Hakkında “Müslüman mı Oldu” Haberi Yapılan 12 Yabancı Ünlü

4 dakikada okuyabilirsiniz


Yedikleri yemeklerden giyindikleri kıyafetlere, vakit geçirdikleri ortamlardan kullandıkları eşyalara kadar bütün özellikleri takip edilen ünlüler, bu özellikleriyle birçok habere konu olmaya devam ediyor. “Acaba Müslüman mı oldu” haberi ise son zamanlarda yabancı ünlüler için sıklıkla yapılmakta. İşte yazdıkları ve yaptıklarıyla “ Müslüman mı oldu ” haberlerine konu olan 12 yabancı ünlü:

1. Lindsay Lohan

ABD’li oyuncu Lindsay Lohan, Müslüman olduğu iddia edilen ünlülerin başında geliyor. Bu iddialara sebep olan durum ise; Lohan’ın Instagram hesabındaki bütün fotoğrafları silmesi ve sadece “Aleykümselam” yazan notu bırakması. Din değiştirdiği düşünülen Lohan için sosyal medyada, “İslam’ı bulduğun için mutluyum”, “Allah ona doğru yolu gösterdi” şeklinde yorumlar yazıldı. Yapılan bu yorumlara karşı sessizliğini koruyan Lohan’ın geçen yıl Suriyeli ailelere destek olmak için geldiği Türkiye’de başörtüsü takması da iddiaları kuvvetlendirdiği yönünde yorumlandı.

2. Vladimir Putin

Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin’in Müslüman olduğu iddiası çeşitli ajanslara ve haber sitelerine dayandırıldı. Rus İnterfax haber ajansının geçtiği iddia edilen haberde Putin’in basın danışmanı Dmitri Peskov, Putin’in Müslümanlığı seçtiği yönünde açıklamalarda bulundu. Peskov’un “Evet, Putin böyle bir karar aldı” şeklinde konuştuğu söylenen haberin daha sonra da asparagas çıktığı iddia edildi.

3. Carmelo Anthony

NBA takımlarından New York Knicks’te forma giyen dünyaca ünlü Amerikalı yıldız Carmelo Anthony de Müslüman olduğu yönünde haber yapılan isimlerden. Anthony’nin Twitter hesabından paylaştığı bir mesajın konuyla ilgili geniş yankı uyandırdığı söylendi. Twitter’dan “Ah- hamdu lillah” yazarak efsane boksör Muhammed Ali’nin fotoğrafını paylaşmasıyla, hakkında din değiştirdiği yönünde yorumlar yapılan Anthony birçok habere de konu oldu.

4. Madonna

Ünlü yıldız Madonna’nın Müslüman olmayı seçtiği yönündeki haberler, son zamanlarda İslam dinine olan ilgisinin artmasına bağlandı. Habere göre “Birkaç yıl önce Dubai’de tanıştığı bir Müslüman Madonna’yı çok etkiledi” diyen menajer Liz Rosenberg, o kişinin hediye ettiği Kur’an-ı Kerim ile birlikte Madonna’nın hayatında birçok değişikliğe gittiğini belirtti. Türkiye konserinde de kendisine hediye edilen Kur’an- ı Kerim’i eline alıp Fatiha okuması Madonna’nın Müslüman olduğunun kanıtı şeklinde iddia edildi.

5. Michael Jackson

The Sun gazetesinin 2008 yılında yaptığı bir haberde, ünlü şarkıcı Michael Jackson’ın ABD’nin Los Angeles kentinde bir müzisyen arkadaşının evinde İslam dinine geçtiği kaydedildi. Aynı haberde Jackson’ın dinini değiştirmesine Müslüman olduktan sonra Yusuf İslam adını alan şarkıcı Cat Stevens’ın da tanıklık ettiğine ve Jackson’ın şahadet getirip ismini de Mikael olarak değiştirdiğine yer verildi.

6. Wilma Elles

Öyle Bir Geçer Zaman ki’nin Caroline’i Wilma Elles, “ Müslüman mı oldu ” haberinin doğruluğunu kanıtlayan bir isim. Hakkında yapılan bir haberde, uzun süre aşk yaşadığı iş adamı sevgilisi Kerem Göğüş ile imam nikahı kıydığı söylenen Elles’in, “Kerem için Müslümanlığı seçtim” ifadelerine yer verdiği aktarıldı. Elles’in daha önce de Almanya’da İslam Bilimi okuduğu ve İslam’a ilgisinin eskilere dayandığı belirtildi.

7. Ivana Sert

Konuyla ilgili yer aldığı haberlerde Müslüman olmadığını açıklayan sunucu, model ve tasarımcı Ivana Sert, Müslüman olmadığını ama namaz kıldığını, çünkü bundan huzur duyduğunu söyledi. Sert’in sık sık camilere gittiği ve “Dua edilen yerlerin enerjisi bana çok iyi geliyor” diye konuştuğu iddia edilen haberlerde, Sert’in Kur’an-ı Kerim’in İngilizcesinin sürekli baş ucunda olduğunu söylediği aktarıldı.

8. Anthony Joshua

IBF ağır sıklet dünya şampiyonu Anthony Joshua’nın Müslüman olduğu iddiaları paylaştığı bir fotoğrafa dayandırıldı. Joshua tatil için gittiği Dubai’de iki arkadaşının namaz kılmak için girdiği camiye girerek onlara katıldı. Konuyla ilgili net bir açıklama yapmayan Joshua’nın namaz kılarkenki fotoğrafını Muhammed Ali’nin doğum gününde paylaşmasının kafalarda soru işaretlerine neden olduğuna yer verildi.

9. Jean Claude Van Damme

Aksiyon filmlerinin usta aktörlerinden Jean Claude Van Damme’ın da Müslüman olup olmadığı konusunda haberler yapıldı. Kendisinden beslenme ile ilgili tavsiye isteyenlere Hz. Muhammed’i örnek verdiği iddia edilen Jean Claude Van Damme ile ilgili haberlerde, ünlü oyuncunun Müslümanların çok güzel şeyler keşfettiğini söyleyerek onları övdüğüne yer verildi.

10. Slaven Bilic

Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Slaven Bilic ile ilgili “ Müslüman mı oldu ” haberlerinde Sırp gazetecilerin konuşmalarına yer verildi. Haberde, Beşiktaş’ın Partizan galibiyeti sonrası, kendisini yuhalayan Partizan tribünlerine alkışlarla karşılık verdiği aktarılan Bilic için Sırp gazetecilerin, “Bilic çok güzel konuştu. Türkiye onu çok değiştirmiş. Sakal da bırakmış, galiba Müslüman olmuş” şeklinde takıldıkları ifade edildi.

11. Morgan Freeman

Hakkında Müslüman olduğu yönünde haber yapılan isimlerde sıra Hollywood’un ünlü aktörlerinden Morgan Freeman’da. Freeman’ın tespihle çektirdiği fotoğrafların İslam’ı seçtiği yönünde yorumları da beraberinde getirdiğine yer verilen haberlerde ünlü aktörün İslam inanışına dair olumlu düşüncelerinin olduğu ve Twitter hesabından Müslümanların Regaip Kandili’ni kutladığı da aktarıldı.

12. Jason Statham

Hızlı ve Öfkeli filminin başarılı oyuncusu Jason Statham ile ilgili yapılan “ Müslüman mı oldu ” haberleri bazı sosyal medya hesaplarının paylaşımlarına dayandırıldı. Konuyla ile ilgili haberlerde, Statham’ın cami önünde çekilmiş takkeli fotoğrafının Youtube aracılığı ile paylaşıldığına yer verilirken, videoya çok sayıda yorum yapıldığı ve Statham’ın adıyla kullanılan fotoğraftaki kişinin kim olduğunun bilinmediği iddia edildi.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
6
Komik
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
8
Şoke