Gelin Kaynana Sorunları: 6 Maddede Kesin Çözüm

4 dakikada okuyabilirsiniz


Gelin Kaynana Sorunları
Gelin Kaynana Sorunları

Yıllardır el bebek gül bebek büyüttüğünüz yavrunuz yuvadan uçup gitmiştir. Bu deyişimiz kız ya da erkek için fark etmez. Çilekeş analarımızın sadece kızlarını gelin ederken değil oğlan evlendirirken de ağladıklarını gördük, şahit olduk. Günümüz problemlerinden biri olan  Gelin Kaynana Sorunları bir damat için adeta 3.dünya savaşı gibidir. Peki Gelin Kaynana Sorunları tam olarak nedir? Gelin kaynana sorunları nasıl çözülür? Gelin kaynana kavgası nasıl çözülür?

Evlilik konusunda geleneksel bir yapıya sahip olan her ailede ne yazık ki gelin kaynana problemleri yaşanmaktadır. O zaman gelin hep beraber bu sorunları nasıl aşacağımızı bir inceleyelim.

1. Gelin Kaynana Sorunları: Sevgili Kaynanalar Gelininizin Size Anne Demesi İçin Israr Etmeyin

Gelin Kaynana Sorunları

Günümüz kaynanaları gelinlerinin her cümlesinin sonuna “annem”, “annecim”, “canım anam” gibi hitapları getirmesini beklemektedir. Sizlere tavsiyemiz, gelininize karşı biraz anlayışlı olmanız, sabır göstermeniz. Zamanla gelininizin size alıştığını görecek, kendi annesinden ayrı tutmadığını fark edeceksiniz.

2. Gelin Kaynana Sorunları: Sevgili Gelinler Kaynananızla Yaşadığınız Sorunu Eşinize Şikayet Etmeyin

Gelin Kaynana Sorunları

Gelinlerimizin en büyük yanlışlarından biridir. Eşinizle yaşadığınız problemleri nasıl kaynananıza anlatmıyorsanız, kaynananızla yaşadığınız problemleri eşinize anlatmayın. Eşiniz ile annesinin arasını açmış olur, kaynananızın gözünde düşman durumuna düşersiniz. Kırıldığınız ya da size yapılmasını istemediğiniz durumları kaynananız ile oturup saygı çerçevesinde konuşarak çözebilirsiniz. Böylece hem iyi şeyleri hem kötü şeyleri birbirinizle paylaşarak samimiyetinizi ortaya koymuş olursunuz.

3. Gelin Kaynana Sorunları: Sevgili Kaynanalar Gelininizi Gelinden Ziyade Bir Kızınız Olarak Görün

Gelin Kaynana Sorunları

Geleneksel aile toplumumuzda klişeleşmiş davranışlardan uzak durun. Gelin aldığınız kişinin bir başka annenin evladı olduğunu unutmayın. Nasıl ki oğlunuza en içten annelik duyguları ile yaklaşıyor, onu koruyor, seviyorsanız, gelininizi de kızınız olarak görüp, onu sevin. Unutmayın ki; sizler de bir zamanlar bir annenin geliniydiniz. Emin olun gelininiz de sizi öz annesi gibi görüp sevmeye başlayacaktır.

4. Gelin Kaynana Sorunları: Sevgili Gelinler Kaynananızın Bir Anne Olduğunu Unutmayın

Gelin Kaynana Sorunları

Gelinlerimiz de ne yazık ki kendi çevrelerine, ön yargılarına yenik düşüp “Kaynana her zaman kötüdür” moduna girip, bu yönde davranışlar sergilemektedir. Lütfen bunlardan uzak durun. Unutmayın ki; evlendiğiniz adamın annesi sizin de anneniz. Söylenilen tüm klişe laflara perde çekin, karşınızdaki insanı tanımaya çalışın ve onu kırıp üzmeyecek şekilde davranın. Aranızda çok güzel bir bağ kurarsanız, kendi anne özleminizi kaynananız ile de giderebilirsiniz.

5. Gelin Kaynana Sorunları: Sevgili Kaynanalar Oğlunuza Hiçbir Konuda Baskı Yapmayın

Gelin Kaynana Sorunları

Size gelip gitme günlerini bir çetele tablosu gibi hesaplamayın. “Bana vakit ayırmıyor” diye üzülmeyin, farkına varın ki; oğlunuzun da kendine ait bir aile yaşantısı var. Oğlunuzun sizi aramayıp sormamasının nedenini gelininize bağlayıp gelininize tavır almayın. Oğlunuz ile bu konuyu açıkça oturup konuşun. Unutmayın, onlar size ve anneliğinize ihtiyaç duyduklarında zaten geleceklerdir.

“Ayrılık Sonrası Yapılan Hatalar: Bu 4 Maddeye Dikkat Edin” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN….

6. Gelin Kaynana Sorunları: Ve Sevgili Damatlarımız Size de Bazı Önerilerimiz Var

Gelin Kaynana Sorunları

Annenizin ve eşinizin yerinin her zaman ayrı olduğunu göz ardı etmeyin. Birisi sizi büyüten, canından çok seven, bu günlere getiren kadın, diğeri ise severek evlendiğiniz, bir ömür hayatınızı paylaşacağınız kadın. Bu iki özelliğin farkında olarak anneniz ve eşinize arada oluşan gerginliklerden dolayı saygısızlık etmeyin. İkisine bir tercih ve ya seçenek gözü ile değil tamamlayıcı bir bakış açısı ile bakın. Olaylar size anlatıldığı zaman tek bir taraftan değil iki taratan dinleyerek objektif davranarak arada bir köprü olun. Eşinizi her akşam eve geldiğinde görüyorsunuz, annenize de bir telefon etmekten halini hatırını sormaktan aciz olmayın. Unutmayın ki; siz annenize ne kadar saygı ve sevgi gösterirseniz, eşiniz de kaynanasına karşı sizin gibi duyarlı olacaktır.

Bir yuva sadece eşler arasında kurulmaz, bu yuva ile aileler arasında bir bağ meydana gelir. Bu bağı güçlü tutmak sizlerin elindedir. Birbirinize karşı sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, merhameti eksik etmediğiniz sürece çözemediğiniz hiçbir sorun kalmayacak ve eskisinden daha sıkı, daha güçlü bir bağlılık kuracaksınız.

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke