Hasret Bitiyor! Onur Ünlü Yönetmenliğinde Cingöz Recai 13 Ekim’de Vizyona Giriyor!

2 dakikada okuyabilirsiniz


Bilen bilir Onur Ünlü Türk Sineması’nın günümüzdeki en kıymetli yapı taşlarından biridir. Kendine has duruşu ve yaptığı işlerin kalitesi kişiye göre değişse de bana göre hep 10 üzerinden 10 dur. Uzun süredir vizyonda Onur Ünlü filmi izlemeye hasret kalmıştık. Yaz boyu kişisel Instagram hesabından yaptığı duyurularla bekleyen izleyiciye, beklediğine değecek bir işin geldiğini müjdeleyip durdu. Benim için ise filmin değerini bir kaç kat daha yükselten ayrıntı Haluk Bilginer’i kadronun içinde görmek oldu.

Sadece Haluk Bilginer ile de bitmiyor kadroda; Serkan Keskin, Musa Uzunlar, Fatih Artman, Ushan Çakır ve Selim Bayraktar gibi isimlerini sıraladıkça filme olan merakı katlayan bir kadro görüyoruz. Cingöz Recai rolünde ise Kenan İmirzalıoğu’nu görmek biraz kar amacı güdüldüğünü düşündürmeden etmiyor. Meryem Uzerli ve Kenan İmirzalıoğlu’nu başrollerde bir miktar yadırgayıp yakıştırmak konusunda tereddüt etmedim diyemem. Ünlü’nün günümüz seyircisinin ilgi duyduğu aktörlere başrol vererek maddi kazancını garantileme amacını, diğer işlerinden dolayı uğradığı maddi kayıpları telafi etme isteğini baskınca hisssettiğimizi söylemeden geçemiyoruz.

Film, Peyami Safa’nın aynı isimli kitabından uyarlanmış hırsız – polis çekişmesi ve sempatik bir hırsızın yaptığı işi normalleştirmesi üzerine kurulu aksiyonu bol bir polisiye.

1969 yapımı uyarlamada Cingöz Recai olarak Ayhan Işık’ı izlemiştik. 2017 yapımına büyük sorumluluk yükleyen bu ayrıntı filme olan beklentiyi de artırıyor.

Yayınlanan fragmanlar ortaya güzel bir işin çıktığını ve seyir keyfi bol olan bir filmin bizi beklediğini söyler gibi duruyor. Fragmanda dikkat çeken önemli ayrıntılardan biri de efsane Cingöz Recai repliğinin es geçilmemiş olması.

“Benim hücum edilmez vücut içinde ölmez bir ruhum vardır.”

Sonbaharın kendini kusursuzca hissettirdiği şu günlerde kadronun sağlamlığı, yönetmenin ustalığı ve hikayenin Peyami Safa’dan alınmış olması vakit ayırıp sinemaya gitmeye değer nitelikte.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
71
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke
Nazli Can Korkmaz
"Tel cambazı istiyordu ki dünya istediği gibi olsun. Bile bile aldanmaya vardırıyordu işi. Ama olmuyordu kendisi vardı."