Gıcık Eden 10 Öğretmen Tipi

3 dakikada okuyabilirsiniz


Eğitim hayatımız da farklı tarzları olan birçok öğretmenle tanışırız bakalım içeriğimizde ki  öğretmenler size tanıdık gelecek mi?

1-Takan Öğretmen

Hepimizin demeyelim ama birçoğumuzun başına gelmiş olan öğretmen tipidir. İyi geçen bir sınav da düşük almamız veya sınıf ortamında hocanın bize sürekli zıt gelicek söylemlerde bulunması ‘Hoca bana taktı mı?’ sorusunu akıllara getirir.

2-Tembel Öğretmen

Genelde ‘Hocam 10 dakika erken çıkabilirmiyiz?’ Diyenleri kırmayan sınavlarında kopya çekilip yüksek alınan hoca tipidir.

3-Tehdit Eden Öğretmen

Velilerimizi çağırma veya sınıfta bırakma bu öğretmen tipinin yaygın olarak kullandığı silahlardır. Genelde öğrencileri disipline sokma amacıyla söylenir ve yapılan tehditler çoğu zaman gerçekleşmez.

4- Yüzü Asla Gülmeyen Öğretmen

Futbolda ki söylemiyle adeta bir görev adamı olan sadece mesleğinin vermiş olduğu görevleri yapıp öğrencilerle fazla diyaloğa girmeyen öğretmen tipidir.

5-Şiddet Eğilimli Öğretmen

Bu öğretmen tipinin en önemli özelliği kıvrak cetvel kullanma yeteneğidir. Avlarını genelde tahtaya kaldırır ellerini açar ve acımasızca silahını kullanır.

6-Bilgisiz Öğretmen

Genelde konuları fazla uzatmadan anlatan ve ders anlatırken önde oturan gözlüklü çalışkan kızın parmak kaldırarak yanlışını düzelttiği hoca tipidir.

7- Aşırı Sinirli Öğretmen

En ufak bir sese dahi tahammülü olmayan sınavların da zor soran, öğrenciler tarafından fazla sevilmeyen öğretmen tipidir.

8-Umursamaz Öğretmen

Genelde önde oturup parmak kaldıranları görmeyen proje ödevi istemeyen not tutmaya fazla önem vermeyen hoca tipidir.

9-Özel Hayatını Sınıfa Getiren Öğretmen

Genelde bayan öğretmenler de görülen bir vakadır. Bir öğrencinin özel hayatıyla ilgili sormuş olduğu soruya akrabalarını da tanıtarak ders sonuna kadar cevap veren öğretmen tipidir.

10-Aşağılayan Öğretmen

Genelde en çok konuşan ve sınıfın huzurunu bozan kişilerle diyaloğa girer. Diyalog genelde hocanın söylediği aşağılayıcı kelimelerle sonlanır. Bu öğretmen tipin de görülen en önemli özellik müfettiş geldiği zaman bir bukalemun edasıyla meleğe dönüşmesidir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
8
Acıklı
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Murat Kasap

Yazan Çizen ve Hayalleriyle Yaşayan Birisi... İnstagram: Murat_kasap17