Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla? İşte Erkek Kıtlığı Yaşanan Ülke

3 dakikada okuyabilirsiniz


Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla
Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla

Kadın-erkek nüfusu çoğu ülke ve şehirde yaklaşık oranlar sergiler. Ya da çoğu ülkede erkek nüfusu daha fazladır. Kadınların daha uzun yaşaması bunda etkilidir.  Ancak savaş, erkeklerin iş bulmak için göç etmesi gibi nedenlerle erkek nüfusu azalabilir. Mesela Patagonya nüfusunun %85’i kadındır. Peki Patogonya kadınları gibi kadın sayısında yüksek olan başka ülkeler var mı? Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla ? Veya Türkiye’de bir erkeğe kaç kadın düşüyor? İşte hepsini bu içerikte bulabilirsiniz…

1. Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla? Avustralya-Tasmania ve Victoria

Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla

Avustralya’daki 8 eyaletten 6’sında kadın nüfusunun erkeklerden 100 bin fazla olduğu tespit edilmiştir. Erkek kıtlığının en belirgin olduğu eyaletler ise Tasmania ve Victoria. Erkek kıtlığının sebepleri ise kız bebek doğumlarının erkeklere göre daha fazla olması ve erkeklerin başka ülkeye çalışmaya gitmesi olarak gösterilmekte. Özellikle 20-35 yaş arasındaki kadınlar eş bulmakta oldukça zorlanıyor. Erkeklerin çoğunlukla taşrada yaşaması ise kadınların kentlerden taşraya göç etmesine sebep olmakta.

Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla

“Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? İşte 5 Adımda Doğal Makyaj” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

2. Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla? Yeni Zelanda-Napier, Rotura ve Gisborne

Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla

Yeni Zelanda’da 100 kadına 89 erkek düşmektedir. Özellikle Napier, Rotura ve Gisborne şehirlerinde 20 yaşın üzerinde 70 yaşın altında erkek bulmak son derece zordur. Tam anlamıyla erkek kıtlığı yaşanmaktadır. Bunun sebebi olarak ise ülkedeki genç erkeklerin başka ükelere çalışmaya gitmesi ve geri dönmemeleri belirlenmiştir. Çözüm olarak ise tatil için gelen özellikle İngiliz erkek turistlerin kalmaları için avantajlı kampanyalar yapılmıştır.

Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla

“Uzak Mesafe İlişkisi Nasıl Yürütülür? İlişkiniz İçin 10 Önemli Tavsiye” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

3. Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla? Çin-Dongguan

Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla

Çin dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olsa bile son yıllarda ciddi bir erkek kıtlığı yaşanmaktadır. Özellikle Dongguan şehrinde yaşanan erkek kıtlığı sebebiyle tek eşlilik sorgulanmaya ve erkeklerin birden fazla kadınla birlikte olması normal karşılanmaya başlamıştır. Hatta aynı erkekle birlikte olan kadınlar birbirinden haberdar olabilmektedir.

Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla

“Yunus Günçe: ‘Bazılarının Nefretini, Kimilerinin Sevgisi Kadar Önemsiyorum.'” Adlı Röportajı Okumak İçin TIKLAYIN…

Hangi Ülkelerde Kadın Sayısı Fazla? Türkiye

Ülkemizde ise erkek nüfusu kadın nüfusundan fazladır. En son 1940 yılında kadın nüfusu erkek nüfusunu geçmiştir. Ancak uzmanlar kadın nüfusunun 2040 yılında erkek nüfusunu geçeceği söylenmektedir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke