Harry Potter Filmlerinden Yok Artık Dedirtecek 10 Detay

3 dakikada okuyabilirsiniz


Harry Potter Starbucks Detayı

Sadece Harry Potter kitapları değil, filmleri de birçok gizli mesaj ve ilginç ayrıntılarla dolu. Harry Potter serisinden bazı ilginç detayları sizin için derledik.

1. Dolores Umbridge’in Kıyafetleri

Dolores Umbridge kıyafetlerindeki ton değişimi

 

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (Harry Potter and the Order of Phoenix) filminde Hogwarts’a öğretmen olarak gelen Dolores Umbridge, kurallarıyla okulda adeta terör estiriyordu. Dolores Umbridge daha kötü ve daha güçlü oldukça kıyafetlerinin renk tonu, açık pembeden koyu pembeye doğru değişiyor.

2. Moody ve Bill Weasley’nin Benzerliği 

Bill Weasley ve Deli Göz Moody

Deli Göz Moody (Mad-Eye) ve Bill Weasley karakterlerini hepimiz biliyoruz. Deli Göz Moody karakterini canlandıran Brendan Gleeson, Weasley ailesinin en büyük çocuğu olan Bill Weasley’i canlandıran Domhnall Gleeson’un babası.

3. Filmin Bilinen Diğer Üçlü Arkadaş Grubundaki Değişiklik

Kitaplara göre Malfoy, Crabbe ve Goyle, İhtiyaç Odası’nda yaşananlardan sonra ayrılmaz bir arkadaş grubu olarak kaldı. Ancak film yapımcıları bu durumu biraz değiştirmek zorunda kaldı. Crabbe’i oynayan Jamie Waylett tutuklandı ve bu nedenle filme katılamadı. Onun yerini Blaise Zabini aldı.

4. Helena Bonham Carter Hamileydi

Melez Prens (The Half-Blood Prince)

Melez Prens (The Half-Blood Prince) filminin çekimleri sırasında Bellatrix karakterini canlandıran Helena Bonham Carter hamileydi. Bu nedenle Bellatrix’e bol kıyafetler giydirilmiş ve yakın çekimlerden kaçınılmış.

5. Gerçek Duygular

Harry Potter ve Felsefe Taşı (Harry Potter and the Sorcerer’s Stone)

İlk filmdeki öğrencilerin Büyük Salona giriş sahnesini hatırlıyor musunuz? O sırada çocukların yüzlerindeki şaşkınlık gerçek! Daniel, Rupert ve Emma o salonu gerçekten ilk kez görüyorlardı.

“Potter Sevenler Buraya! İşte Size Kendin Yap Harry Potter Doğum Günü Partisi Fikirleri” adlı içerik için tıklayın.

6. Cho Chang’in burada ne işi var?

Harry Potter’ın ilk aşkı Cho Chang’i hepimiz biliyoruz. Cho Chang son filmde de yer almıştı değil mi? Okul üniforması giymişti ve diğer öğrenciler gibi hala okula gidiyordu. Cho, Harry’den 1 yaş daha büyüktü. Yani çoktan Hogwarts’tan mezun olmuş olmalıydı.

7. Ron’un ve Hermione’nin Patronusları Arasındaki İlişki

Harry Potter 28

Ron Weasley’nin Patronus’u su samuru yakalamak için kullanılan av köpeği, Jack Russel Terrier. Hermione Granger’ın Patronus’u ise bir su samuru.

8. Nymphadora Tonks’un Saç Rengi

Nymphadora Tonks, görünümünü değiştirme yeteneğine sahip bir cadı olarak tanıtılıyor. Kitaptaki Nymphadora Tonks, pembe saç rengine bayılıyor. Ancak karakterin filmde saç rengi mor olarak değiştirilmiş. Bunun nedeni pembe rengine olan sevgisiyle tanınan Dolores Umbridge ile ilişkilendirilmesini engellemekti.

9. Draco Malfoy’un Eşi

Harry Potter 34
Draco Malfoy ve Astoria Malfoy

Son bölümde artık yetişkin olmuş karakterleri ve onların çocuklarını görüyoruz. Draco Malfoy’un eşi Astoria Malfoy karakterini, o dönemde Tom Feldon’un birlikte olduğu Jade Gordon canlandırıyor.

10. Gizemli Duvar Detayı

Harry Potter Starbucks Detayı

Zümrüdüanka Yoldaşlığı (Harry Potter and the Order of Phoenix) filminde Harry, Black Ailesi’nin soyağacını inceliyor. Duvarda ilginç bir ayrıntı var: Black Ailesi’nin, Starbucks logosunun yapımında katkısı var gibi görünüyor.

“Facebook’dan İlginç Karar, Beğen Butonu Kaldırılacak mı” adı içerik için tıklayın.

BrightSide

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
9
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Beliz