Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? İşte Göz Altı Morluklarınız İçin 7 Doğal Çözüm

3 dakikada okuyabilirsiniz


Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Göz altı morlukları çoğumuzun başının dertte olduğu bir konu… Eğitim veya iş hayatınızda erken kalkmanız gereken durumlarda bir türlü gelmeyen o uyku, sabahında şiş ve mosmor gözler… Genetik mor göz altları… Yorgun günlerinizde içine çöken gözaltı morlukları…  Doğal çözümlerle şiş gözlerin ve mor göz altlarının üstesinden nasıl geleceğinizi açıklıyoruz. Göz altığı morluğu nasıl geçer? Göz altı morluğu için çözüm nedir? Göz altı morluklarına doğan çözümler nelerdir? İşte hepsinin yanıt:

1. Salatalık

Göz altı morlukları için salatalık

Hepimizin bildiği ama aynı zamanda müthiş bir etkisi olan salatalık. Halka şeklinde keseceğiniz veya suyunu çıkaracağınız salatalıklar cildinizde yatıştırıcı bir etki bırakır. Aynı zamanda soğutma etkisi sağlar ve çok iyi bir toniktir. Salatalığın suyunu pamuk yardımıyla göz altlarınıza uygulayabilir ya da halka şeklinde kestiğiniz salatalıkları gözlerinizin üstüne koyabilirsiniz.

 2. Zerdeçal

Göz altı morlukları için zerdeçal

Zerdeçal antioksidan özelliği ile göz altı morluklarına karşı oldukça etkilidir. Zerdeçal tozunu ananas suyu ile karıştırarak macun haline getirin ve 10-15 dakika boyunca göz altlarınıza uygulayın. Göz altı morluklarınızın kısa zamanda kaybolduğunu göreceksiniz.

“Aras Barlas Maskeleri: Youtube’un En Bakımlı Erkeğinden 6 Cilt Bakım Maskesi” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3. Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Nane Suyu

Göz altı morlukları için nane suyu

Nane suyuna bir miktar zerdeçal ve tuz ekleyin. Bu karışımı pamuk yardımıyla göz altlarınıza uygulayabilirsiniz. Günlük kullanıma uygundur. Birkaç gün içinde göz altı morluklarınızın azaldığını fark edeceksiniz.

4. Elma

Göz altı morlukları için elma

İnce dilimler halinde kestiğiniz elmayı göz altlarınıza koyun, yarım saat bekleyin. Elma içerdiği doğal asit ile göz altı morluklarının ve koyu renk halkaların giderilmesine yardımcı olur.

“Makyajsız Güzel Görünmek İsteyenler İçin 6 Püf Nokta” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

5. Limon Suyu

Göz altı morlukları için limon suyu

Pamuk yardımıyla göz altlarınıza sürdüğünüz limon suyunu daha sonra nemli bir bez veya peçete ile hafif silin. Her gün uygulayabilirsiniz. Limon suyu bol miktarda C vitamini içermektedir. Bu sayede göz altı morlukları azalır.

6. Gül Suyu 

Göz altlarına gül suyu

Gül suyu cildinize kullanabileceğiniz en iyi doğal tonik işlevli ürünlerden biridir. Cildinizi temizler, gençleştirir, gözenekleri sıkılaştırır. Bu kadar etkinin yanı sıra göz altı morluklarının azalmasına yardımcı olur.

“Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Ok Gibi Kirpikler İçin 5 Yöntem” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

7. Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? İyi Bir Uyku

Göz altları için uyku

İyi bir uyku çekmek göz altı morlukları oluşumunu en aza indirir. Daha enerjik olmanızı sağlar. Dahası iyi ve düzenli bir uyku tüm cildinize olumlu yansır. Günde en az 6, en fazla 11 saat uyunması gerektiğini unutmayın.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke