Kadınların Yaptığı Takdirde Erkeklerin İlgisini Çekeceği 9 Davranış

4 dakikada okuyabilirsiniz


Genellikle şu algı üzerinde durulduğu konuşulur: “Kadın ağır olmalı, ilk adımı atmamalı, erkek ilgi çekmek için çabalamalı” diye. Bu algıları ortadan kaldırıyoruz. Herkesin sevdiği kişiyle mutlu mesut bir ömür geçirmeye hakkı var. İşte kadınların taptığı takdirde erkeklerin ilgisini çekeceği 9 davranış :

1. Gülümseyin

Erkeklerin İlgisini Çekeceği

Erkekler güleryüzlü ve neşeli kadınları gizemli kadınlara oranla daha ilgi çekici buluyor. Bunu biz söylemiyoruz bilim adamları söylüyor. Sebebi ise erkeğe güldüğünüz sırada ona verdiğiniz, “Ben mutluyum ve seni de mutlu edebilirim” mesajı. Kim böyle bir teklifi reddedebilir ki? Bu yüzden gülümseyin, onunla telefonda konuşurken bile…

2. İlginizi Belli Edin

Erkeklerin İlgisini Çekeceği

Kadınlar gibi erkekler de kendilerine ilgi gösterilmesinden hoşlanırlar. Bu yüzden ona hobileriyle ve günlük rutinleriyle alakalı sorular sorun. Hobileriyle ilgilenirken onu izleyin. Anlamadığınız kısım olursa soru sormaktan çekinmeyin, aksine bu ona çok tatlı gözükecektir. Sadece bunları kibarca yapın. Örneğin;

Yanlış: İnsanlar neden motosiklet kullanmayı sever ki! Bence çok tehlikeli.

Doğru: İnsanların neden motosiklet kullanmaktan haz duyduklarını hep merak etmişimdir. Çünkü göze çok tehlikeli gözüküyor.

3. Ondan Yardım İstemekten Çekinmeyin

Erkeklerin İlgisini Çekeceği

Kadınların Erkeklerin İlgisini Çekeceği davranışlar arasında bir diğeri de yardım istemekten çekinmemektir. Erkekler hoşlandıkları kadınların yanında güçlü bir imaj çizmek isterler. Ona bu gibi durumlar yaratın. Nasıl mı? Mesela evinize gelip bir eşyanızı tamir etmesini ya da taşınırken ağır kolileri taşımasını isteyin. Bu durumlar karşı tarafı sizin kurtarıcınız gibi hissettirip aranızdaki bağı sağlamlaştıracaktır.

4. Ona Teşekkür Edin

Erkeklerin İlgisini Çekeceği

Aranızdaki bağın sağlam temeller üzerine kurulması saygıdan geçer. Size karşı güzel jestler yapıyorsa ve zor anlarınızda sizi yalnız bırakmıyorsa ona teşekkür edin, bunu onsuz yapamayacağınızı ve iyi ki yanınızda olduğunu ona belli edin.

5. Onun Yanında Güvende Hissettiğinizi Belli Edin

Erkeklerin İlgisini Çekeceği

Hoşlandığınız erkeğe onun yanında güvende hissettiğinizi söyleyin. Bu davranışınız erkekte koruyucu bir tutum oluşturacak ve size olan ilgisi artacaktır. Elbette bunu abartarak yapmayın. Mesela;

“Benimle eve kadar yürür müsün? Sokak çok karanlık gözüküyor” gibi.

6. Net Olun

Erkeklerin İlgisini Çekeceği

Anlatmak istediğiniz şeyleri endişe duyarak ya da bin dereden su getirerek anlatmayın. Bunun yerine düşüncenizi direkt ona belli edin. Mesela onu bir sinema filmine davet edin. Açık konuştuğunuz ve net olduğunuz için en kötü hayır diyecektir ama bu denemeye değer olduğunu değiştirmez. Ama emin olun bu davranışınızla onun ilgisini çektiniz bile.

“Kadın Erkek İlişkisi: Aşkınızı Sözcük Kullanmadan Gösterebileceğiniz 8 Durum” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

7. Tutarlı Olun

Erkeklerin İlgisini Çekeceği

Duygularınızı açıkça belli etmekten kaçınmayın. Bu duyguyu ona verirken ruh halinize göre vermeyin. Bir gün ilgili diğer gün ilgisiz ve gizemli tavır takınmayın bu davranışınız aranızda kaçınılmaz sorunlar yaratacaktır. Kim sorun ister ki? Tutarlı olmak, bir kadının Erkeklerin İlgisini Çekeceği önemli bir davranıştır.

8. Arkadaş Olarak Başlamayı Denemeyin

Erkeklerin İlgisini Çekeceği

Birçok kadının hataya düştüğü konu hoşlandığı erkeğe arkadaşça yaklaşmaktır. Onun dertlerini dinleyip diğer kızlarla ilgili tavsiyeler vermek sizi iyi bir arkadaş yapmaktan öteye taşımaz. Maalesef bu durum sizi fazlasıyla yıpratır. Bu yüzden ona kendisinden hoşlanan bir kadın gibi davranmanız daha sağlıklı olacaktır.

9. En Önemlisi “Gözler”

Erkeklerin İlgisini Çekeceği

Gözleriniz hoşlandığınız kişiye ilgi duyduğunuzu gösteren en muhteşem silahınızdır. Göz kontağı sayesinde iletişiminiz duygusal bir temelle sağlamlaşır. Erkekler göz teması kurmayan kadınlar için ilişkide umutlu bir tavır takınmazlar. Size bir soru yönelttiğinde gözlerinin içine bakın. Bu karşı tarafta değer duygusu yaratacaktır. Bu kimin hoşuna gitmez ki? Göz kontağı kurmak, kadınların yaptığı takdirde Erkeklerin İlgisini Çekeceği davranışlar arasında olmazsa olmazdır.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke