“Google Görseller”in İlham Kaynağı: Yeşil Elbise İçinde Jeniffer Lopez

2 dakikada okuyabilirsiniz


Yıl 2000. Gianni Versace’nin cinayetinin ardından 2 buçuk yıl sonra Donatelle Versace, Versace markasının ve kendi isminin yükselişi için oldukça yoğun çalışıyordu. Oyunculuktan şarkıcılığa geçen ve büyük bir yükselişte olan Jeniffer Lopez’i giydirme kararı alan Donatella, Lopez’in giydiği kıyafet sayesinde kariyerinde doruk noktasına ulaştı. Jeniffer Lopez’in giydiği o yeşil elbise Grammy Ödülleri’nin tüm zamanların en popüler ve ikonik görüntüsü oldu.

Google’ın CEO’su Eric Schimdt, Lopez’in o elbiseyi giymesinden sonra Google’da nelerin değiştiğini şu sözlerle anlattı:

“İnsanlar artık aradıkları şeye daha farklı ulaşmak istiyorlardı. Bu ihtiyacı Jeniffer Lopez o yeşil elbiseyi giydiğinde ve tüm dünyanın dikkatini çektiğinde çok daha net gördük. Elbise, o döneme kadar en çok aranan şey olmuştu. Ama bu elbiseyi ve JLo’yu nasıl vereceğimizden tam olarak emin değildik. İşte Google Görseller bu şekilde ortaya çıktı.”

JLo, “Yılın En İyi R&B Albümü Ödülü”nü Almıştı

Ödülünü ünlü aktör David Duchovny’den alan Lopez o gece o kadar çok parlıyordu ki Duchovny, “İlk kez sahnede kimsenin bana bakmadığını hissediyorum” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

İki Yükselen İsim Bir Arada: Versace ve Jeniffer Lopez

O gece kırmızı halıda yürüyen JLo, bütün fotoğrafçıların hedefi olmuştu. “If You Had My Love” şarkısıyla oldukça büyük bir başarıya ve popüleriteye kavuşan Lopez, o dönemde yine yükselişte olan Donatella’nın o iddialı yeşil elbisesini giydi ve ortaya harika bir iş birliği çıktı.
Oysaki bu elbise Jeniffer Lopez’e özel bir tasarım değildi ve ilk kez giyilmiyordu. Daha önce bir fotoğraf çekiminde kullanılan yeşil elbise daha sonra Geri Halliwell ve Donatella Versace tarafından iki farklı kırmızı halıda giyilmişti. Elbisenin Jeniffer Lopez giydiğinde neden bu kadar olay olduğunu JLo’nun stil danışanı Versace ve Jeniffer Lopez’in birbirini tamamladığını ve birlikte ışık saçtıklarını söylerek açıklıyor.

yeşil elbise versace jeniffer lopez
Ortadaki fotoğraf Steven Meisel tarafından çekilmiştir.

Doğru kişi, doğru elbise ve doğru zamanın bir araya getirdiği başarı ve etkilediği alanlara şahitlik ettik. Google Görseller, insanların daha spesifik ve ayrıntılı şeyler aramasına bu olaydan ilham aldı.

Ünlülerin Oscar Ödül Töreni’nde giydiği en güzel elbiseler için yazımıza göz atabilirsiniz!

Kaynak: Vogue Türkiye

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Betuldediki