Hamilelikte Kilo Alımı Nasıl Engellenir? Bilmeniz Gereken 6 Yol

3 dakikada okuyabilirsiniz


Hamilelikte Kilo Alımı Nasıl Engellenir?
Hamilelikte Kilo Alımı Nasıl Engellenir?

Hamilelikte Kilo Alımı Nasıl Engellenir? Hamilelik her anne adayının yaşamak istediği bir süreçtir. Fakat bu süreci aşırı kilo alarak tamamlamak, anne adaylarının en büyük korkularından biridir. Hamilelikte Kilo Alımı oldukça doğal bir durumdur. Ancak hamilelikte aşırı kilo almaktan kaçınma yolları sayesinde bu süreci  normal kilolar alarak geçirebilirsiniz. Eğer siz de hamileliğiniz süresince aşırı kilo almaktan korunmak istiyorsanız, bu süreci daha az kilo alarak geçirmeyi planlıyorsanız sizin için hazırladığımız hamilelikte aşırı kilo almaktan kaçınma yolları sayesinde hamileliğinizde kilo kontrolünü sağlayabilirsiniz. 

1.Sık Sık Ancak Az Yiyin

Sık sık fakat az porsiyonlar halinde beslenmek Hamilelikte Kilo Alımı konusunda önlem almak için oldukça önemli bir unsurdur. Sık sık yiyerek hem açlığınızı giderebilir hem de enerjinizin düşmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak öğünlerinizde aşırıya kaçmadan az az yemelisiniz. Böylece metabolizmanız hızlanarak yağ yakımına yardımcı olacaktır. 

2.Bol Su İçin

Hamilelikte Kilo Alımı su içmek

Hamileliğiniz boyunca bol su tüketmeye özen gösterin. Günde en az 2 litre su içerek hem kendi sağlığınıza hem de bebeğinizin sağlına katkı sağlamış olursunuz. Hamilelikte aşırı kilo almaktan kaçınmak istiyorsanız su içmek size yardımcı olacaktır. Su içerek vücudunuzun ödem toplamasının da önüne geçebilirsiniz.

“Hamile Kalmak İçin Yapılması Gerekenler: Gebelik Öncesi Uzmanlardan 6 Öneri” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3.Sebze ve Meyve Tüketin

Hamilelikte Kilo Alımı sebze meyve yemek

Hamilelikte Kilo Alımı söz konusu olduğunda tüketilmesi gereken bir diğer besin türü ise sebze ve meyvedir. Sebze ve meyvelerin içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sizin ve bebeğinizin sağlıklı bir süreç geçirmenize yardımcı olacaktır. Kalori miktarı olarak da oldukça düşük olan sebze ve meyveleri hamileliğiniz boyunca kilo almaktan korkmadan rahatça tüketebilirsiniz. 

4.Tatlı ve Hamur İşini Abartmayın

Hamilelikte Kilo Alımı tatlı hamur işi yemek

Hamilelik esnasında birçok kadın tatlı ve hamur işi tüketmek ister. Bu gayet doğal bir istektir ve kendinizi bu besinlerden mahrum bırakmamanız gerekmektedir. Ancak tatlı ve hamur işini abartmamanız ve her gün çok fazla tüketmemeniz gerekmektedir. Tadımlık olarak yediğiniz tatlılar size kilo aldırmayacaktır.

“Bebeklerin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Bebeğinizin Cinsiyetini Anlamanın 10 Efsane Yolu” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

5.Gazlı İçeceklerden Uzak Durun

Hamilelikte Kilo Alımı gazlı içecek içmek

Gazlı içeceklerin içerisinde çok yüksek miktarda kalori bulunmaktadır. Ancak kilo aldırması dışında da gazlı içecekler hem sizin hem de bebeğinizin sağlığına çok zararlıdır. Bu nedenle hamileliğiniz boyunca gazlı içecekleri tüketmemeye çalışmalısınız. 

6.Hamilelikte Kilo Alımı Nasıl Engellenir? Yürüyüş Yapın

Hamilelikte Kilo Alımı yürüyüş

Hamilelikte Kilo Alımı nasıl engellenir diye baktığımızda karşımıza çıkan bir diğer önlem ise yürüyüştür. Yürüyüş, sizi hem formda tutacak hem de çok daha kolay bir doğum geçirmenize yardımcı olacaktır. Her gün ortalama 30 dakika boyunca ve kendinizi zorlamadan yapacağınız yürüyüşler aşırı kilo almanızın önüne geçecektir. Doğum sonrası eski kilonuza geri dönmek için de yürüyüş yapmak size çok yardımcı olacaktır.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke