Dünya’nın Sonu Mu Geliyor? Yeni Kehanetler Öyle Diyor

2 dakikada okuyabilirsiniz


Hatırlanacağı üzere Maya takviminin sona erdiği, bizim takvimlerimizle ise 21 Aralık 2012 olarak gösterdiği gün gelmişti Dünya’nın sonu. Ne var ki öncekiler gibi bu kehanet de boş çıkmıştı. Ancak her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni kehanetler atıldı ortaya.

Bir “araştırmacı” olan David Meade, Planet X: The 2017 Arrival adlı kitabında Dünya’nın bu yılın Eylül veya Ekim aylarında yok olacağını iddia ediyor. Bununla da kalmayan Meade, Dünya’nın sonuna karşı zenginlerin şimdiden sığınaklar hazırladıklarını, yani onlarında bu gerçeğin farkında olduğu ancak biz sıradan insanlarla paylaşmaktan kaçındıklarını dile getirdi. Toplumun karanlıkta bırakıldığı ve böylece panik ortamının oluşmasını engellediklerini de sözlerine ekledi. Meade’in kanıtları ise şöyle:

“Depremlerin sayısı ve yoğunluğu dramatik bir şekilde artıyor.”

“Fırtınaların sayısı da, boyutu da türleri de katlanarak artıyor. Dünya yüzeyinde çatlaklar beliriyor. Sıcak hava dalgalarının süresi de sertliği de artıyor.

Onlarca yıl boyunca insanlık Neptün’ün ötesinde yer alan Nibiru veya X Gezegeni olarak adlandırılan “gözlerden kaçmış” bir gezegenin dünyayı yok edeceği teorisi savundu, savunmaya da devam ediyor. Hatta birçokları bu gezegenin ya da cismin dünyayı 2015 yılında vuracağı konusunda iddialıydı. Öncesinde ise Maya takviminden yola çıkılarak Dünya’nın sonunun 2012’de geleceği söylenmişti. Daha da öncesinde ise Nancy Lieder adlı Amerikalı bir internet yazarı beyninin uzaylılarca ele geçirildiğini ve Dünya’nın da 2003 yılında yok edileceği tahminin yapmıştı.

Bu gibi olaylar, insanları telaşlandırmasının yanı sıra korkmalarına da neden oluyor. Tabii gerçek olup olmadığını bilemeyiz. Maya takviminin sona ermesi gibi bir komplo teorisi olabilir – ki öyle zaten. Bize ise yaşamımıza devam edip bi nefes almak kalıyor. 

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
2
Komik
Muhteşem Muhteşem
5
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
7
Şoke