EuroBasket 2017’de Potanın Prensi Cedi Osman

1 dakikada okuyabilirsiniz


Kimi insanlar doğdukları andan itibaren bir mesleğe ait yaratılmışlardır teorisinin şekil bulmuş halini size sunacağım. İzlerken dayanamayıp koltuk tepelerinde dolaşmanıza sebebiyet verecek bir isim. Potanın prensi Cedi Osman. Peki kim bu Cedi Osman? Bu kadar gündeme gelmesinin sebebi ne? Gelin tek tek anlatayım…

Makedonya göçmeni olan genç yeteneğimiz Cedi Osman 1995 doğumlu. Tamı tamına 2,04 cm. Pota kadar boyu var topu tutsa girer demeyin, Cedi’yi önce sahada izleyin derm. Dahiyane blokları muhteşem üçlükleri ve ikili paslarıyla ön yargı oluşturmanıza engel olacak bir isim.

Bu yıl ki EuroBasket 2017 maçlarıyla gündeme adını kazıdı. Hırsıyla ekran karşısında ki izleyiciyi ve sahada rakibi şaşırtıyor. Şahsen izlerken top Cedi’ye geçsin diye çırpınıyorum. Basketbol yaşantısına Bosna’da abisi ile birlikte başlıyor Cedi. Bir maç sırasında fark ediliyorlar ve Türkiye serüvenleri başlıyor. Cedi, sen Türkiye için muhteşem bir detaysın.

Anadolu Efes’te oynamaya başlayan Cedi bu başlangıcı ciddi anlamda önemsiyor. Geriye dönüp bakıldığında pişman olunmayacak adımlarla doğru kararları birleştirip devam ediyor. Maçı izlerken en çok merak ettiğim hangi adıma nasıl karar veriyor olduğuydu. Burada pratik zekasının avantajını iyi kullanıyor.

NBA’de Cleveland Cavaliers forması giyiyor. Diğer açıdan bakıldığında LeBron James’in takım arkadaşı. Yani yolun yarısına gelmeden kariyerinin tırmanışlarını yapıyor. Başarılarınla gurur duymaya milletçe devam ediyoruz Cedi.

EuroBasket 2017 Türkiye&Sırbistan maçında paylaşmazsam içime dert olcak, aklıma kazınan o muhteşem Cedi bloğunu hemen aşağıya bırakıyorum. 🙂

 

 

 

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
17
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke