Geçen Senenin Modasına Yön Veren ve Etkisi Süren 8 Moda Trendi

3 dakikada okuyabilirsiniz


Koskoca bir yılı geride bırakmışken geçtiğimiz yılın giyim trendlerine değinmeden olmaz. Belki çok fazla kişide gördüğünüz belki de hala denemediğiniz, geçtiğimiz seneyi etkisi altına almış ve hala etkisi süren trendlere bir göz atalım. Her ne kadar modayı insanın kendine yakışanı giymesi olarak tanımlasak da, trendleri takip etmek, ufak dokunuşlarla farklılıklar yaratmak her kadının hoşuna gider.İşte geçtiğimiz sene gördüğümüz ve bu kış da etkisi devam edecek 8 moda trendi !

1.Ekosenin Dönüşü

moda trendi
2017/2018 Kış Defilelerinden

İlk olarak İskoç topluluklarında erkeklerin giydiği eteklerde görülen ekose, 70’lerin sonu 80’lerin başında trend haline geldi. Dünyaca ünlü markalar bu sezon koleksiyonlarında  ekoseyi farklı renklerde  ve formlarda  geri döndürdüler. Başta ceketlerde olmak üzere, pantolon, etek ve kabanlarda  karşımıza çıkan ekoseye siz de şans verin!

2.Bel Çantası

moda trendi
Fancy Pack olarak bilinen Bel Çantaları

90’ların vazgeçilmez moda trendi parçası olarak bilinen bel çantaları, 2017’nin en ses getiren parçalarından oldu. Özellikle sokak modasında dikkat çeken bel çantaları, oldukça işlevsel ve çok eşya taşımak istemeyenlerin tercihi.

3. Çorap Çizmeler

moda trendi
Balenciaga,Çorap Çizmeler

Birdenbire moda dünyasında nasıl yer edindiğini anlamadığımız çorap çizmeler aslında 2016 kışından beri  çok popüler. Bu sene ise kullanımı daha kolay olan çorap botlar her mağazada gözümüze ilişiyor. Çizmeye göre kullanımı daha kolay olan renk renk çorap botları kombinlemek de çok kolay. Hazır kış indirimi varken mağazalara bir göz atın.

4. Choker ve İhtişamlı Takılar

moda trendi

Belki de 90’lara dair aklımızda kalan şeylerden olan choker (tasma) kolye son iki senedir pek çok kadının tercihi haline gelmiş durumda. İhtişamlı takılar ise her kadının ortak zevklerinden değil ama sade bir kombinin kurtarıcısı. İnci ise her zaman zarafetin temsili. Geçtiğimiz sene  ithişamla zafaretin birlikteliği göze çarpanlardan oldu ve bu trend etkisini bu kış da sürecekmiş gibi görünüyor.

5. Bereler

moda trendi
Givenchy,2017 Kış Kreasyonu

Havaların soğumasıyla atkılarımızı ve berelerimizi gün yüzüne çıkardık. Ben kalın örgü berelerden sıkıldım diyenlerin tercihi beret, kışa canlılık katmak isteyenlere göre.  Bu kış rengarenk  beretlere bir şans tanıyın derim.

Her ne kadar 2018 yılının rengi Ultra Violet  seçilse de bu sene ağırlığını gösteren trend renk kırmızı oldu. Renk dengesini sağlamanın oldukça zor olduğu, doğru kullanımda sıradanlıktan uzaklaştıran baştan aşağıya kırmızı kombinleri sıkça görecek gibiyiz.

7. Rugan Etkisi

moda trendi

Rugan, bir diğer tanımıyla vinil trendi ilk olarak ayakkabılarla karşımıza çıktı. Pantolon ve eteklerde de sıkça gördüğümüz belki de denemeye cesaret edemediğiniz rugana bu kış bir şans tanıyın.Kim bilir belki kurtarıcı parçanız olur.

“Dünyaca Ünlü Markaların Geçmişteki İlk Reklam Afişleri” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

8. Kot

moda trendi
2017/2018 Kış Defileleri

Şüphesiz ki denim trendi ilk defa karşımıza çıkan bir trend değil. Her sene daha da ilginçleşen kot pantolonlar aslında bu dönüşümün habercisi niteliğindeydi. Bu kış tıpkı kırmızı trendi gibi baştan aşağıya kot trendi de dikkat çekenler arasında.

Nilsu Kaya

 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke