Duyunca “Aha da Aynı Benim Anam” Diyeceğiniz Annelerimizin 7 Özelliği

2 dakikada okuyabilirsiniz


Annelerimiz başımızın tacıdır. Özellikle Anneler Günü gibi günlerde onlar hakkında daha çok duyarlı oluyoruz.  Fakat yeri geldiğinde o kadar sinirli oluyorlar ki adeta dişi terminatöre dönüşebiliyorlar. Biz çocuklar olarak bu sinirlerinden elbette ki nasibimizi alıyoruz.Kimi zaman ajitasyon içeren sözleri, kimi zaman keskin bakışları ve kimi zaman da hedefi ıskalamadan vurabildiği terlikleriyle bizleri her zaman kontral altında tutabiliyorlar. Gelin hep birlikte annelerimizin “isyan barındıran sözlerine” göz atalım.

1. Sütümü Helal Etmem


Annelerimizin başları sıkıştığında başvurdukları en etkili tehdit unsurlarından biridir. Genellikle istemediği gelinler üzerinde uygulanan bu tehdit unsuru yüzünden nice yağız delikanlılarımız sevdiceklerine kavuşamayıp heba olmuşlardır.

2. Öleyim Ben O Zaman


Baba versiyonunun da bulunduğu bu tehdit unsurunu daha çok anneler kullanır. Öleyim ben o zaman sözüyle yavrularına yaptıramayacakları şey yoktur.

3. Annen Olmam Bak


Aslında bu sözü söylerken içten içe üzülürler. Bir anda akıllarına bizi taşıdıkları 9 ay, harcadıkları masraflar gelir ve çocuklarının ele verilme fikrinden bir süreliğine vazgeçerler.

4. Geliyor Terlik


Belki de en korktuğumuz tehdit unsurlarından biri olan terlik fırlatma olayını yaşamayanımız yoktur. Bazılarımız bu konuda o kadar ustalaşmıştır ki atılan terliğin geliş yönünü, modelinden acı miktarını hesaplayarak adeta çılgın terlikçi olmuşlardır.

5. Hadi Bi Yapma


Bu sözleriyle beynimizde adeta korku filmi senaryoları estirirler. Cümleye “başına geleceklerden ben sorumlu değilim” havası katarak “sıkıyosa yapma bak neler oluyor” söylemleri ve keskin bakışlarıyla bizlere bir kez daha hükmederek galip gelirler.

6. Evde Göstereceğim Ben Sana


Duyanın eve gidince türlü işkencelere maruz kalındığını sandığı bu anne tiplemesi en tatlişidir. Çünkü eve gidince sadece parmaklarını sallayarak günlük azarlama kotasını doldurup köşesine çekilirler.

7. Çocuğun da Sana Aynısını Yapsın


Annelerimiz tarafından en çok kullanılan beddua türüdür. Tutup tutmadığı konusunda genel bir kanıya varılamasa da çoğu rivayet ve sırlar dünyasından öğrendiğimize göre bir çok beddua yerini bulmuştur.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
23
Komik
Muhteşem Muhteşem
15
Muhteşem
Acıklı Acıklı
4
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Şoke Şoke
8
Şoke
denizkızı