Güzel Sözler Fısıldayan ve Yüreği de Sözleri Gibi Olan Bir İnsan: Arda Erel

2 dakikada okuyabilirsiniz


İçimizi ısıtan, ruhumuzu okşayan ve gerçekleri haykıran sözleri kim sevmez ki. Hele ben bayılırım. İşte sizlere hem güzel sözler kitabı olan yüreği güzel bir adamdan bahsedeceğim. O kişi Arda Erel.

Arda Erel 1995 doğumlu, Bilgi Üniversitesi’nde Reklamcılık okuyan genç yazarlarımızdan. Sosyal medyada oldukça popüler olan fenomenimiz hobi olarak yazı yazmakla ilgilenen kendi halinde biriymiş. Ama sosyal medya profiline baktığımda seveni ve takip edeni oldukça fazla. Güzel yazılar ben dahil olmak üzere herkesi etkilemiş anlaşılan.

Fenomen olmasında mesleğinin etkisi var mı diye merak ettiyseniz yokmuş. Ki bu çok doğal kendisi henüz öğrenci. Reklamcılık Bölümü’nü bitirdiğimde reklamcı olmuş olacağım ama reklamcılık okumak beni yazarlık kısmında pek etkilemedi diye açıkladı.

Kitap yazma serüveni hiçbir zaman olmamış. Oturup ben en iyisi kitap yazayım dememiş kendisi. İlk kitabı 5 sene önce yazmış olduğu tüm yazılarının derlemesiymiş. Ve bence senelerce yazdıklarının birleşip kitap şeklini almaları oldukça etkili bir olay. İlk kitabının aksine ikinci kitabını yazmadan 3-4 sene önce birçok insandan hikayeler dinlemiş ve tecrübeleriyle gözlemlerini katarak ikinci kitabını oluşturmuş. Kitabından sonra hayatı değişmiş tabi. En başta tanınırlığı ve bilinirliği çok fazla artmış. Arda Erel, ismini bilmeyen biriyle tanışamıyormuş. Bunu duyunca bende “o kadar mı bee valla bravo” dememek için kendimi zor tutmadım değil. “Aa sen o Arda mısın?” gibi tepkilerle karşılaşır olmuş. Hem iyi hem kötü birçok değişiklik olmuş Erel’in hayatında.

Evrende her şeyi aşkla yapan biriymiş. Arabasını bile aşkla sürüyormuş. Yani anlayacağınız her şeyle aşk yaşayan biri. Bu nedenle kitap ve sözleri yazarken her şey Arda Erel için ilham kaynağı. Sevgisini içinde tutup saklayan biri hiç değil paylaşmayı çok seviyor. Unutmayalım sevgi paylaştıkça çoğalır. En çok mümkünse bu konuda cömert olalım.

Takipçilerinden genelde hep olumlu tepkiler aldığını öğrendiğimiz Arda Erel olumsuz olarak çok komik bir şekilde, “Senin yüzünden ayrıldık, sen böyle yazmasaydın ayrılmayacaktık. Allah belanı versin” gibi şeyler de okuyormuş. çok şaşırdım buna. Fenomenimiz bu kadar çığ gibi büyüyeceğini hiç düşünmemiş. Küçüklüğünden beri hayali ünlü olmakmış. Ama bunun yazarak olması Arda Erel’i hala şaşırtan bir olaymış. “Beğenilmemin nedeni samimiyet” diye belirten Erel, samimiyet hangi sektörde olursa olsun her zaman başarı getiriyor, kazandırıyor diye düşünenlerden. Kendisine yürekten katılıyorum. Son olarak takipçilerine mesajını sorduğumda “kalpleri gibi hayatları olsun” temennisinde bulundu.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
4
Komik
Muhteşem Muhteşem
7
Muhteşem
Acıklı Acıklı
3
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
4
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official