İzlediğinizde Etkisinden Kurtulamayacağınız 11 Filmden 12 Efsanevi Replik

3 dakikada okuyabilirsiniz


Her film iz bırakır ama öyleleri de vardır ki sizi size anlatır daha doğrusu sizi size öğretir. O filmlerin bir de arada açıp izlettiren replikleri vardır. Film hayatınızın dönüm noktası olurken o replik de mottosu oluverir. Belki de sosyal medyada gezinirken rastladığınız bir replik sizin ‘o’ filmi izlemenize sebep olur. Yani bakış açınızı değiştirecek filmi…

İşte bu anlattıklarımızı doğrulayan 11 filmden 12 etkileyici replik.

1. 127 hours (2010)

”Bunları ben seçtim. Bu kaya hayatım boyunca beni bekliyormuş. Varoluşundan beri, daha bir meteorken, milyarlarca yıl önce uzaydan buraya düşmeyi bekliyormuş. Tam buraya. Hayatım boyunca buraya sürüklenmişim. Doğduğum an aldığım her nefes, yaptığım her şey beni buraya, evrendeki bu çatlağa sürüklemiş.”

2. Ghajini (2008)

”Dün bütün gece konuyu düşündüm. Saat bire kadar seni seviyordum. Saat ikide neden olmasın dedim. Sabah saat üçte acaba çok mu acele ediyorum dedim. Saat dörtte şimdi yapmazsam ne zaman yaparım diye düşündüm. Kararımı ise sabah beşte verdim. Hadi yapalım. Seni seviyorum.”

3. Temple Grandin (2010)

”Farklıydım ama eksik değildim.”

4. Eliza Graves (Stonehearts Asylum) (2014)

”Birinin en çok korktuğu şeyi bulduğunuzda onun deliliğinin anahtarını keşfetmiş yani onu kontrol etmeyi keşfetmiş olursunuz.”

5. Girl Interrupted (1999)

Angelina Jolie Hiss GIF - Find & Share on GIPHY

”Hiç hayalle gerçeği karıştırdınız mı? Paranız olduğu halde çaldığınız? Kederlendiğiniz? Ya da durduğu halde treninizin hareket ettiğini sandığınız? Evet, belki delirmiştim. Belki sebep 60’lı yıllardı. Ya da ben büyüyememiş bir kızdım.”

Gazeteciliğe Bakışınızı Değiştirecek 15 Filmi Öğrenmek İçin Tıklayın

6. Les Amours Imaginaires (2010)

-”Bazı insanlar sever. Mentollü sigaraları, vanilyalı sigaraları, çikolatalı sigaraları, sigaralı sigaraları, sigara benim delirmemi engeller. Beni hayatta tutar. Beni ölene kadar hayatta tutar.”

-”Sen iyi misin?”

7. Nocturnal Animals (2016)

”Bizim dünyamız, gerçek dünyadan çok daha acı.”

8. Room (2015)

”Dünya’da çok fazla yer var. Zamanın yayılması gerektiği için daha az zaman var. Her tarafa ince ince. Yağ gibi. O yüzden tüm insanlar “Acele et, hadi gidelim” diyor. “Tempoyu arttır.”  “Şu işi hemen bitir.” Anne de Cennet’e gitmek için acele etti. Ama beni unuttu. Şapşik Anne.”

9. Devil’s Advocate (1997)

Keanu Reeves Fire GIF - Find & Share on GIPHY

”Kendine bu kadar güvenme evlat. Ne kadar iyi olursan ol, asla dikkatleri üstüne çekme. Bu en büyük hatan olur. Her zaman küçük görünmek zorundasın. Sessiz ol, küçük adam ol. Aptalı oyna istenmeyeni. Saf görünen zeki ol. Mona Lisa’nın eteğindeki el benim. Ben bir sürprizim evlat, geldiğimi asla görmezler. Sende eksik olan bu.”

”Siz insanlar garipsiniz. Kötü bir şey olduğunda şeytan yaptı diyorsunuz. İyi bir şey olduğunda ise tanrı. Tanrı iyi falan değildir, sadece reklamını iyi yapıyor.”

10. Donnie Darkıo (2001)

-”Neden o aptal tavşan kostümünü giyiyorsun?”

-”Sen neden o aptal insan kostümünü giyiyorsun?”

11. Her (2013)

”Bence aşık olan herkes biraz kaçıktır zaten. Deliliğin toplumca kabul gören şekli gibi.”

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
7
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke