Efsane İsimlerden Aşk ve Evlilik İçin Söylenmiş 12 Acayip Söz

3 dakikada okuyabilirsiniz


Aşk ve evlilik, birçok insanın üzerinde kafa yorduğu, tartıştığı bazen derin anlamlar yüklediği bazen de çok değersiz bulduğu durumlardır. Bu konuda bazı düşünür, sanatkar ve filozoflar da bir şeyler söylemiş elbet. İşte bunlardan 12 tanesini sizler için derledik. Buyrun:

1. Pablo Neruda, 100 Aşk Soneti

“Seni bunun nasıl veya nerede olduğunu bilmeden seviyorum. Seni çok basit bir biçimde, problemsiz ve gurursuz bir şekilde seviyorum: Seni bu yöntemle seviyorum çünkü sen ve benim içinde olmadığımız başka bir sevme yöntemini bilmiyorum. Bu nedenle,  göğsümün üzerinde olan ellerinin kendi ellerim olduğunu ima ediyorum. Yine bu yüzden, ben uykuya daldığımda, senin de gözlerinin kapandığını ima ediyorum.”

2. Mignon McLaughlin

“Başarılı bir evlilik, çoktandır aşık olduğunuz bir kişiye bir çok kez aşık olmanızı gerektirir.”

3. Platon

“Her kalp diğer kalbin kendisine geri fısıldayışına kadar tamamlanmamış bir şarkı söyler. Bir şarkı söylemeyi bekleyen bu kalpler, her zaman söyleyecek bir şarkı bulurlar. Bir sevgiliye dokunan herkes ise bir şair olmaya başlar.”

4. Dave Meurer

“Muhteşem bir evlilik harika bir çiftin bir araya gelmesiyle ortaya çıkmaz. Böyle bir evlilik mükemmel olmayan bir çiftin birbirlerinin farklılıklarından haz almaya başlaması ile gerçekleşir.”

5. Robert Fulghum, True Love

“Bizler hepimiz biraz tuhafız. Ve hayat biraz tuhaf. Ve bizimle uyumlu birini bulduğumuzda ona katılır ve karşılıklı olarak memnun edici bir tuhaflık yaşarız. Ve bu durumu da aşk, yani doğru aşk olarak adlandırırız.”

6. Friedrich Nietzsche

“Evliliklerde mutsuzluğu yaratan şey sevginin eksikliği değil, arkadaşlığın olmayışıdır.”

7. James Dobson

“Birlikte yaşayabileceğinizi düşündüğünüz bir kişi ile değil, onsuz asla yaşayamayacağınızı düşündüğünüz biri ile evlenmelisiniz.”

8. Julia Child

“Mutlu bir evliliğin sırrı, doğru insanı bulmaktır. Eğer her zaman onunla olmayı seviyorsanız onun doğru kişi olduğunu bilirsiniz.”

9. Johnny Carson

“Evli erkekler bekar olanlardan daha uzun yaşarlar. Ancak evli olanlar ölmek için daha isteklidirler.”

10. Marilyn Monroe

“Evlenmeden önce, bir kadın bir erkeğe sahip olmak için onu sevmek, evlendikten sonra ise, aynı kadın bu erkeği sevmek için ona sahip olmak zorundadır.”

11. Prens Philip

“Bir erkek karısı için arabanın kapısını açıyorsa, bu kişi ya arabayı yeni alınmıştır ya da yeni evlenmiştir.”
12. Michel de Montaigne

“Evlilik, girişi dışında hiçbir şeyin ücretsiz olmadığı bir dükkandır.”

Kaynak: Parade, brainyquote.com

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
4
Komik
Muhteşem Muhteşem
13
Muhteşem
Acıklı Acıklı
4
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke
inci memed

Alışverişi pazardan yapan, çayını hazla yudumlayan, dosta ve dostane muhabbete bayılan, hayvanları doğanın gerçek sahipleri olarak gören, efkarlandığında ağlayan, sevdiğinde yüreğini koyan, biraz kibar ama bir o kadar da sert olan, mimariyi, şiiri ve müziği merkeze koyan, mücadele ve azmi yaşamın kaderi gören senden, benden ve biraz da halktan bir kişilik..