Göz Şekline Göre Makyaj Yapmak İsteyenler İçin 5 Makyaj Tekniği

3 dakikada okuyabilirsiniz


Göz Şekline Göre Makyaj
Göz Şekline Göre Makyaj

Göz Şekline Göre Makyaj Yapmak İsteyenler İçin 5 Makyaj Tekniği

Göz Şekline Göre Makyaj: Bir makyajda en fazla dikkat çeken bölüm gözlerdir. Göz makyajı güzel yapıldığı zaman tüm makyaja ayrı bir hava katar ve dikkatleri üzerine çeker. Her göz şekli için aynı makyajı yapmak mümkün değildir. Dergilerde, internette gördüğünüz mükemmel göz makyajları sizde aynı şekilde durmayabilir. Bunun sebebi göz şekline göre makyaj tekniklerinin değişiklik göstermesidir. Gözlerinizi güzel ve çarpıcı göstermek, gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız tavsiyeler sayesinde göz şekline göre makyaj yapmayı öğrenebilirsiniz. “Göz makyajı nasıl yapılır” diyenler için işte makyaj tavsiyelerimiz: 

1.Büyük Gözler İçin Makyaj

Göz Şekline Göre Makyaj

Büyük gözlere sahipseniz oldukça şanslısınız. Çünkü birçok makyajı rahatlıkla yapmak için alana sahipsiniz demektir. Büyük gözlerinize daha fazla dikkat çekmek için gözlerinize hafif bir çekiklik katabilirsiniz. Kahve tonlarında birkaç mat farı karıştırarak katlanma bölgenize uygulayabilirsiniz. Ardından hafif kuyruklu bir eyeliner sayesinde daha sofistike ve badem bir göz elde edebilirsiniz. Alt kirpik diplerine de ten rengi bir kalem ile tüm bakışları gözlerinizde toplayabilirsiniz.

2.Küçük Gözler İçin Makyaj

Göz Şekline Göre Makyaj

Küçük gözleriniz var ise göz şekline göre makyaj yaparak gözlerinizi daha büyük göstermeniz mümkün. İlk olarak gözünüzün katlanma bölgesine sıcak tonlu bir farla gölgelendirme yapın. Ardından göz kapağınıza açık renk bir far sürün ve katlanma bölgenizdeki farla geçişini sağlayın. Göz pınarlarınızı sedefli bir farla aydınlatıp bol maskara uygulayın. Alt kirpiklerinize de hafif bir maskara uyguladıktan sonra beyaz bir kalem ile gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

“Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? İşte 5 Adımda Doğal Makyaj” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3.Düşük Gözler İçin Makyaj

Göz Şekline Göre Makyaj

Eğer düşük göz kapaklarına sahipseniz birkaç tüyo sayesinde gözlerinizi daha büyük ve kalkık gösterebilirsiniz. Yapmanız gereken koyu bir farı göz kapaklarınızın kenarlarına güzel bir şekilde dağıtmaktır. Bu sayede gözleriniz olduğundan daha kalkık görünecektir. Göz kapağınızın kalan bölümüne daha açık farlar kullanabilirsiniz. Üst kirpik dibinizden siyah bir kalemle hafifçe geçerek bol maskara uygulamalısınız. Böylece gözleriniz daha açık görünecektir. Alt kirpik diplerinize ise maskara kullanmaktan kaçınmalısınız.

4.Ayrık Gözler İçin Makyaj

Göz Şekline Göre Makyaj

Gözlerinizin ayrık olmasından şikayetçiyseniz göz şekline göre makyaj yöntemleri sayesinde gözlerinizi birbirine daha yakın gösterebilirsiniz. Göz pınarınızın burnunuzla birleştiği yeri bronz bir pudra ile çukurlaştırın. Bu hile sayesinde gözleriniz daha yakın görünecektir. Katlanma bölgenize uyguladığınız farı dış köşelere asla yoğunlaştırmadan yuvarlak hareketler ile dağıtın. Eyeliner uygularken de kuyruklu eyelinerdan uzak durmalısınız.

“Makyajsız Güzel Görünmek İsteyenler İçin 6 Püf Nokta” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

5.Yakın Gözler İçin Makyaj

Göz Şekline Göre Makyaj

Birbirine yakın gözleri daha uzak göstermek için gözlerinizi çekik göstermeyi deneyebilirsiniz. Göz kapaklarınızın dış köşelerine koyu bir far kullanın ve olabildiğince yukarı doğru uygulayın. Eyeliner sürerken göz pınarınızdan değil gözünüzün ortasından başlayın ve uca doğru kalınlaştırın. Göz pınarlarınıza aydınlatıcı kullanarak gözlerinizin arasındaki mesafeyi daha uzak gösterebilirsiniz.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke