En İyi Youtube Kanalları: Youtube Çöplüğünde İzlenilesi 5 Kanal

3 dakikada okuyabilirsiniz


En İyi Youtube Kanalları
En İyi Youtube Kanalları

En İyi Youtube Kanalları: Youtube Çöplüğünde İzlenilesi 5 Kanal

En İyi Youtube Kanallları: Back to the future’dan hallice, gelecekte her insanın kendi televizyon kanalı olacağı tahmin ediliyordu. Youtube, bu duruma kulak vermiş olacak ki; insanların bir kanalı olmasına olanak sağladı. Facebook, Twitter, Instagram derken Youtube da hayatımızın önemli bir yerini kaplamaya başladı. Youtuberlar ise adeta evimizden birileri oldu. İlk başlarda daha çok oyun, makyaj, goygoy kanalları ile gündeme gelen Youtube platformu ise kitlenin o yöne doğru da eğrilmesiyle daha kaliteli işleri de beraberinde getirdi. Biz de “En İyi Youtube Kanalları hangileri”, “Takip Edilmesi Gereken Youtube Kanalları hangileri” ya da “İzlenmesi Gereken Youtube Kanalları hangileri” diye merak edenleri düşündük ve bu içeriği hazırladık. İşte İzlenmeye Değer Youtube Kanalları :

1. 140Journos

En İyi Youtube Kanalları

140Journos, orijinal belgesel videolar, nitelikli araştırmalar ve görsel hikayeler üreten bir yeni medya yayıncısı. Facebook’ta, Twitter’da, Instagram’da hatta Whatsapp’ta bile varlar. Ancak 140Journos’u bir seviye yukarı çıkaran, daha kaliteli işlere imza atmasını sağlayan yer Youtube platformu. Özellikle video-kurgu aşamasını çok iyi yapan bu kanal çıtayı her videosunda daha yukarı çıkararak beraberinde başarıyı da getirdi.

2. Bookserf

En İyi Youtube Kanalları

Her ne kadar son videosunu yaklaşık 1 yıl öncede yüklemiş olsa da Youtube üzerinde takip edilesi kanalların başında geliyor Bookserf. Türkiye’de bir ilki hayata geçirerek birçok yazarın kütüphanesine konuk olma fırsatını yakaladılar. Ayşe Kulin, Ercan Kesal, Pelin Batu, Ahmet Ümit, Celal Şengör ve İlber Ortaylı gibi isimlerin kütüphanelerinin izleyiciyle buluşturulmasını sağlarken, samimi bir ortam da yarattılar. Umarız yakın zamanda tekrar kanala aynı kalitede videolar yüklemeye devam ederler.

“Sosyal Medya Güvenliği Nasıl Sağlanır? Bu 6 Önleme Dikkat!” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN

3. İzletken

En İyi Youtube Kanalları

İzletken kanalı da yaklaşık 2 yıl önce muhteşem bir çıkışla bu yola başladı. Yeni nesil röportaj videoları mottosuyla giriş yapan İzletken kanalının ilk konuğu Celal Şengör’dü. İlk konuk olmasına rağmen oldukça iyi reaksiyon alındı. Belli bir stratejik plan içerisinde düzenlenen videolar izleyiciye sunuldu ve beğeni kazandı. Ben de herkes gibi röportajların devam etmesini beklerken, o gün bugündür kanal aktifliğini yitirdi. Yine de buna rağmen her geçen gün izlenme sayısı artmakta. Bir gün geri dönerlerse şahane olur.

4. Kerem Gök

En İyi Youtube Kanalları

En İyi Youtube Kanalları listemizin bir diğer maddesi Kerem Gök. Eğer uçaklara, helikopterlere veya gökyüzüne yani kısacası havacılığa tutkunuz varsa bu alanda birçok kanal olmasına rağmen, Kerem Gök bu konuda en iyisi denilebilir. Uçakların tarihiyle, seyahat bilgileriyle, güncel havacılık olaylarıyla ilgili videoları kanalında bulunabilir. Ancak benim naçizane tavsiyem Youtuber’lıktan sıyrılıp, içerik kalitesine daha fazla önem vermesi. Genellikle videolarının altında “Bu video çok kısa olmuş, artık uzun video çek” gibi yorumlar yapılıyor. Ancak bu tarzının daha iyi olduğunu düşünenlerdenim. Boş konuşmaktansa gerektiği kadar konuşan, süreyi uzatacağım diye videonun altını müziklerle doldurmaktansa kısa kesen iyi bir strateji izliyor.

“Dünyanın En Çok Kazanan Youtube Kanalları Hangileri?” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN… 

5. Cep Hikayeleri

En İyi Youtube Kanalları

Güzel insanların eksikliğini çokça hissettiğimiz şu günlerde, insana umut veren, ve hala bir yerlerde böyle insanların yaşadığını hatırlatan, birbirinden güzel hikayelerin ‘öz’ünün aktarıldığı Youtube kanalı. Hayatın içinden, yalın ve kısa hikayeleri yaşayanların ağzından anlatıyor. Cep Hikayeleri de kesinlikle takip edilesi bir kanal.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.