Edebiyat Dergileri: En Popüler 7 Türkçe Edebiyat Dergisi

3 dakikada okuyabilirsiniz


Edebiyat Dergileri
Edebiyat Dergileri

Edebiyat Dergileri: En Popüler 7 Türkçe Edebiyat Dergisi

Edebiyat Dergileri: Son yıllarda ülkemizde oluşan dergi furyası birçok yeni edebiyat, kültür-sanat dergisiyle tanışmamızı sağladı. Yarattığı yeni dil ve üslupla bir çok okurun beğenisini kazanan Türkçe edebiyat dergileri tabii ki bir kesim tarafından da pek hoş karşılanmıyor. Biz sizler için en çok okunan Türkçe edebiyat dergilerini derledik. En iyi Türkçe Edebiyat dergileri seçimini yapmayı ise size bırakıyoruz. İşte En Popüler Edebiyat Dergileri :

1. Kafa

Edebiyat Dergileri

Kafa Dergisi yayın hayatına Eylül 2014’te başladı. Hala da popüleritesini devam ettirir durumda. Derginin yazarları arasında İlber Ortaylı, Sunay Akın, Zafer Algöz, Can Yılmaz gibi birbirinden renkli isimler yer alıyor.

 2. OT

Edebiyat Dergileri

“Hazla ve hızla okunan dergi” hedefiyle 1996 yılından beri sırasıyla; Öküz, Hayvan ve son olarak 2013 yılında “Maksat Yeşillik Olsun” sloganı ile yayın hayatına başlayan OT dergisi; Ferhan Şensoy, Selim İleri, Murat Menteş, Pelin Batu, Erkan Can gibi isimleri yazar kadrosunda bulunduruyor.

3. Kafkaokur

Edebiyat DergileriEylül 2014’te “Ben edebiyattan ibaretim…” sloganıyla blog’tan dergiye evrilen Kafka Okur, çıktığından bu güne çok sevilen bir dergi oldu. İçeriğinde edebiyat, felsefe, aforizmalar, öyküler bulunan dergi, kafkadukkan.com üzerinden poster, kitap ayracı, çanta vb. ürünler de satıyor.

“İçinde Gabriel García Márquez’in de Bulunduğu Playboy Dergisinde Yer Almış 10 Yazar” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

4.Mikrop

Edebiyat DergileriOcak 2018’de yayın hayatına başlayan dergi, ilk sayısından itibaren kendini okura sevdirmeyi başardı. “Kolay girer, zor çıkar” sloganıyla iki ayda bir çıkan dergi kapağında hayatta olan isimlere yer vererek de fark yaratıyor.

5. Bavul

Edebiyat DergileriBir edebiyat-sokak dergisi olan Bavul, ilk olarak Ekim 2015’te karşımıza çıktı. Zaman zaman içeriğinde bulunan bazı yazılarla tepki toplasa da Zülfü Livaneli, Ataol Behramoğlu, Şükrü Erbaş, İsmail Saymaz, Nevşin Mengü gibi kaliteli yazarlardan oluşan kadrosu ile en popüler edebiyat dergileri arasında yerini koruyor.

6. Tuhaf

Edebiyat Dergileri24 Mart 2017’de yayımlanmaya başlayan dergi, Ot Dergisi’nden ayrılan ekip tarafından kuruldu. Albert Camus kapaklı ilk sayısından itibaren ses getirmeye başlayan dergide İlber Ortaylı’dan Levent Kazak’a, Zülfü Livaneli’den Kalben’e birbirinden farklı isimler yer alıyor.

“Dede Korkut Kimdir? UNESCO Listesi’ne Giren Dede Korkut Hakkında 5 Bilgi” adlı içeriğimizi okumak için TIKLAYINIZ…

7. Masa

Edebiyat Dergileriİki ayda bir çıkan dergi 1 Mayıs 2016’da yayımlanmaya başladı. Poster, bardak altlığı gibi hediyelerle raflarda yer bulan dergi, her ay seçtiği dosya kapsamında bir ustanın masasını görsel olarak okuyucuya sunuyor.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke