En Pahalı iPhone Tanıtıldı: iPhone X

2 dakikada okuyabilirsiniz


Her sene Eylül ayında yeni telefon modelleri tanıtan ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, 12 Eylül’de iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinin tanıtımını yaptı.

Apple iPhone 8 iPhone X Tim cook

Apple’ın 10. yılı için özel olarak satışa sunulan iPhone X modeli ve iPhone 7’nin devamı olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus hakkındaki söylentiler yerini Tim Cook tarafından verilen bilgilerin yerine bıraktı. Yeni iPhone modelleri 3 Kasım’da birçok ülkede satışa sunulurken Türkiye satış tarihleri henüz belirlenmedi.

10. Yıla Özel Model: iPhone X

Üç yeni iPhone modeli tanıta Apple, 10. yıla özel olarak çıkardığı iPhone X modelinin ismini roma rakamıyla 10 yani X olarak belirledi. Normal iPhone modellerinden farklı olarak güç tuşu ve çerçevesi bulunmayan iPhone X modeli, iPhone 7 gibi su geçirmez özelliğe sahip.

Cam arka aksa ve alüminyum çerçeveye sahip olan bu modelin gümüş ve uzay grisi renk seçenekleri mevcut. OLED ekran ve süper retina özelliğinin birleştiği telefon şimdiye kadarki en büyük iPhone olma özelliğini taşıyor. 5.8 inçlik ekran boyutu olan iPhone X, 5.5 inçlik iPhone 8 Plus’tan daha büyük.

Apple iPhone 8 iPhone X Tim cook

Home düğmesi olmayan telefonu açmak için ekrana dokunmak yeterli. Ana ekran butonunu kaldırarak Face ID özelliği getirilen telefon bu özelliği kamerayı çalıştırmanda üst kısımdaki sensörler ile uygulayacak.

iPhone X, Apple’ın son teknolojisi olan A11 Bionic işlemcisi ile çalışacak. 6 çekirdekli olan bu işlemci, 4.3 milyar transistore sahip.

Apple iPhone 8 iPhone X Tim cook

 

Geliştirilmiş Emoji: Animoloji

Yüz tanıma sistemleri ile birlikte çalışan animojier, kullanıcının yüz ifadelerini taklit ederek karşı tarafa gönderilebilecek.

Apple iPhone 8 iPhone X Tim cook

 

Gelişmiş Kamera Özellikleri

iPhone 6 ile kamerada yapılan büyük iyileştirmeler iPhone 7’den sonra, iPhone X ile devam ediyor. 12 MP’lik ana kamera 1/8 diyafram açıklığına sahipken ikinci kamerada bu özellik 2/4 olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar yüksek diyafram oranı sayesinde bokeh fotoğraflar çekebilecek.

Apple iPhone 8 iPhone X Tim cook

 

En Pahalı iPhone

ABD fiyatının 999 dolar olduğu açıklanan 64 GB’lık iPhone X, tanıtımının beraber yapıldığı iPhone 8’den 300 dolar daha pahalı. Türkiye fiyatının henüz açıklanmadığı model, 64 ve 256 GB’lık hafıza seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.

“Twitter Ahalisinin Yeni iPhone Modellerinin Fiyatıyla İlgili Attığı 27 İsyankar Tweet” İçin Tıklayın!

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Betuldediki