Geçmişle Günümüzün Harmanlandığı Resimlerle Birbirinden Renkli Hikayeler Oluşturan Sanatçı: FailunFailunMefailun

3 dakikada okuyabilirsiniz


Dünyaca ünlü olan resimlerle modern zamanı birleştirsek sizce nasıl olurdu?
Bu soru biraz kafa karıştırıcı olabilir fakat devamını okuduğunuzda size çok tanıdık gelen bu çalışmalara ikinci defa bakma isteği duyacaksınız. İşte Geçmişle Günümüzün Harmanlandığı Resimlerle Birbirinden Renkli Hikayeler Oluşturan Sanatçı: FailunFailunMefailun

Ablan Rönesans Bebeğim! 🙂
FailunFailunMefailun

Reklam, sinema-tv sektörlerinde çalışan Ertan Atay, Rönesans dönemi başta olmak üzere ünlü fotoğraflara günümüz modern zamanı birleştirerek yeni bir soluk getirdi.

“Bugüne kadar mesleğim gereği birçok mecra için farklı tasarımlar yaptım. Logolar, film afişleri, 2D motion çalışmalar, jenerikler ve daha bir çok online ve offline tasarım yaptım. Bunların zaman içinde bana kattığı teknik birikimi şu an yaptığım tüm çalışmalarda kullanıyorum.” diyen Atay yaptığı çalışmaları FailunFailunMefailun adlı ınstagram hesabında yayınlıyor.

“İlk bakışta dikkat çeken ve ikinci kez bakma isteği uyandıran her şey özeldir’’

“Algıda farklılık yaratmayı seviyorum. Rönesans dönemi başta olmak üzere resime ilgim var ve bunu da günümüz modern zamanı ile birleştirmeyi seviyorum. Ama bunun haricinde hicivsel foto manipülasyon çalışmalarım ve farklı denemelerim de var.”

“Çalışmaların en zor kısmı fikri bulmak..”

“Ne yazık ki bir kaç farklı görseli gelişi güzel bir şekilde bir araya getirmek yeterli olmuyor. Kolajladığınız resim, kişi ya da objelerin bir hikaye ile birbirleri arasında bir bağlantısının olması gerekiyor. Yani doğru bir fikir ve ona uygun görsel parçaları bulmalısınız. Bunun haricinde tasarım kısmı daha zahmetli görünse de ben büyük bir keyif aldığım için beni yormuyor.”

Şu ana kadar hiç olumsuz dönüş almadığını söyleyen Atay, ‘bizim için de çalışma hazırlar mısın?’ şeklinde talepler geldiğini söylüyor.
“Cemil İpekçi, Gülhan Tekin, Müfit Can Saçıntı gibi çok sevdiğim ünlüler kendileri için hazırladığım çalışmaları hem beğendi hem de kendi hesaplarında yayınlama nezaketini gösterdiler.”

Queen of the Zeki Müren!

FailunFailunMefailun

 

Sadece Türk değil yabancılarda çok sevmiş

“Özellikle “Artbey Road” ve “Lunch Art A Skyscraper” çalışmaları yabancı hesaplardan da güzel tepkiler aldı. Ünlü kolajlarından ise Kerimcan Durmaz için yaptığım “Ablan Rönesans Bebeğim” oldukça sevildi.”

“Eleştiri olmazsa gelişim de olmuyor”

Atay, yorumlara ve eleştirilere çok değer verdiğini söyleyerek, yakın zamanda bazı çalışmalarını basılı hale getireceğini söylüyor. Bu özel çalışmaları yakından takip etmek için FailunFailunMefailun hesabını ziyaret etmeyi unutmayın.  🙂

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
22
Komik
Muhteşem Muhteşem
32
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
23
Şoke
handeocak