Güzelliğin Kaynağını Mutfakta Bulabileceğinizi Kanıtlayan Birbirinden Pratik Peeling Tarifleri

3 dakikada okuyabilirsiniz


Kusursuz bir cilde sahip olabilmek için düzenli olarak cildinize peeling yapmanız gerekir. Ölü derileri arındıran ve kan akışını hızlandıran bu peelingler cildinize taze ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Kendi cilt tipinize uygun maskeler hazırlayarak bebeksi bir tene sahip olacağınız gibi gereksiz ve yanlış kullanımlar cildinizde hasar bırakabilir..Cildinizi sevin ve onu tanıyın.

Bazı şeylerden asla arınamayabilirsiniz.

• Zeytinyağı + Toz şeker
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı toz şeker
Kasede karıştırdığınız zeytinyağı ve toz şekeri cildinize dairesel hareketlerde uygulayın. Şekerin inanılmaz pürüzsüzleştirici etkisi zeytinyağı ile beraber bol nemlendirici etkisi gösterecektir.

• Karbonat + Limon
1 paket karbonat karbonat (5g)
2 tatlı kaşığı limon
Daha çok diş beyazlatmada kullandığımız bu karışımı cildimizde de rahatlıkla kullanabiliriz. Küçük bir kasede karıştıracağınız bu karışım köpürmesiyle sizi korkutmasın ovalayarak yüzünüze masaj yapın ve soğuk suyla durulayın ardından cilt türünüze göre uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Karbonatın içeriğindeki anti septik etkisi cildinizdeki siyah nokta oluşumlarını önlerken alkali olmasından dolayı sivilce ve benzeri oluşumları yok etmektedir. Ciltteki asit oranını dengeler ve yağ oranını korur.

• Ananas + Bal
3 dilim ananas
1 yemek kaşığı bal
Ananasın gücü!! Son zamanlarda ananası cilt saç ve el bakımında çok sık kullanmaya başladık ve iyide yaptık. İçeriğindeki B vitamini sayesinde özellikle kuru ciltleri oldukça nemlendiren ananas aynı zamanda ciltteki yaraları onarmada oldukça etkili. Yüzünüzdeki izler ve hatta sivilce yaralarını iyileştirmede oldukça etkili. Cildinizdeki kolejen üretimini artırırken sıkılaştırır ve elastik yapısının da korunmasına yardımcı olur.Rondodan geçirdikten sonra tüm yüzünüze masaj yaparak uygulayın dilerseniz bekletedebilirsiniz daha sonra ılık suyla yıkayın.

• Kahve + Limon
2 çay kaşığı kuru kahve
3 çay kaşığı limon suyu
Karıştırdığınınız bu karışımı cildinize masaj yaptıktan sonra 10 dakika bekletip yıkayın. Cildiniz eğer çok kuruysa birkaç damla zeytinyağı ekleyebilirsiniz. İsterseniz bütün vücudunuza banyodayken kahve peelingi yapabilirsiniz. Siyah nokta oluşumunu önlerken cildinize soyucu bir etki yapar ve ölü derilerin atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilde bebek poposu kıvamında bir yumuşaklık getirir. Geleneksel bu karışımı düzenli olarak kullandığınızda uyarıcı etkisiyle cildin sıkılaşmasını sağlar.

• Gül suyu + İrmik
1 tatlı kaşığı irmik
1 tatlı kaşığı gül suyu
Özellikle Ebru Şallının sık kullandığı bu peelingi masaj yaparak cildinize yedirin ve 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.Cildin öz rengine kavuşmasında yardımcı olur. Gergin ve sıkı bir cilt oluşmasını sağlarken yağ probleminin yok olmasında etkileyici bir yöntemdir.

BONUS! 
• Avokado + Bal + Badem yağı
Yarım avokado
1 tatlı kaşığı bal
1 çay kaşığı badem yağı
Bütün bu arınma işlemlerinden sonra tarifteki karışımı iyice harmanlayın ve cildinizde 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Peeling uygulamasından sonra yapacağınız bu maske cildinizi oldukça besleyip nemlendirecektir. Antioksidan etkisiyle kırışıklıkları geciktirirken geriye gergin ve canlı bir cilt bırakacaktır. Güneş ışığının zararlı etkilerinden korurken kış aylarından kalma lekeleri onararak taze ve kusursuz bir cilt oluşmasına da yardımcı olur.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
13
Komik
Muhteşem Muhteşem
17
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
8
Korkunç
Şoke Şoke
16
Şoke
handeocak