Duygusal İlişkiler ile İlgili Söylenegelen Ancak Aslı Astarı Olmayan 15 Efsane

5 dakikada okuyabilirsiniz


Yapılan araştırmalara göre çiftler duygusal ilişkiler esnasında efsanelere ciddi bir önem verirken, gerçeklik daha arka planda kalıyor. Bu konuda istatistikler bir hayli artmış durumda. İstatistiklere göre her 10 çiftten 6’sının duygusal ilişkiler konusunda mutsuz oldukları kabul ediliyor.

1. İyi Çiftler Aynı Cinsel Tercihe Sahipler

Duygusal İlişkiler

Yani eğer bir çift benzer mantıkta bir yakınlık ve cinsel yönelime sahip değillerse bunlar iyi bir çift olmuyor mu? Biz bunu reddediyoruz. Herkes bireysel tercih hakkına sahiptir. Seks ve samimilik kişinin içsel dünyasıyla alakalı olan öznel meselelerdir. Kişiler farklı cinsel yönelime sahip olup çok uyumlu birer çift olabilirler.

2. Sarılma ve Jestlerin Zamanla Azalması Oldukça Normaldir

Duygusal İlişkiler

Birçok insan sizlere romantik jest ve mimiklerin, kucaklaşmaların zamanla azaldığını söyleyebilir. Ancak bu sizin partnerinize karşı ilginizi azaltacağınız anlamına gelmez. Bazen hayatınızdaki insan sizden toplumsal ifşa ve duygusal yakınlık göstermeniz konusunda beklenti içine girebilir. İlişkinizin çoğunlukla telefonlarınız aracılığı ile sipariş edilen romantik olmayan öğle yemekleri veya bunun gibi şeyleri konuşarak ölmesine müsaade etmemelisiniz. Zamanınızı birbiriniz için değerli kılabilir ve her geçen günü sevginizle yad edebilirsiniz.

3. Erkekler Kadınlara Göre Daha Cinsellik Odaklıdır

Duygusal İlişkiler

Bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Genellenemez. Bazı ilişkilerde kadınların libidoları bir parça daha yüksek olabilir ki bu da gayet normaldir. Dr. Edward O. Laumann’a göre “Kadınlarda cinsel arzular çevreye ve bağlamlara son derece duyarlıdır.”

“Kadın Erkek İlişkisi: Aşkınızı Sözcük Kullanmadan Gösterebileceğiniz 8 Durum” adlı içeriğe ulaşmak için Tıklayın…

4. Karşıtlar Birbirini Çeker

Duygusal İlişkiler

Örneğin aynı yemek yeme tercihlerine sahipseniz, bir akşam yemeğinde daha eğlenceli geçebilir. Eğer macera, sevgi ve duygusal yakınlık ikiniz için aynı anlama geliyorsa, bazı şeyler sizin için daha anlamlı ve kolay gelebilir. Hayatta bazı şeyler filmlere ve kitaplara göre şekillenmez. Tecrübe en kıymetli öğretmendir. Şuna hazırlıklı olun ki hayatta beklemediğiniz biri sizin için çok büyük bir öğretmene dönüşebiliyor. Okullarda bulunan cinsten bir öğretmen değil. İşte o gün gelmeden bu konularda mutlak doğrular olduğuna kapılmamalısınız.

5. Mutlu Çiftler Günlük Seks Yaparlar

Duygusal İlişkiler

Acaba seks mutlu birliktelikler için bir önkoşul mudur? Bunu bu yazımızda görmezden geliyoruz. Mutlu bir çift olmanın önşartı bu olmamalıdır. Duygusal yakınlık bir test değil, deneyimdir. Klinik Psikolog Dr. Terri Orbuch’a göre “doğrudan doğru bu gibi efsanelere bağlı olan hayal kırıklıkları bir ilişkiyi bitiren en önemli şeydir.” Evet, çok büyük bir yoldaşınız hayal kırıklığı. Henüz gelmediyse akşam çayına yetişir merak etmeyin.

6. İlişkilerde Sır Yoktur

Duygusal İlişkiler

İnsanlar ilişkilerinizde sırların yerinin olmadığını söyleyebilirler. Fakat hayatta öyle anlar vardır ki baklayı ağzınızdan kaçırmamanız gerekebilir. Bazen hayatınızda olan insanın sizin bir yere kiminle gittiğini bilmemesi gerekebilir. Veya siz karşınızdaki kişinin giyim tarzını beğenmiyor olabilirsiniz. Bunları karşı tarafın bilmesi şart değildir. Bunlar karşıdaki kişiye zararı olmayan küçük sırlar olarak kalabilirler. Hayata bu perspektiften de bakmak mümkündür.

7. Mutlu Çiftler Sarılarak Uyurlar

Duygusal İlişkiler

Kaşık pozisyonu bir tarafın öteki insana arkadan sarılarak uyuma biçimidir. Beden dili uzmanı ve yazar Patti Wood “Bu güvenilir bir uyuma şeklidir ve sana güveniyorum mesajı verir.” Çoğu kişiye göre eğer iki taraf birbirini seviyorsa en geçerli uyuma şekli budur.
Diğer yandan bu çiftlerin sadece yüzde 18’i için doğrudur. Her uyuma şekli güzeldir. Bunda da hiçbir kötü yan yoktur.

8. Partneriniz Sinirli İken Birlikte Uyumaya Gitmek İyi Değildir

Duygusal İlişkiler

Sorunlu tartışmaların sizinle birlikte uyumaya gelmesine izin vermemek lazım. Tartışmalar hayatın gerçeği, ama onlarla yaşamak değil. Uyumaya giderken bunları sabaha kadar düşünüp düşünmeyeceğin konusunda bir değerlendirme yapmak faydalı olacaktır.

9. Fiziksel Cazibe Herhangi Bir İlişki İçin Ön Şarttır

Duygusal İlişkiler

Gözlerin dilden önce konuştukları doğrudur. Fakat Duygusal İlişkiler esnasında iyi bir diyalog bir selfieden uzun ömürlüdür. Fiziksel cazibe birileri için çok önemli olabilir ancak mantıklı olabilme daha uzun bir beraberliğin garantisidir.

10. İyi Bir İlişkide Uzlaşmazlıkların Yeri Yoktur

Duygusal İlişkiler

Bir beraberlikte her şeyi konuşmak ve şeffaf olmak tabii ki faydalıdır. Zorlu bir anlaşma ve darmaduman bir diyalog baskı altındaki duygulardan daha iyidir. Bu nedenle uzmanlar şeffaf bir ilişkiyi sağlıklı bir iletişim ve beraberlik için tavsiye etmektedirler.

11. Hayat Arkadaşınız Her Zaman Sizin İlişki Tanımınız İle Uyumlu Olmalıdır

Duygusal İlişkiler

Burada yapılması gereken şey partnerinize Duygusal İlişkiler süresince seçim hakkı vermek ve bunlara saygı duymaktır. Bu konularda sıkça soru da sormamak gerekiyor. İlle de bu konu konuşulacaksa medeni bir üslupla konuşup anlaşmak en iyisi.

12. Birileri Açısından Cazibeye Sahip Olmak Kötüdür Çünkü Ayrılıklara Neden Olur

Duygusal İlişkiler

Bir insanın bir başka insandan etkilenmesi gayet insani bir şeydir ve sizin bir ilişkiye sahip olmaması bu noktada çok da önemli değildir. Başka biri üzerinden bunu ihanet olarak adlandırmak hiç de mantıklı değildir. Sonuç olarak duygular doğal olarak yaşanır ve saygı duyulası bir şeydir.

13. İyi Bir İlişki Sizi Her Zaman Mutlu Bir Modda Tutmalıdır

Duygusal İlişkiler

En mutlu çiftler bile Duygusal İlişkiler esnasında her zaman aşırı mutlu olmazlar. Bu da gayet insani bir durumdur. Aştan öte bir hayat da vardır. Şahsen veya profesyonel olarak hepimiz hayatlarımızda bazı iniş ve çıkışlar yaşayabiliriz. Bazen üzgün hissedebilirsiniz, bu da ilişkinizin kötü gittiği veya sallantıda olduğu anlamına gelmez.

14. Çiftler Ayda 10 Kez Seks Yapmalıdır

Duygusal İlişkiler
Hiç kimse böyle bir oran veremez çünkü bu çiftten çifte göre değişen bir durumdur. Hatta bu durumlar düzenlemeler veya kurallarla yönetilmemelidir. Hatta bunu çok düşünürseniz nimfomanyaklık konusu üzerinde düşünebilirsiniz.

15. Bir Bebek Sahibi Olmak Tüm Problemleri Çözecektir

Duygusal İlişkiler

Evet, bir bebek Duygusal İlişkiler süresince harika bir fikir olabilir. Ancak sakın bunun ilişkinizi iyileştireceğini düşünmemelisiniz. Aslında bebek çiftler için başka sorunların nedeni de olabilir. Hatta bebeğe adanmış bir hayat çiftler arası bir boşluk oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle tam bir aile olmayı tam anlamıyla konuşmakta yarar var.
Sizce eksik bir şey var mı? Lütfen düşündüğünüz bir şeyler varsa bizleri aydınlatın.

Kaynak: Brighside

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
6
Şoke
inci memed

Alışverişi pazardan yapan, çayını hazla yudumlayan, dosta ve dostane muhabbete bayılan, hayvanları doğanın gerçek sahipleri olarak gören, efkarlandığında ağlayan, sevdiğinde yüreğini koyan, biraz kibar ama bir o kadar da sert olan, mimariyi, şiiri ve müziği merkeze koyan, mücadele ve azmi yaşamın kaderi gören senden, benden ve biraz da halktan bir kişilik..