Gerçek Olmadığını Bildiğimiz 10 Cümle

3 dakikada okuyabilirsiniz


Her insan birbirinden farklı kişilik özelliklerine sahiptir fakat herkesin en az bir defa söylediği cümleleri merak ediyor musunuz? İşte hepimizin gerçek olmadığını bildiği halde çaresizce sessiniz çıkartmadığı 10 yalan cümle!

1- Trafik vardı 

Eğer İstanbul’da oturuyorsanız bu bahanenize kimsenin karşı çıkamayacağını biliyorsunuz. Evet haklısınız İstanbul’da trafik çok fakat sizce de biraz abartmıyor musunuz?

2- Olur mu çoktan uyandım

Genellikle bir yere geç kalacağınızda size yöneltilen ‘’ sen yeni mi kalktın bakıyım? ‘’ sorusuna karşılık olarak “ olur mu yahu ben çoooktan kalktım “ şeklinde bir yalan söylüyorsanız yalnız değilsiniz.

3- Canım uyuyakalmışım, pardon

Aslında uyuyakalmadınız ya gitmek istemiyorsunuz ya da üşeniyorsunuz itiraf edin. Uyuyakaldığınızı söyleyince tamam o zaman erteleyelim mi cevabını alacağınızı bildiğinizden hep bunu kullanıyorsunuz, ah biz vefasız insanlar…

4- Sular – elektrikler kesilmiş

Yıl olmuş 2017 hala mı bu bahane canım demeyin, kadınların en büyük silahıdır suların kesik olması. Nasıl yıkasın o kadıncağız saçlarını? Napsın yağlı yağlı mı gelsin? Olacak iş mi bu????

5- Telefonu duymamışım, sessizdeydi

Telefonunuzun her zaman sessizde olmadığını biliyoruz ama kolayınıza geliyor dimi sessizdeydi demek. Haklısınız yani ne diyelim “canım seninle konuşasım yoktu “ demek daha mı iyi?

6- Ne gerek vardı canım

Genellikle verilen bir borcun ödenmesi ya da yapılan bir iyiliğe karşı kullandığımız bu kelimelerin altında ‘’oh be sonunda, bir an hiç vermeyeceksin zannettim” düşüncesi yatıyor değil mi?

7- Çok işim var hiç sorma

Tamam çok yoğun bir insan olabilirsiniz ama hiç mi vaktiniz yoktu gerçekten? Kandırmayalım şimdi kendimizi evet çok işiniz vardı ama siz istemediğiniz için yapmadınız o yapamadıklarınızı.

8- Biz size sonra döneceğiz

Niye kandırıyorsunuz insanları, yazık değil mi bekleyecekler o kadar telefonunuzu? Asla çalmayacak dimi o telefon…

 9- Evden çıktım yoldayım

Genellikle bu sözü söyleyen insan daha üstünü bile giyinmemiştir ama azar işitmemek adına yeni çıktım demeyi kendisine bir kaçar yol olarak görür. Karşıdaki de bilir o yola çıkılmadığını ama ne desin çaresiz bekler.

10- Uyumuyorum, gözlerimi dinlendiriyorum

Canım biz uyumuyoruz, gözlerimiz yorgun onları düşünüp azıcık kapatıveriyoruz. Oldu ki uyuduk o zaman da içimiz geçmiştir, öyle 2-3 saniyelik bir şeydir, ne demek kalk yatağına yat.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
69
Komik
Muhteşem Muhteşem
78
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
6
Şoke