Op. Dr. Bülent Cihantimur: “Estetik Benim İçin Bir Hayat, Tasarım, Mutluluk ve İyi Hissetme Sanatı”

3 dakikada okuyabilirsiniz


Hem kadın hem de erkekler bakımlı olmak ve görünmek isterler. Peki size estetik desek. Günümüzde oldukça yaygın olan estetik artık sadece kadınların değil erkeklerin de gündeminde. O zaman Hazır olun. Estetik dediğimizde işinin en iyilerinden birini sizlere tanıtacağım. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur.

Op. Dr. Bülent Cihan Timur

Doktorumuz 1970 doğumlu. Fakat hiç yaşının adamı değil. Genç ve dinamik gösterdiğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Op. Dr. Bülent Cihantimur Çapa Tıp Fakültesi mezunu. Doktorumuzun diğer bir adı ‘Doctor B’. Böyle adıyla, mesleğiyle renkli birini anlatmak bana da heyecan veriyor. Op. Dr. Timur, “Bursa’da ilk olarak bir estetik cerrahın açmış olduğu ilk güzellik merkezini ve sonrada 1999 senesinde Estetik International Sağlık Grubu’nun ilk şubesini açtım. Bugün İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve yurtdışı temsilcilikleri olan büyük bir kurum haline geldik. 250 kişiden fazla çalışanıma istihdam sağlıyoruz” dedi. Üstelik bununla da sınırlı kalmıyor. Op. Dr. Timur, “İstanbul Zorlu Center’da niş bir proje ile Doctor B Clinic VIP hizmet verirken, çok yakında hayata geçireceğimiz İstanbul Quasar Estetik International’ın da heyecanı içerisindeyiz. Doctor B Aktif Kozmetikleri markasıyla da dermokozmetik ürünlerimiz bulunuyor” diye ifade etti. Doktorumuz sık sık seyahat etmeyi seviyor ancak en çok oğluyla vakit geçirmeyi seviyor.

Op. Dr. Bülent Cihan Timur estetik

Op. Dr. Bülent Cihantimur çok kadınlı aile büyümüş. Bu mesleği seçmesi ondan kaynaklıymış. Çoğu kadın gibi ailesinin de güzellik ve dış görünüşleriyle ilgili telaşları varmış. İyi görünmüyorlarsa iyi de hissetmiyorlarmış. Ki bu çoğu zaman doğru. Dış görünüşümüz kalkanımız. Bu telaşlar, sorunlar karşısında doktorumuz üniversite sınavı zamanı, ne okursam bu işi tersine çeviririm diye düşünmüş. “Estetik cerrahi bu konunun tek muhatabı aslında. Fakat Tıp eğimini alıp, uzmanlık için plastik cerrahi dalında pratik yapmaya başladığımda, muazzam bir hayal kırıklığı yaşadım zira benim yapmak istediğim bu değildi” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Çünkü ben tamirat yapmak değil, tasarım yapmak ve bu tasarımla insanları iyi hissettirmek istiyordum. İşte bu sebeple ben plastik cerrah değil, estetik cerrah olmalıyım diyerek, bu yönü tercih ettim. İngiltere’ye gittim, Amerika’ya gittim. Eğitimler aldım ve dünya ile eş zamanlı her şeyi bilmem gerektiğini düşünerek ve hep çalışarak bugünlere geldim diyebilirim. Estetik benim için bir hayat, tasarım, mutluluk ve iyi hissetme sanatı” dedi.

Op. Dr. Bülent Cihan Timur

Estetik ameliyatı en çok hangi durumlarda gereklidir diye sordum. Kişiyi o görüntü mutsuz ediyorsa, özgüvenini sarsıyorsa, takıntı haline getirmişse ve ruh halini etkiliyorsa estetik gerekliymiş. Estetiğin yaşı kaçtır diye işin ehline sordum. Op. Dr. Bülent Cihantimur, “6 yaşından itibaren kepçe kulak estetiği yapılabilir. Fakat diğer operasyonlar için aklı başında olma yaşını 18 diye düşünürsek, 18 başlangıç diyebiliriz. Ölene kadar da yaptırılabilir” diyerek ifade etti. Aynı yerden en fazla kaç kere estetik olunabilir diye düşünmeden edemedim ve hemen sordum. Op. Dr. Timur, “Sayısız, öyle bir rakam yok. Sanıyorum araştırma da yok. Söz gelimi geçtiğimiz senelerde bir kadın hastama dokuzuncu burun ameliyatını ben yaptım. 8 defa başarısız geçmiş bir burun estetiği hikayesi vardı. Bana güvendi ve şu an gayet mutlu” dedi. Muhteşem bir olay. Estetik yapabilmek ayrı güzel fakat başkasının yapamadığı estetiği en güzel şekilde yapabilmek apayrı güzel.

Takipçilerinden inanılmaz güzel tepkiler alıyormuş. İşten eve geldiğinde sosyal medya bir şeyler paylaşan Cihantimur’a oldukça zeki, yaratıcı ve komik mesajlar atıyormuş sevenleri. Op. Dr. Timur, “Takipçilerimle sohbet etmeye bayılıyorum. Bazısıyla dışarıda karşılaşıyoruz, samimi bir şekilde selam veriyorlar, ben tabii simalarını bilmediğim için, nereden tanıştığımızı çıkaramama durumu yaşıyorum. Suratımdaki düşünceli ifadeye çok gülüyoruz sonra… Takipçim olduklarını söyleyene kadar, kim olduklarını düşünüyorum” dedi. Ve son olarak takipçilerinize ve sizi sevenlere söylemek istedikleriniz neler diye sordum. Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Beni takip ettikleri, yorum yazdıkları, bunların hepsine vakit ayırdıkları için öncelikle teşekkür ediyorum tabii ki… DM’den yüzlerce soru geliyor ve ben zamanında yanıtlayamayabiliyorum. Ama hemen hepsine geçte olsa mutlaka dönmeye çabalıyorum. Saygı ve sevgilerimi yolluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
9
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official