Hayata Gözlerinizi Yummadan Gitmeniz Gereken 5 Yer

2 dakikada okuyabilirsiniz


Hayatınızda görmek isteyeceğiniz birçok yer olmuştur. Hayata gözlerinizi yummadan gitmeniz gereken bu yerleri sizin için derledik.

5. Yemen

Yemen’deki Sokotra Ejderha Ağacı, dünyanın en sıra dışı ağaçlarından biri. Gövdesinden sızan kırmızı renkli reçete, antik çağda ilaç yapımında kullanılmış ve “ejderha kanı” olarak ünlenmiş.

4. Rusya 

Rusya’dan insanın içini ürperten bir maden, Mir elmas madeni. Madeni genişliği 1 kilometreyi buluyor. Burası dünyada insan eliyle yapılan en büyük ikinci çukur.

3. Kamboçya

Ta Prohm Tapınağı, doğaya kafan tutan insan ırkının mutlak yenilgisinin bir tezahürü olarak 12. yüzyılda inşa edilmiş ve 400 yıl önce terk edilmiştir. Tapınak zamanla doğa tarafından kuşatılmış.

2. ABD

Ölüm vadisi, bugüne kadar yeryüzünde ölçülen en yüksek yüzey ısısının kaydedildiği yer. 1913 yılında 56.7 derece ile rekorlar kitabına giren bu vadi, ayakkabılarınızın altını eritecek kadar sıcak.

1. Türkiye

Kapadokya sıradışı yeryüzü şekilleri ile kuşatılmış eşsiz bir labirent şehir. Kayaların içinde oyulmuş mağaralarda dolaşırken kendinizi başka bir zamanda bulabilirsiniz. Üstelik bu mağaralarda konaklama imkanınızda bulunuyor.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Murat Kasap

Yazan Çizen ve Hayalleriyle Yaşayan Birisi... İnstagram: Murat_kasap17