Gizemli Yahudi “Wolf Messing”

3 dakikada okuyabilirsiniz


Bilim kurgu dalını çok mu seviyorsunuz? bu güne kadar bir çok bilim kurgu filmi izleyip, kitap mı okudunuz. şimdi size bir tavsiye. Bu zamanda kadar okuduğunuz tüm bilim kurgu romanlarını unutun. Bu yazıyı okuduktan sonra hayatınız çok değişecek.

Belki birçoğunuzun ilk defa duyacağı ve “Kim bu ya?” Diyebileceği birisi Wolf Messing. Dünyanın en iyi telepati olarak kabul edilen bir insandan bahsediyoruz. Yani filmlerde kitaplarda okuduklarımızı ve izlediklerimizi gerçek hayatta yapan birisi o.

İkinci Dünya Savaşı’nda, Stalin’in neredeyse tüm kararlarında danıştığı Wolf Messing, yoksul bir Yahudi ailenin çocuğu olarak 10 eylül 1899’da Varşova’da doğmuş. Ailesi, Naziler tarafından öldürülen Wolf Messing, 1939 yılında Nazilerin Polonya’yı işgali sonucunda Rusya’ya kaçmış.

Zihinsel yeteneğini ilk olarak 11 yaşında kullanmış. Yani bindiği trende parası ve bileti olmamasına karşın kopardığı bir gazete parçasını kondüktöre bilet olarak yutturabilmiştir.

Hatta Nazilerin Polonya’yı işgali sırasında birçok Polonyalı, Nazilerin Polonya sınırlarına koymuş olduğu kontrol noktalarına takılmış. Wolf Messing ise düşünce aktarımı ve telkin yeteneklerini kullanarak bu sınırlardan geçmiş ve Sovyetler Birliği’ne sığınmıştır.

İlk okuduğumda “hadi canım oradan” dediğim bu olaylar aslında hikayenin başlangıcıydı.

11 yaşında bu yeteneğini fark etmesinin ardından Wolf Messing, kendisini geliştirmek için deneyler yapmaya başladı. Hatta dönemin önemli isimleri olan Albert Einstein, Sigmund Freud ile Viyana’da tanıştı. Onlarla telepati, düşünce aktarımı ve telkin deneyleri yaptı.

Stalin, Wolf’un yeteneklerini kullanarak, Hitler’in yenileceğini ve İkinci Dünya savaşını SSCB’nin kazanacağını öğrenmişti. Askeri stratejisini, Wolf’un da katıldığı Kremlin’deki gizli seanslarında hazırladı.

Messing, “İkinci Dünya Savaşı’nın çıkacağını, Avrupa’nın Naziler tarafından işgal edileceğini, 1945’de savaşın sona ereceğini, Sovyet tanklarının Berlin sokaklarında çiğneneceğini iddia etmiş. Yani İkinci Dünya Savaşı’nın ne zaman biteceğini kestirmenin mümkün olmadığı günlerde Messing, müthiş bir öngörüde bulunarak savaşın 1945 yılının Mayısında biteceğini söylemiş.  Bu yeteneklerini fark eden Stalin’de onun hünerlerini test etmek için bazı şeyler yaptırmıştır.

Adeta bir bilim kurgu  filminin içinden fırlamış olan Wolf Messing, Stalin tarafından verilen bir görevi sadece deneme yapmak için uygulamaya koyulur. Merkez Bankası’ndan 100 bin Ruble alması gereken Wolf, okul defterinden bir parça kopararak yaşlı Veznedara uzatmış, düşünce aktarımı yoluyla kağıt parçasının bir çek gibi okunmasını sağlamış ve sonunda yaşlı adam kasayı açıp 100 bin Ruble’yi saydıktan sonra Wolf’a teslim etmiştir.

Hayatı boyunca sihirbazlık ve hokkabazlık gibi terimlerle suçlanan Wolf Messing, aslında insan beyninin ne kadar güçlü ve geliştirmeye açık olduğunu bizlere göstermiş yeteneklerini hiçbir zaman kötülüğe kullanmamış, insanları kandırma çabası içerisine girmemiş ve “Bilemezseniz, bilmediğiniz yolda gidersiniz. Öngöremezseniz, engelleyemezsiniz” diyerek insanlığa çok güzel bir mesaj bırakmıştır.

İçeriğin videosu için tıklayın

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
8
Komik
Muhteşem Muhteşem
8
Muhteşem
Acıklı Acıklı
6
Acıklı
Kızgın Kızgın
7
Kızgın
Korkunç Korkunç
9
Korkunç
Şoke Şoke
7
Şoke
Murat Kasap

Yazan Çizen ve Hayalleriyle Yaşayan Birisi... İnstagram: Murat_kasap17