Geleceği Olmayan İlişkinizi Bitirmeniz Gerektiğini Gösteren 9 İşaret

4 dakikada okuyabilirsiniz


Söz konusu ilişkiler olduğunda, uygulanacak bir altın kural ya da rehber bir kitap yoktur. Hiç kimse birlikte olmak, kendin olmak, mağdur olmak ya da mutlu olmak arasında seçim yapmanıza yardımcı olamaz. Bir ilişkiyi bitirmeye ya da onun için savaşmaya karar verecek olan tek kişi sizsiniz. Bizler de geleceği olmayan ilişkinizi bitirmeniz gerektiğini gösteren 9 özelliği sizler için derledik. Eğer bunlardan herhangi biri ilişkinizde varsa, mümkün olan en kısa süre içerisinde ilişkinizi bitirin.

1. İlişkinizde Mutsuzsanız

ilişkinizi bitirmeniz gerektiğini

Eğer genellikle kendinizi mutsuz, rahatsız ve hatta sırtınızda bir yük varmış gibi hissediyorsanız bu yıkıcı ve çıkmaz bir ilişkide olduğunuzun ilk ve en önemli işaretidir. Sadece kendinize karşı dürüst olun ve “zehirli” bir ilişkinin içinde olduğunuzu kabul edin. Bu ilişkinin size sağladığı faydaların neler olduğunu belirleyin. Örneğin sizi yalnızlık korkusundan mı kurtarıyor? Ya da kendi başınıza olmaktan korkuyor ve partneriniz üzerinde maddi ve duygusal olarak bağımlı olmayı mı seviyorsunuz?

2. Partnerinizin Yanında Kendiniz Olamıyorsanız

ilişkinizi bitirmeniz gerektiğini

Doğru kişi ile birlikte olduğunuz zaman sahte hiçbir şey yapmanız gerekmez. Sadece kendiniz gibi davranırsınız. Onun yanında aptalca davranabilir veya sakar olabilirsiniz ve bu konuda kendinizi suçlu hissetmezsiniz. Birlikte olduğunuz zaman sanki yalnızmışsınız gibi doğal olabilmelisiniz. Eğer ilişkinize oyunculuk yeteneklerinizi sık sık sergilemek zorunda kalıyorsanız kendinizi otantik olmanın deneyiminden mahrum bırakırsınız. Bu da sizi ilişkinizi geliştirmenizden uzak tutar.

3. Partneriniz Sizi Çok Kontrol Ediyorsa

ilişkinizi bitirmeniz gerektiğini

Eğer üzerinizde başka önemli casuslar varsa bunlara karşı dikkatli olun! Partneriniz telefon görüşmelerinizi sosyal medyanızı ve e-postalarınızı takip eder, her şeyi onunla paylaşmanızı ve hatta maaşınızı ona devretmenizi isteyebilir. Böyle partnerler sadece seviyormuş ve şefkat gösteriyormuş gibi davranırlar. Fakat aslında hayatınızı tamamen duygusal bir taciz şeklinde kontrol altına alır ve kişisel alanınızı istila ederler. Bu ilişkide kabul edilemez bir davranıştır.

4. Sizi Soyutlamaya Çalışıyorsa

ilişkinizi bitirmeniz gerektiğini

Sevdiğiniz kişi sizi ailenizden ve arkadaşlarınızdan ayırmaya çalışıyor, telefonunuzu ya da arabanızı kullanmanızı yasaklıyor ve hatta iyi bir iş bulmanızı engelliyor mu? Tüm bunlar ilişkiniz için tehlike sinyalleridir. Bu partnerinizde psikolojik ve ekonomik olarak bağımlılığa yol açan bir aile içi istismar şeklidir.

5. Geleceği Olmayan İlişkinizi Bitirmeniz Gerektiğini Gösteren İşaretlerden Biri: Partneriniz Çok Kıskanç İse

Geleceği Olmayan İlişkinizi

Eğer insanların içinde büyük olaylar çıkarıyorsa, telefon görüşmelerinizi, sosyal medya vb. kullanımınızı kontrol ediyorsa aşırı kıskanç ve sahiplenici, anormal biriyle çıkıyorsunuz demektir. Bunun aşk olmadığını fark etmelisiniz. Bu bir psikolojik taciz şeklidir ve göz ardı edilmemesi gerekir.

6. Partneriniz Sürekli Sizi ve Başarılarınızı Hafife Alıyorsa

Geleceği Olmayan İlişkinizi

Eğer partnerinizden sık sık “eh işte” başarıları olan sıradan bir insan olduğunuzu duyuyorsanız ayrılık vakti gelmiş demektir. Onlar kimsenin sizi takdir etmeyeceğine inandırmaya çalışıyorlar. En kötüsü ise sizin bunun doğru olduğuna inanmanız. Yardıma ihtiyacı olan kişi partneriniz, siz değilsiniz! Görünüşe göre duygusal manipülatörünüzün özgüveniyle ilgili sorunları var ve sizi küçümseyerek kendi düşük özgüvenini yükseltmeye çalışıyor.

“Sevgilinizin Size Gerçekten Aşık Olduğunu Gösteren 8 İşaret” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

7. Birlikte Bir Gelecek Planlamak Neredeyse İmkansızsa

Geleceği Olmayan İlişkinizi

İşlevsel bir ilişkinin ana özellikleri nelerdir? Elbette karşılıklı güven, güvende hissetme duygusu ve uzak gelecek için birlikte yapılan planlar. Sağlıksız bir ilişki ise tamamen farklıdır. Kısa vadeli planlarınız bile yokken neden hala birlikte olduğunuza dair bahaneler bulmayı bırakın. Hiçbir zaman konuşmaz ve geleceğiniz hakkında düşünmezseniz, bu hiçbir yere götürmeyen zehirli bir ilişkide olduğunuzu gösterir.

8. Partneriniz Her Zaman Sizi Suçlu Hissettirmeye Çalışıyorsa

Geleceği Olmayan İlişkinizi

Partneriniz ilişkinizde olan şeyler hakkında daima sizi mi suçluyor? Sonuç olarak, hiç zorunda olmadığınız halde sürekli bir şeyleri açıklamak zorunda bırakılıyorsunuz. Yetenekli manipülatörünüz kendi yaptıklarının sorumluluğunu almak istemediğinden dolayı sizi suçlu hissettirmek için her şeyi yapar ve hedefine ulaşır. Geleceği Olmayan İlişkinizi bitirmek için bu çok önemli bir işarettir.

9. Geleceği Olmayan İlişkinizi Bitirmeniz Gerektiğini Gösteren Bir İşaret: Kontrol Edilemeyen Saldırganlık Atakları

Geleceği Olmayan İlişkinizi

Bazen en cool görünen kişiler bile çıldırabilir. Ancak bu alışılagelmiş bir şey haline getirilmemelidir. Eğer partneriniz kolayca ve özellikle çok stresli olmadığında sinirlenebiliyorsa, bu tür ilişkiler tehlikeli olabilir. Kontrol edilemeyen dürtüsel saldırganlıklar her zaman duygusal, ekonomik ve fiziksel şiddete yol açar.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke