Hamile Kalmak İsteyenler ! Kaçınmanız Gereken Bu 6 Maddeye Dikkat Edin

3 dakikada okuyabilirsiniz


Hamile Kalmak isteyenler , bebek sahibi olma şansını azaltan faktörlerin birçoğunu aslında bilmektedir: Doğum ve emzirme, doğum kontrol hapları, sigara kullanımı… Ancak çoğu zaman bu nedenlerin yokluğu bile hamile kalmanızı garanti etmez. İşte hamile kalmak isteyenlerin kaçınması gereken diğer durumlar:

6. Çok Fazla Trans Yağ Tüketmek

Hamile Kalmak İsteyenler

Pişirilmiş yiyecekler, pizzalar, patates kızartması, kızarmış yiyecekler gibi gıdaları tüketmek doğurganlığı olumsuz yönde etkileyebilir, yani yumurtlamaya engel olabilir. Bu besinlerin tüketimini, sağlıklı karbonhidratlar ile sınırlandırmaya çalışın. Bunlar bir yumurtlama bozukluğu riskinde% 73’e varan bir artışa neden olabilir. Bu yüzden tam tahıl çavdarlı çıtır kurabiye, badem veya çilekli yoğurt gibi yiyecekler yemeniz daha iyidir.

5. Aşırı Egzersiz Yapmak

Hamile Kalmak İsteyenler

Egzersiz yapmak, doğurganlığınızı bir dereceye kadar arttırabilir, ancak doğru miktarda egzersiz yapmak önemlidir. Çok fazla yapmak, enerji dengesini ve üreme döngüsünü olumsuz yönde etkileyebilir. Araştırmalar, uzun ve yoğun günlük egzersizlerin gebe kalma yeteneğinizi etkileyebileceğini göstermiştir. Hamile kalmak isteyenler , bu konuya özellikle dikkat etmeli.

4. Vücut Kitle İndeksinin Düşük Olması

Hamile Kalmak İsteyenler

Yeme bozuklukları, daha düşük bir BMI ile ilişkili olabilir ve bazen menstrüasyonu ve doğurganlığı olumsuz yönde etkileyebilir. Beslenmenizi takip edemediğinizi hissediyorsanız, kalorilerinizi, kilonuzu ve sağlıkla ilgili diğer semptomlarınızı izleyecek özel uygulamaları kullanabilirsiniz.

“Kadınlar İçin Egzersiz Önerileri: Bu 7 Maddeyi Her Gün Uygulayın” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN …

3. Partnerin Stresli Olması

Hamile Kalmak İsteyenler

Araştırmalar, bir erkeğin bebek sahibi olma potansiyelinin, iş, aile ve sosyal yaşam da dahil olmak üzere stres etkenlerinden önemli ölçüde etkilendiğini göstermektedir. Bu sorunlarla baş edememek en büyük olumsuz etkiye sahiptir.

2. Hamile Kalmak İsteyenler , Kesinlikle Kaçınmanız Gereken Bir Diğer Şey: Yanlış Yağ

Hamile Kalmak İsteyenler

Hamilelik şansını artırmak için, doğru tipte yağ dikkatli bir şekilde seçilmeli. İyi haber: Erkeğin potansiyelini arttırmak için faydalı olabilecek yağlar da var. Bunların bazıları uygun pH seviyesine (7.2-8.0) sahip. Diğerleri ise vücudun kendi doğal sıvılarını taklit eden magnezyum iyonları ve kalsiyum içermekte. Ayrıca, bebek yağının işe yarayabileceği de kanıtlanmıştır. Hamile kalmak isteyenler için birçok özel yağ olduğunu bir kere daha belirtelim.

1. En Verimli Doğurganlık Dönemini Yanlış Hesaplamak

Hamile Kalmak İsteyenler

Bazen doğru tahminler yapmak zordur, özellikle döngünüz düzensizse. Ancak, teknoloji size yardımcı olabilir. Bu noktada doğru döngü tahminleri yapan Flo Period Tracker (iOS ve Android için ücretsiz) gibi uygulamalar var. Ayrıca, hamile kaldığınızda, sadece hamilelik moduna geçerek ve bebek gelişim bilgilerini ve kişiselleştirilmiş sağlık anlayışlarını kullanarak uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
4
Şoke
NetroJen