Eski Yerli Diziler: Eskiler Ne Güzeldi Diyeceğiniz 10 Efsane Eski Dizi

4 dakikada okuyabilirsiniz


Eski Yerli Diziler
Eski Yerli Diziler

Eski Yerli Diziler: Eskiler Ne Güzeldi Diyeceğiniz 10 Efsane Eski Dizi

Eski Yerli Diziler: Her insan büyüdükçe eskiye bir özlem duymaya başlar. Bu özlem, belki eskiden oynadığı oyunlaradır, belki yediği yemeklere, belki de eski diziler ve eski filmleredir. Ah o eski diziler diyebileceğiniz efsaneleşmiş eski yerli dizileri bu başlık altında topladık. 90’lar dizi, eski Türk dizileri, eski televizyon dizileri, diye araştırıyorsanız; işte sizler için hazırladığımız unutulmaz yerli diziler listemiz: 

1. Çılgın Bediş (1996-2001)

Eski Yerli Diziler  

Karikatürist Özden Öğrük’ün 1976’dan itibaren Gırgır dergisinde çizmiş olduğu karikatür temel alınarak 1996 yılında televizyon dizisi haline getirilmiştir.

Dizi bir grup lise öğrencisinin yaşadıkları olaylar etrafında şekilleniyor. Özellikle replikleri ve jenerik müziğiyle akıllardan çıkmayacak dizilerden biri.

2. Avrupa Yakası (2004-2009)

Eski Yerli Diziler

Senaryosunu Gülse Birsel’in kaleme aldığı, hala adından sıkça söz edilen komedi dizisi. Bu yüzden efsaneleşmiş yerli dizilerden biridir. Sütçüoğlu ailesi ve Avrupa Yakası dergisi çalışanlarının yaşadığı maceraları konu edinir. 

”Sharp Objects Dizisi: Psikolojik Gerilim İçin 4 Maddede Sharp Objects” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

3. Evdeki Yabancı (2000-2002)

Eski Yerli Diziler

Yakın arkadaşı ile aynı evi paylaşan Aslı, arkadaşı evden ayrılınca tek başına kirayı ödemekte zorluk çeker. Uzun süredir birlikte olduğu zengin ve yakışıklı iş adamı Tolga’nın evli olduğunu onunla neredeyse nişanlanmak üzereyken öğrenen Aslı’nın dünyası başına yıkılır. Çünkü ailesi nişan için yola çıkmıştır bile…
Aslı bütün bu olanlara bir çare ararken, çat kapı gelen ve evin yarısını devraldığını söyleyen davetsiz misafir Eren, Aslı’nın kafasındaki tüm ampulleri yakar. Ailesine Eren’i nişanlısıymış gibi tanıtan Aslı’nın bu masum yalanı uzar gider…

4. Çarli (1999-2001)

Eski Yerli Diziler

Talat Sanal’a Amerika’da vefat eden ağabeyinden bir maymun kalmasıyla başlayan hikaye, o dönem seyircileri kahkaha krizine sürüklerdi. Başrolünde bir maymunun olmasıyla Türk televizyon tarihinin en ilginç dizisi olabilir. 

“Sahte Aşkın Gerçek Aşka Dönüştüğü 10 Yerli Dizi” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

5. Ruhsar (1998-2001)

Eski Yerli Diziler

Türkiye’nin görsel efekt kullanılan ilk komedi dizisi olma özelliğine sahiptir. Dizi kocasını deli gibi kıskanan Ruhsar’ın ölmesi ve bir hayalet olarak geri dönmesiyle başlar. Onu sadece kocası Mazhar görebilmektedir. Ruhsar böylelikle Mazhar’ı evlendirmeye çalışan kaynanası ve görümcesinden intikamını alabilmektedir. Ruhsar, Eski Yerli Diziler listesinin en ilginç dizilerinden biridir. 

6. Hırsız Polis (2005-2007)

Eski Yerli Diziler

Babasının gidişi ve annesiniN ölümünün ardından ailesine bakmak zorunda kalan Mavi; genç, güzel bir kadındır. Çınar adlı bir polise aşık olur ancak kendisi de bir çetenin üyesidir.

”Jennifer Aniston Filmleri: Romantik Komedilerin Kraliçesi JA ve 13 Filmi” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

7. Yılan Hikayesi (1999-2002)

Eski Yerli Diziler

Oğlu Can mafya tarafından öldürülen Komiser Memoli, o günden sonra kendini sadece işine adamıştır. Tek amacı oğlunu öldürenlerden intikamını alabilmek ve mafyanın ensesinde dolaşarak soluğunu sürekli onlara hissetirebilmektir.

Bütün bunları yapmaya çalışırken, hayat onu hiç ummadığı bir dizi maceranın içine atar. Köyünden kaçıp, İstanbul’a kocasını aramaya gelen Zeyno ile Memoli’nin yolları kesişir ve macera başlar. 

8. Koçum Benim (2002-2004)

Eski Yerli Diziler
 
Hayat; özel bir lisede devlet okullarında olduğundan çok farklıdır. Hem öğrenciler hem de öğretmenler için. Koçum Benim, lise öğrencilerinin öğretmenleri ile ilişkileri, aile hayatları, gençlik dertleri üzerine yoğunlaşan bir yapım.  Lisenin basketbol takımının koçu öğrencilerin okulda en sevdiği ve en çok desteklediği figürlerden biridir. Koç da öğrencilerini sadece spor karşılaşmalarına hazırlamakla kalmaz, onları hayata dair de eğitir…
 
 
9. Ekmek Teknesi (2002-2005)
 

Eski Yerli Diziler

Fırıncı Nusret Baba, eşi Ayhan Hanım ve birbirinden sevimli kızları ile sıcak bir aile portresi çizen Ekmek Teknesi, orta sınıf, kendi halinde bir mahallenin yaşamını, sevinçlerini ve hüzünlerini, hayata tutunma çabalarını ve aşklarını anlatıyor. 

10. Asmalı Konak (2002-2003)

Eski Yerli Diziler

Eski Yerli Diziler listemizin son maddesi Asmalı Konak. İstanbullu bürokrat bir ailenin kızı olan Bahar, New York’taki eğitimini tamamlarken Seymen ile tanışır. Birbirlerine aşık olan çift evlenmek üzere Kapadokya’ya giderler. Seymen Kapadokya’nın gelişmiş, aynı zamanda da geleneklerine bağlı köklü bir ailesinin varisidir. Asmalı Konak denilen muhteşem bir evde ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Bahar gelin geldiği yöreye, Seymen’nin yöredeki saygınlığına hayran kalır. Aşk, entrika, çatışma, güç ve tüm heyecanı ile bu dizi film 54 bölüm boyunca tüm zamanların en çok izlenen dizi filmi unvanını almıştır. Ayrıca Asmalı Konak çekimleri yapıldığı yer olan Ürgüp’te adına anıtı dikilen tek dizidir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
2
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke