Gerçek Aşkın Var Olduğunu Kanıtlayan 10 Romantik Hikâye

4 dakikada okuyabilirsiniz


Bazı şüpheci insanlar aşka inanmıyor olsa da bu duygunun varlığını kabul etmemiz gerekiyor. İşte aşkın ne kadar da gerçek bir duygu olduğunu kanıtlayan, yaşanmış 10 romantik hikaye…

1. “Eşim ofis arkadaşlarıyla bir gece partisine gitti. Arkadaşları, içinde oldukça çekici kızların da olduğu genç ve havalı bir gruptu. Eşime her zaman güvenirim ama açıkçası birazcık kıskançlık hissine kapıldım. Eve biraz alkollü gelip uyuyunca ben de onu öpmeye karar verdim. Birden burnuma bir yumruk attı. Uykudaydı ve hala iş arkadaşlarıyla birlikte olduğunu sanıyordu. Artık eşimi kıskanmıyorum ve onunla gerçekten gurur duyuyorum.”

romantik hikaye

2. “Aşk benim için pahalı hediyeler ya da çiçekler anlamına gelmiyor. Aşk, babamın annem banyo yaparken ona yardım etmesi, ona ihtiyacı olan her şeyi alması ve her gün onun ayakkabılarını temizlemesi demek. Ayıca babam, annemin ne kadar güzel olduğunu söylemeyi de asla unutmaz. Babamın bir saf olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hayır, o sadece ciddi bir omurilik hastalığı olan eşini çok seviyor.”

3. “Ben küçük bir çocukken, arkadaşım Michael ile vakit geçirirdik. Onunla birlikte yıldızları görmek için kasabanın dışındaki bölgelere giderdik. Yanlış bir durum yoktu, bu sadece çocukluk arkadaşlığıydı. Michael bana takımyıldızları ve Kutup Yıldızı’yla ilgili bir sürü hikâye anlattı. Onun kirli çamaşırlarını yıkamanın benim için korkunç bir şey olmayacağını düşündüğümü hatırlıyorum. Sanırım o zamanlar gerçek aşk buydu.”

4. “Bir keresinde eşim için romantik bir akşam yemeği hazırlamaya karar verdim. Çalışma rutinimiz genellikle böyle şeyler yapmama engel oluyor. Yemeği hazırladım ve zilin sesini duydum. Gelen kişi, elinde bir buket çiçekle eşimdi. Ve söylediği şey; sevgili eşini mutlu etmek istediğiydi.”

5. “Annem, ofisten eve dönerken babamın kendisini her zaman otobüs durağında beklediğini söyler. Çünkü babam anneme bir şey olmasından korkar. Otobüs bir saatte yalnızca iki kere gelir ama babam annemi gecikse bile bekler. Bu, yağmur da yağsa, kar da yağsa hiç değişmez. Babam her zaman oradadır ve bu durumdan asla şikâyet etmez.”

6. “Doğum günümden önceki akşamdı. Erkek arkadaşım her zamanki gibi otobüsü için geç olmayan bir saat olan 23.50’de ayrıldı. Daha sonra gece yarısı ondan bir kutlama mesajı aldım. Tam mesaja cevap yazıyorken, zilin çaldığını duydum. Gelen, bir sürü kocaman balonla erkek arkadaşımdı. Heyecanlıydı, hatta benim için şiir bile okudu. Bu, hayatımda gördüğüm ya da yaşadığım en tatlı şeydi.”

7. “Eşime aşkın ne olduğunu sordum. ‘Bir kadın diyette olduğu için sadece sebze yediğini söylediği zaman, tişörtünde mayonez ya da çikolata lekesi olması. Ve sizin bu kadını çok sevdiğiniz için diyette olduğuna yine de inanmanız’ diye cevapladı.”

8. “Bir keresinde kız arkadaşımla kavga ettikten sonra uyumak için arabaya gittim. Farların yanmasıyla birlikte, kız arkadaşımı pijamalarıyla arabanın önünde gördüm. Bana bir yastık ve battaniye getirmişti. Geceyi birlikte geçirdik.”

9. “Büyük annem yürüyemiyor ve kendisiyle büyük babam ilgileniyor. Her ilkbaharda ve yıl boyunca büyük anneme çiçek getiriyor, ona şeker alıyor. Büyük babama hayranlık duyuyorum.”

10.  “Dün ikinci evlilik yıl dönümümüzdü. Akşam bir restorana gidiyorduk fakat ben kutlama havasında değildim ve eşimden çiçek getirmemesini istedim. Restorana vardığımızda sandalyemin üzerinde bir buket el yapımı çiçek gördüm. Eşim bunları benim için yapmıştı. Ve bu çiçekler benim için diğer bütün hediyelerden daha değerli oldu.”

Kaynak: brightside

“Aşık Olduğunuzda Facebook’un Bunu Bileceğine Dair 8 Kanıt” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
14
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke