Genç, Güzel ve Oldukça Başarılı Bir Youtuber: İrem Çalhan

4 dakikada okuyabilirsiniz


Youtube’da gezinirken gözüme bir video takıldı. Tahmin edildiği gibi videoya açıp baktım. Videonun konusundan ziyade kendisinin ne kadar sıcak kanlı olduğunu ve doğallığını fark edince, onu yakından tanımam gerektiğine karar verdim. İşte tam karşınızda İrem Çalhan.

İrem Çalhan henüz 17 yaşında olup, hayallerinin peşinden gitmek için yola çıkmış üstüne de hala sınav stresiyle uğraşan genç bir kızımız. Yotube’da oldukça etkili çekimleri bulunan Çalhan, genelde günlük ve popüler konularda içerikleri üretiyor.

Youtube öyküsü 3-4 sene önce yabancı youtuberların oda turlarını izlemekle başlamış. Anlayacağınız bütün heves orada başlıyor. Fakat o zamanlar yaşının küçük olması nedeniyle bir türlü başlamaya cesaret edemiyormuş. Ayrıca hem odasını beğenmez hem makyaj yapsam çok komik olur diye düşünür hem de elverişli bir ekipmandan mahrummuş. Daha bunun gibi bir sürü nedenim var diye ekledi. O zamanlar yabancı youtuberları izlemesinin en büyük artısı İngilizceyi öğrenmesi olmuş. 3-4 sene önce şuan kullandığı vlog kamerasıyla İngilizce konuşarak vloglar çekiyormuş ama hepsi onda saklı. Bari ben göreydim dimi ama. Kısacası doğru zamanı bekleyip içinde kalmaması için bir adım atan İrem Çalhan hiç pişman olmadığını ve iyi ki başladığını ifade etti.

Serhat Gomez’i Henüz Tanımayanlar Bu Tarafa, Serhat Gomez Kimdir Sorusunun En İyi Cevabı adlı içeriğimiz için TIKLAYINIZ…

Bu işe başladığında bu kadar ilgi göreceğini beklemiyormuş. Sadece yaptıklarını destekleyen iyi insanlar olmasını istiyor. Kendisini bu konuda oldukça şanslı görüyor. Çünkü fazlasıyla destekçiye sahip. Çalhan fenomen olarak görmüyor kendisini. Daha çok yaptığı, giydiği ve söylediği şeylerin beğenildiği, insanların severek takip ettiği biri olarak  değerlendiriyor kendini. Her kitleye hitap etmediğini vurgulayan İrem Çalhan, “Eğer etseydim fenomen denilebilirdi ama şuan fenomen olduğumu düşünmüyorum” şeklinde konuşuyor.

Video konularını nasıl belirlediğini sordum. İzleyici kitlesinin hoşuna gidebilecek şekilde olması çok önemliymiş.  O nedenle izleyenlerin neyi görmek istediğini analiz ediyor. Daha sonra da kendi içine sinen videoları belirleyip hayata geçiriyor. Ve ortaya böyle güzel sonuçlar çıkıyor.Youtube’un kattığı en önemli şeylerden biri İrem Çalhan’ı seven insanların olması ve kendisini görünce mutlu olduğunu gördüğü iyi insanların varlığını hissetmesiymiş. Ki bence de çok güzel. Yüz yüze gelmeden yürekten sevmek diye bir şeyin olması tarif edilemez sanırım. Bunun dışında Çalhan’a göre Youtube, hayallerini gerçekleştirebilmek için güzel imkanlar edinmek konusunda en etkili ortammış. Gelecekte güzel işler çıkarması için Yotube’un kendisine çok yardımcı olacağına inandığını da belirtti.

En büyük hedeflerinden birini “model ya da oyuncu olup en ünlü dergilerin kapaklarında yer almak” olarak tanımlıyor. Oldukça yakışır benden söylemesi. Bir diğer hayali ise sürekli seyahat edip işini yapmak. Küçüklükten gelen oyunculuk ve modellik isteği için hala umutlu olduğunu belirten İrem Çalhan, “Bu dileğim umarım ki bir gün gerçek olur” diye de ekledi.Beslenme şekline çok dikkat eden birisi ve düzenli olarak spor yapıyor. Her insanın yapması gerektiğine de inanıyor. Zaten aksi düşünülemezdi. Bu durum çok yakışıyor.

Son olarak takipçilerine söylemek istediklerini sordum. “Attığım her adımda yanımda olduğunuz için çok ama çok teşekkür ederim. Siz olmasaydınız ileriye dönük planlarımın hepsi hayal olarak kalırdı. İyi ki varsınız. Hepinizi çok seviyorum” dedi.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
58
Komik
Muhteşem Muhteşem
256
Muhteşem
Acıklı Acıklı
72
Acıklı
Kızgın Kızgın
198
Kızgın
Korkunç Korkunç
56
Korkunç
Şoke Şoke
53
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official