Günlük Objeler ile İlgili Bilmediğiniz Ancak Öğrenince İşinize Çok Yarayacak Şeyler

3 dakikada okuyabilirsiniz


Günlük Objeler sizin için önemli mi? Peki günlük hayatta basit görünen aletlerle başınızın belaya girdiği oldu mu? Kendinizi basit bir alete karşı aciz hissettiniz mi? Ya da size basit gelen bir kalemin altında yatan zekayı hiç merak ettiniz mi?

1. Starbucks’da bardaklarınızın üzerine örten kapakların aynı zamanda bardak altlığı olarak kullanılabileceğini biliyor muydunuz?

Günlük Objeler

2. Günlük objeler denince akla tencere direkt gelir. Sos Tencerenizin tutacaklarındaki boşlukların siz yemek pişirirken kaşığınızı tutmak için kullanılabilir.

günlük obje

3. Şarap şişelerinin altında gördüğünüz oyukların ne işe yaradığını biliyor musunuz? Şarap şişelerinin altında oyuk olmadığı zamanlar, altları düz olduğundan bu şişeler basit bir şekilde devrilirken bu oyuklar buna bir çare olarak düşünülmüş.

4. Günlük objeler dediniz de klavyeden daha çok kullanılan günlük obje mi var? Klavyenizdeki “F” ve “J” harflerinin üzerinde küçük bir çıkıntı olduğunu fark ettiniz mi? Bunun yapılmasının nedeni insanların ellerini doğru bir şekilde konumlandırmasına yardımcı olmak.

5. Kalemlerinizin kapaklarını hunharca kemiriyor musunuz? O zaman bunu dikkatli okuyun. Genel kanının aksine kalemlerin kapaklarında yer alan boşluklar kalemlerinizin kuruması için orada değil. Bu boşlukların asıl var olma amacı siz kalemi çiğnerken onu yutma ihtimalinize karşı nefes alabilmenizi sağlamak. İster inanın ister inanmayın, her yıl tam tamına 10 bin insan kalem yutuyor.

Günlük objeler kalem

6. Hiç pipetini koladaki halkaya geçiren birini gördünüz mü? Aslında bu halkanın yapılmasının sebebi pipetinizin oynamasını ve sağa sola kaçmasını engellemek.


7. Uçağın pencere kısmında uçarken o minnacık deliğe benzer şeyleri fark ettiniz mi? Hava tahliyesi deliği denen bu obje kabin basıncını dengelemeye yarıyor.


8. Bir aspirini ezdikten sonra suya karıştırıp, o suyla da bitkilerinizi sularsanız bitkilerinizin bağışıklık sisteminin güçleneceğini biliyor muydunuz?


9. Doritos’u yerKen bir yerden sonra dibine ulaşmak zor mu oluyor? Doritos poşetini kolayca bir kaseye dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz?


10. Soğan ve sarımsağın kötü kokusundan kurtulmak için ellerinizi tuzla ovuşturabilirsiniz. Ancak lütfen abartmayın.


11. Diş fırçanızdaki mavi alanlar sadece dekorasyon için orada değil. Aynı zamanda size fırçanızı değiştirme zamanını da haber veriyorlar.


12. Asma kilitler alt kısımlarında küçük bir deliğe sahip. Bu deliklerin kilidin su aldıktan sonra kurumasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda kilidin yağlanması bu delik sayesinde yapılıyor.


13. Kotunuzda bulunan küçük cepler aslında cep saatlerini koymak için oraya yerleştirildi.


14. Telefonunuz şarjdayken onu uçak moduna alırsanız daha hızlı sarj olduğunu göreceksiniz.

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Berk Dede