“Fatih Terim Futbolcu Değil Boksör de Olurmuş” Dedirtecek İnanılmaz Vukuat Haberleri

6 dakikada okuyabilirsiniz


Neredeyse doğduğu yıldan beri hayatımızın içinde olan biri Fatih Terim. Bu da yaklaşık 63 yıla tekabül ediyor. Hem futbolculuk hem de teknik direktörlük kariyeriyle hepimizin hayatında önemli bir yeri var. Her ne kadar futbolculuk döneminde başarılı olsa da gerçek başarıyı teknik direktörlük zamanlarında yaşadı. Galatasaray ve Milli Takım ile sayısız maçlar kazandı, kupalar kaldırdı. 63 yıllık ömrüne nice şampiyonluklar sığdırdı.

Ancak tüm bunları başarırken bazı şeyleri ihmal etti. Öfkesini kontrol altına alamadı, sinirlerine hakim olamadı. Belki açık sözlülüğüyle birçok olayı kamuoyuyla paylaştı fakat bizlere yansımayan vukuatlarının olduğu da aşikardı.

1. Fatih Terim’in Galatasaray Serüveni Olaylı Başlar

a. Fatih Terim 40 yıl önce, 1977’de Adana Demirspor’dan Galatasaray’a transfer olmuştur. Rüya gibi bir masalın başlangıcı

b. Kendisini Galatasaray Futbol Takımı’nda isteyenler kadar istemeyenler de vardır. Bunlardan biri de Galatasaray Divan Kurulu üyesi Gündüz Aktuğ’dur.

c. İddiaya göre 24 yaşında Galatasaray’a transfer olan Fatih Terim, kendisini takımda istemeyen
Emniyet müfettişi Gündüz Aktuğ’u bayıltana kadar dövmüştür.

ç. Aynı iddiaya göre polis ve savcılık tutanaklarında, dövülen Aktuğ’un 10 bin lira kadar parasının ve yüzüğünün de “kaybolduğu” yazmaktadır. O dönemde haberi yapan şimdinin TSYD başkanı Oğuz Tongsir, Gündüz Aktuğ’un davacı olduğunu ve Emniyet tarafından Terim’in görüldüğü yerde yakalanması emrini verdiğini yazmıştır. Sonrasında GS yönetiminin kulübe götürerek davacı olmaması için adeta yalvardığı Aktuğ, baskılara dayanamayıp şikayetinden
vazgeçmek zorunda kalmıştır. Olayların ardından dönemin Galatasaray Başkanı Selahattin Beyazıt’a telgraf çeken Aktuğ, “Galatasaraylı’lığımdan utanıyorum” demiştir.

2. Fatih Terim’in Kıskançlığı Kanlı Bitmiştir

d. 1980’li yıllarda Galatasaray’da top koşturan Fatih Terim, Büyük Maksim Gazinosu’nun çıkış kapısında kıskançlık nöbeti geçirip, Müjde Ar hayranı olan ve Ar’a çiçek gönderip şarkı isteğinde bulunan Turgay Canyurt’un kafasını yardı.

3. Fatih Terim’in Başı Emniyet ile Derttedir

e. 1980’de maç sonunda emniyet görevlileriyle kavga etmiş, tutuklanmıştır.

f. Görülen davada önce 2 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırılan Terim, iyi hali nedeniye  7500 lira ödeyerek serbest kalmıştır.

4. Fatih Terim’in Hırsı Bitmek Bilmiyor

g. 1982-83 sezonunda, uzun yıllardır şampiyon olamayan GS, önemli bir maç olan ADS maçında 3-0 kaybedip şampiyonluk şansını yitirmiştir. İddiaya göre bu maçta Terim eski arkadaşı Erol Togay’a ağır küfürler eşliğinde kafa atıp dişini kırmıştır.

h. 3-0 mağlup olan GS penaltı kazanmış, Seijdiç atışı kaçırdıktan sonra herkes sahasına dönerken Terim, Erol’u beklemiştir.

ı. Erol Togay, her şeye rağmen eski arkadaşı hakkında kötü konuşmamış, olayı sinirli oluşuna vermiştir.

5. Fatih Terim’in Hakeme Tükürüğü İşleri Zora Sokuyordu

i. 1985’te Antalyaspor maçında Erdal Keser’e kırmızı kart çıkaran hakemin üzerine yürümüş, ağır küfürler edip yüzüne tükürmüştür.

k. Kırmızı kart gören Terim, sahayı terketmeyi reddetmiş, tribünleri galeyana getirmiş, sahadan polis zoruyla çıkarılmıştır. Terim maçtan sonra “aslında çok sakin ve her zaman sahada hakemlere yardımcı olan biri” olduğunu söylemiştir.

A Milli Futbol Takımımızı Çalıştırmış 16 Yabancı Teknik Direktör İçeriği İçin TIKLAYIN

l. Hakem ve Gözlemci raporları doğrultusunda mevcut disiplin yönetmeliği gereği alacağı ceza “Futboldan Men” olacaktır. Ancak, iddiaya göre “bir gizli el” devreye girer, raporlar değiştirilir, cezalar değiştirilir ve Fatih Terim sadece 5 maç ceza ile kurtarılır.

m. Bu “gizli el” iddiaları hakkında Terim’in söylediği söz o iddiaları kanıtlar niteliktedir.

n. Bu maçtan sonra kendi kendini men eden (futbolu bırakan) Terim, jübile yapmış, kursları bitirmiş ve antrenör olmuştur.

6. Fatih Terim’in Park Sorunu

o. Galatasaray Lisesi’nin geleneksel pilav gününe katılan Fatih Terim, park sorunu yüzünden polisle münakaşa etti. İş uzayınca iki taraf birbirine müdahale etti. Daha sonra taraflar şikayetçi olmak üzere Beyoğlu Emniyet Amirliği’ne gitti.

7. Fatih Terim’in Hakemlere Bitmek Bilmeyen Öfkesi

ö. Nisan 1989’da Ankaragücü T.D. iken hakeme hakaretten 45 gün hak mahrumiyeti alır.

p. İddiaya göre araya sokulan bazı tanıdıklar, yürütmeyi durdurma kararı almıştır.

8. Fatih Terim ve Saffet Susic Arasında Gerginlik ve Irkçı Söylem

r. İkili arasında çıkan gerginlikten sonra Fatih Terim açıklamalarda bulunmuş, söylenen sözleri hak etmediği hele “bir Yugoslav’dan” hiç hak etmediğini söylemiştir.

9. Fatih Terim’in Beşiktaş Tribünleriyle Münasabeti

s. 2003-2004 sezonunda, İnönü stadında BJK tribünlerine el hareketi çeker. Fakat medyanın büyük çoğunluğu bu hareketi ayıplamak yerine tribünlerin Terim’i tahrik ettiğini söyleyerek aklamaya çalışır.

10. Fatih Terim Dilinin Kurbanı

ş. İddiaya göre, 2000’de Fiorentina’yı çalıştırırken UEFA Kupası maçında, maçın Türk hakemi Orhan Erdemir’e ağır hakaretler etmiş, tribüne gönderilmiştir

t. Orhan Erdemir yıllar sonra, o maçtan sonra kariyerinin nasıl çabucak “bittiğini” anlattı.

u. 10. dakikadan 80. dakikaya kadar küfür, maç sonu soyunma odasında tehdit ve kariyeri bitirilen Erdemir…

11. Fatih Terim’e Küfür Etmeme Cezası

ü. Bir milli maçtan sonra tartıştığı Osman Tanburacı’ya telefonda küfür etti. Dava açıldı ve ceza aldı.

v. Aldığı ceza ise Karadeniz fıkrası gibiydi. Düşündürürken güldürdü, güldürürken düşündürdü.

12. Fatih Terim’in Sokak Köpeklerinden Rahatsız Olması

q. İddiaya göre 2015’te, Alaçatı’da lüks bir villa alan Terim, mahallelinin baktığı köpeklerden rahatsız olmuş ve onların “atılmasını” söylemiştir.

y. Aynı iddianın devamında ise haber, Vatan gazetesinin eki Macaron’da çıkmış, ancak Terim haberi Vatan’ın internet sitesinden kaldırtmıştır.

z. Yaşananlardan sonra haberi yapan Öncel Öziçer sürpriz(!) bir şekilde işinden kovulmuştu.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
12
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
11
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
12
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.