Evlilik Programına Katılıp Evlenmemeye Ant İçmiş 7 Yarışmacı

4 dakikada okuyabilirsiniz


Evlilik programlarının yayından kaldırılmasının gündemde olduğu şu günlerde, bu durumdan belki de en fazla muzdarip olacak olan kesim, bunca zamandır evlenememiş olan yarışmacılar. Armudun sapı, üzümün çöpü derken hayat arkadaşını en azından evlilik programında bulma şansını elinden kaçırmış olabilecek bu yarışmacıları hep birlikte tanıyalım.

1. Nevruz

Taliplerini Nişantaşı, Etiler, Moda, Cihangir ve hatta 3.köprünün ucundan bekleyen Nevruz’un en önemli özelliği evleneceği kişinin Tarkan’a benzemesini istiyor olması. “Tarkan’ın ikizi olsa olur mu?” sorusuna bile “Hayır, ancak Tarkan’ın kendisi olabilir diyen Nevruz, 30 küsur eş adayını reddetti. Esra Erol’un gölgesinde kalmadan artık kendi programını yapması gerektiği konuşulan Nevruz, yakın gelecekte “Haydi Sen de Talibini Reddet” adlı bir programla karşımıza çıkabilir. Tarkan’ın ise “Gel artık kollarıma gül döktüm yollarına” derken sevgili Nevruz’u kastediyor olma olasılığı üzerine matematik dünyası derin bir tartışma içinde.

2. Hanife

Gelin adayları arasında popülaritesi en yüksek olan isimlerden birisi de Hanife. Öyle ki; Google’a “Hanife” yazdığınızda ilk sırada o çıkıyor. Önce Esra Erol’un programında boy gösteren Hanife, daha sonra Zuhal Topal’ın programında neredeyse kadrolu statüsünde taliplerini aradı. Talipleri ise onun için neler yapmadı ki! Stüdyonun tepesine çıkıp gül atanlardan, şarkılar söyleyenlere kadar, Umut’lar, Serkan’lar, Bayhan’lar. Kara bahtı kör talihi bir türlü gülmeyen Hanife’nin bir gün evlenme ihtimali ise, kazancının büyük bir bölümünü Hanife ile eş adaylarının içtiği çaylardan sağlayan çay bahçesi ve cafe sahiplerini büyük endişelere sürüklüyor.

3. Birkan

Uzun bıyıklarıyla dikkat çeken damat adayımız Birkan’da sıra. Kendini “Maço bir Anadolu erkeğiyim” diyerek tanımlayan Birkan, eş adayına hemen “Kadınım” diyebilme özelliğine sahip. Birkan’ın bir diğer özelliğiyse kadınların çamaşır suyu kokması gerektiğini düşünmesi. Birkan bu düşüncesiyle feministlerin büyük tepkisini çekiyor. Her fırsatta üniversite mezunu olduğunu da vurgulayan damat adayımızın, okul yıllarında laboratuvarda aşırı dozda sodyum hipoklorite maruz kalmış olabileceği ve çamaşır suyu sevdasının da buradan gelmiş olma ihtimali tartışılan konular arasında.

4. Demir

Esra Erol’la Zuhal Topal arasında mekik dokuyan bir diğer isim de Demir. Daha önce 1 evlilik yapmış olan Demir, muhalefet tavırları ve her şeye müdahale eden yönüyle programın yapımcısı olabileceği konusunda şüphe uyandırıyor. Esra Erol’un ‘demirbaşı’ gibi çok üst düzey esprilere de konu olan Demir’in bir diğer yönüyse adeta bir sosyal medya uzmanı olması. Taliplerine “Sizinle Face’ten konuşmuş muyduk, orada ne söylemiştim?” gibi sorular soran Demir’in “Demek ki ön protokolleri burada gerçekleştiriyor” dedirten Messenger listesinin nasıl olduğu merak konusu.

5. Bayhan

“105 Bayhan yazıp 3181’e yollayın” sloganıyla hatırladığımız, Deniz Seki’ye programı terk ettiren, Zerrin Özer’e ise “Çok yürekten, çok içten söylüyor” dedirtip her programda duygusal anlar yaşatan, bir zamanların efsane ismi Popstar Bayhan… Yıllar sonra kendisini bir izdivaç programında görmek kuşkusuz herkesi şaşırttı. Yüksek dozda Hanife tribine maruz kalan Bayhan’ın katılacağı bir sonraki televizyon programı için şimdiden kategori arayışlarına başladığı konuşuluyor.

6. Huriye

Huriye, Zuhal Topal’ın programında tanıdığımız en ilginç gelin adaylarından. Programa annesiyle birlikte katılan ve damat adaylarını yine annesiyle birlikte çeşitli kriterlere tabi tutan Huriye için, annesi Şerife Hanım tam bir karar mercii. Kızını evlendirdiğinde yanına alacağını söyleyen Şerife Hanım, “Ben eşimi ve oğlumu da bırakmam. Her zaman her yere birlikte gideriz” diyerek damat adaylarına dolaylı yoldan “Bizimle evlenir misin?” sorusunu yöneltiyor. Çay içme ritüelinden balayına kadar her yere eşi ve oğluyla birlikte kendilerinin de katılacağını söyleyen Şerife Hanım’ın programa ayıp olmasın diye Huriye’yi de getirmiş olabileceği tahmin ediliyor.

7. Mustafa

Evlilik programlarının bir başka fenomen ismi ise Mustafa. Şansını hemen hemen bütün izdivaç programlarında deneyen Mustafa’yı, “Ben olumsuzum Seda Hanım, ben olumsuzum” yakarışlarıyla hatırlıyoruz. Mustafa talip olduğu eş adaylarını annesinin kriterleriyle değerlendirirken, “Annem bana herkesin içinde tokat attı Seda Hanım” cümlesini de kurmuş bir insan. En son Hanife’ye talip olan Mustafa, görüştüğü bütün adaylara hiç evlenmediği ve bekar olduğu hatırlatmasını yapmayı ihmal etmiyor. Apaçi dansında da iddialı olan Mustafa’nın bir sonraki durağında cümlelerinin sonunu Seda Hanım yerine Acun Bey’le getirmesi ihtimali de söz konusu gibi gözüküyor.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
17
Komik
Muhteşem Muhteşem
14
Muhteşem
Acıklı Acıklı
4
Acıklı
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
Korkunç Korkunç
4
Korkunç
Şoke Şoke
7
Şoke
Berk Dede