Fondöten Seçimi Yapacak Olanlar Buraya! İşte 6 Farklı Fondöten Önerisi

4 dakikada okuyabilirsiniz


Makyaj malzemesi denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden birisi olan fondöten, aldığımız makyaj seti içerisinde de olmazsa olmaz bir parçadır. Hepimizin birer fondöten insanı olduğumuz şu çağda, fondöten seçimi yaparken o kadar zorlanıyoruz ki utanmasak kozmetik mağazalarında yatacağız. Bir kadının 5 duyu organından sonra en önemli parçası olan fondöten kullanımında en mühim şey, en iyi fondöten ya da en iyi fondöten markası konusundan ziyade cilde uygun fondöten hangisiyse, bunu arayıp bulmaktır. Bulduktan sonra da tabii ki kullanmasını bilmektir. Karşımıza çıkan fondöten çeşitleri arasından iyi bir seçim yapmamız şart. Yüzünüz beyaz, boynunuz kahverengi, kollarınız da siyahımsı bir kombinasyonla, yeni bir familya türü oluşturup ortada gezmemelisiniz. Fondötenin de bir adabı vardır. Önce neyi sürdüğünüzü, sonra nasıl sürüldüğünü bileceksiniz. 🙂 İşte sizler için hazırladığımız 6 farklı fondöten önerisi:

Fondöten Seçimi

BB, CC, DD (harf notları gibi) kremler ya da nemlendirici üzerine sürülen pudralar ne yazık ki fondöten etkisi göstermiyor. Makyajınızın kusursuz olmasını istiyorsanız kaliteli fondöten kullanmayı tercih etmelisiniz.

Fondöten Seçimi

Seçtiğiniz fondöteni elinize sürüp deneyerek kesinlikle almamalısınız. Eliniz, elinizin içi, bileklerinizin rengi yüzünüzden farklıdır. Değişik canlı türleri gibi ortada gezmenin bir anlamı yok. 🙂 Yüzünüzde denemeniz en sağlıklı sonucu verecektir. Bazı moda artistleri boyunda denemenin de güzel sonuçlar verdiğini söylüyorlar. Ama diyooorlaar yaani, siz yine de yüzünüzü tercih edin.

Gelelim fondöten rehberimize:

1. Fondöten Seçimi: Likit Fondöten

Fondöten Seçimi

Bu fondötenlerin hem mat görünüşleri hem de parlak yapıları ile hemcinslerinizi kıskandırma şansına sahipsiniz. Doğal görüntüsü sayesinde, sanki yüzünüzde bir şey yokmuş hissi verir. Tabii Sivas’ın duvarlarını boyamaya yetecek kadar abartmazsanız. Bu tür fondötenler zeytinyağına bulanmış gibi olan yağlı ciltlerde başarılı sonuçlar verir. Ee bu kadar övdükten sonra, fondötenimiz için “pamuk eller cebe” de demek zorundayız.  Mac’ın Face and Bond fondöteni sadece 175 TL,  cık cık cık…

2. Fondöten Seçimi: Stick Fondöten

Fondöten Seçimi

Stick türdeki fondötenin kapatıcılığı yüksektir ve kendisi cilt kusurlarını örtmek için mükemmel bir seçimdir. Bu fondöten ile telefonunuzda yer alan selfie modundaki yüz güzelleştirmeye ihtiyaç duymadan muhteşem selfieler çekebilirsiniz. Dezavantajı şu ki; yüze yayması zorluk yaratabilir. Bu fondötenler ile kontür yapmak da başka bir alternatif. Clinique Chubby in the Nude Foundation Stick 99 TL.

“Sivilce Nasıl Geçer? Sivilceye Çözüm Olarak Uygulanabilecek 9 Yöntem” adlı içeriği okumak için TIKLAYINIZ…

3. Fondöten Seçimi: Mineral Fondöten

Fondöten Seçimi

“Benim cildim çok hassas, elimi bile süremiyorum, pamuk gibi” diyorsanız bu fondötenler de tam size göre. Bulundurduğu mineraller sayesinde alerjisi olanlar için de kullanımı uygun. Eczanelerde de bulmanız mümkün. İçinde mineral olduğu için tabii biraz da tuzlu. Youngbloodoz Mineral Fondöten 180 TL. Herhalde cildiniz bu hassasiyet huyundan vazgeçecek. 🙂

4. Fondöten Seçimi: Kompakt Fondöten

Fondöten Seçimi

Uygulama açısından en hızlı olan türdür. Makyaj yapmaktan zevk alıyor ama zamanınız yoksa bu fondöteni kullanabilirsiniz. Ağırlık yapmadığı için çok fazla tercih edilir ve yağlı ciltler için idealdir. Mac Faktor Miracle Touch kompakt fondöten fiyat olarak da gayet uygun, 49 TL.

5. Fondöten Seçimi: Sprey Fondöten

Fondöten Seçimi

Air brush havasıyla yüzünüzde ressamlığınızı ortaya koymak istiyorsanız bu fondötenler tam sizin için. Yüze eşit bir şekilde yayıldığı için fırça ile dağıtarak kullanımı da gayet basit bir hal alıyor.  Eee, tabii şimdi bu kadar kolay, cool olan fondöten ucuz da değil yani. Dior Air Flash fondöten 250 TL. Vallahi kızlar, “Gerekirse aç kalır, ekmek yerine pasta yerim, yine de bu fondöteni alırım” diyorsanız alın bunu.

6.Fondöten Seçimi: Yaşlanma Karşıtı Fondöten

Fondöten Seçimi

Makyaj ile birlikte cildiniz zamana karşı durur ve zamanla parlaklığını yitirebilir. “Aman efendim yüzüm kırışmasın, kaz ayağım çıkmasın takılır düşerim diyorsanız bu türü kullanmalısınız. Yaşlanma karşıtı fondötenler yüzün sıkılaşmasını ve kırışıklık görüntüsünün azalmasını sağlıyor. Genelde akışkan olduğu için de az miktarda uygulamak yeterli oluyor. Çok pahalı olduğu için, kadere iman edip “Amaann nasıl olsa bir gün hepimiz öleceğiz” anlayışı ile hareket ettiğimizi düşünerek buna örnek vermiyoruz. 🙂

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Acıklı Acıklı
5
Acıklı
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke