazanan film, kimilerine göre milenyumun ilk başyapıtı olarak adlandırılmaktadır.

15. Hayvanların Rol Aldığı Filmler: Sivas (2014)

Sivas Filmi

IMDb Puanı: 7,4

11 yaşındaki Aslan’ın yaşadığı küçük köydeki tek gündeliği okula gitmek ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten ibarettir; en büyük derdiyse aynı sınıfta okuduğu Ayşe’ye olan aşkıdır. Bir gün yaşadıkları yerde bir hayli popüler olan köpek dövüşlerinden birine denk gelen Aslan, burada dövüşü kaybeden ve yaralanıp yere yığılan Sivas adında terk edilmiş kangal köpeğiyle karşılaşır. Bu karşılaşma o andan itibaren yaşayacağı hayatı etkileyecek en önemli dönüm noktalarından biri olur.
Kaan Müjdeci’nin yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği ilk uzun metrajlı filminin başrolünde Aslan’ı Doğan İzci canlandırırken, ona köpek Çakır eşlik ediyor.

“İzlediğinizde Etkisinden Kurtulamayacağınız 11 Filmden 12 Efsanevi Replik” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke