“Haydaa Bu Böyle miymiş” Diyebileceğiniz 18 Kısa Bilgi

3 dakikada okuyabilirsiniz


Büyük usta, araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu güzel bir şey söylemiş. “Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz”. İlk anlamda yararsız olarak görülebilecek ancak günlük hayatta her an karşımıza çıkabilecek birkaç ansiklopedik bilgi derledik sizler için. Haydi, bakalım neymiş bu şaşırtıcı bilgiler…

İnsanlar

Leonardo Da Vinci aynı anda bir eliyle yazı yazıp diğer eliyle resim yapabiliyordu. Bir eli daha olsa kim bilir neler yapardı…

Çok sert hapşırırsanız kaburga kemiklerinizden biri kırılabilir. Vallahi sizinkini bilmem de benimkine az kaldı.


Geceleri sabaha göre 1 cm daha kısa olursunuz. Hayret hiç fark etmemiştim.

Dünyada yaşayan tüm insanları oluşturan atomlardaki boşluklar çıkarılırsa tüm dünya nüfusu bir elmaya sığabilir. Biz metrobüslere sığamadık ki…


1960’larda CIA, Rus konsolosluklarında casusluk için, Akustik Kedicik ismini verdiği programında, cerrahi yöntemle kedilerin içine mikrofon, pil ve anten yerleştirerek kedileri dinleme cihazına dönüştürdü. Ondan uysallaştı bu hayvanlar.

Bilinen en uzun ve yoğun trafik kuyruğu Çin’de meydana gelmiş ve 12 gün sürmüştür. 100 km kuyruk oluşmuş ve araçlar günde 1 kilometre ilerleyebilmişlerdir. Bu nüfusa bu trafik normal…
Bakınız Çin’in nüfusu: http://www.parsithalat.com/cinin-nufusu/

Pulp Fiction filminde tüm saatler 04.20’yi gösterir.


Ortalama bir insan, ömrü boyunca dünyanın çevresini yaklaşık üç defa dolaşacak kadar yürür. Ama görüyoruz ki bu oran azalıyor. Yürümek en sağlıklı ve ucuz spordur. Sağlığımız için yürüyelim.

Doğa

Su samurları el ele tutuşarak uyuyorlar.

Taklitçi ahtapot isimli ahtapot, sadece renk değiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda dil balığı, aslan balığı ve deniz yılanı gibi hayvanların şekline de bürünebiliyor.


Biz insafsız diyeceğiz ama doğanın bir kanunu. Bir erkek aslan yönetimi ele geçirince tüm yavru aslanları infaz eder. Çünkü iktidarını bu şekilde kurar.


Ne güzel bir manzara. Hem de karlı marlı. Ama Dünyadaki insanların üçte ikisinin hayatında hiç kar görmediğini biliyor muydunuz?


Artık nesli tükenmiş olan ‘Yünlü mamut’ isimli mamut türünün canlıları Mısır Piramitleri inşa edilirken varlardı. Şimdi olsalar da bu piramit gizemini anlatsalar.

Bir denizanasının yüzde 95’i sudan oluşmakta. Ne de olsa suyun içindeler hep…

Varyemez Amca isimli çizgi film, külot giymiyor olması gerekçesiyle Finlandiya’da yasaklanmıştır. Acaba herkes külot giyiyor mu ki?

İneklerin en iyi arkadaşları vardır ve onlardan uzaklaştırıldıklarında stres yaşarlar. Biz bir aradayken yaşıyoruz…


Karda gizlenmeye çalışan bir kutup ayısı, siyah burnunu pençesiyle kapatır. Çocuğun derdi bu mu sanki..

Sivrisineklerin 47 tane dişi vardır. İyi ki bunlar sivrisinek kadar…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
9
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
18
Şoke