Dünya’da En Tehlikeli Sınıfta Yer Alabilecek 9 Seri Katil

3 dakikada okuyabilirsiniz


Seri katilleri duymayan yoktur. İşledikleri cinayetlerle adlarından söz ettirirler. Bu hasta ruhlu insanlar belki de beklediğimizden çok daha yakınımızda…

1. Theodore Robert Bundy

             

Theodore Robert Bundy ABD’li seri katil ve tecavüzcü. 1974 ve 1978 yılları arasında, ABD’nin çeşitli yerlerinde çok sayıda genç kadını öldürdü.

2. Karındeşen Jack

Karındeşen Jack (İngilizce: JacktheRipper), 1888 yılında Londra’daki Whitechapel semti ve çevresindeki çoğunlukla fakir bölgelerde faal olduğuna inanılan kimliği tespit edilememiş bir katile verilen en genel isimdir. Kurbanlarının karınlarını ve boğazlarını deşerek acımasızca öldürdü. Ayrıca kurbanlarını öldürüş biçiminden dolayı  cerrahi ve anatomik bilgiye sahip olduğu bilinmekte.

3. The Freeway Killer

William Bonin veya bilinen adıyla The Freeway Killer (1947-1996) bir kamyon sürücüsü ve seri katil. Sırf zevk için erkek kurbanlarına tecavüz etti ve öldürdü.

4. Elizabeth Báthory

Elizabeth Báthory,  Macaristan asıllı seri katil. Şizofreni hastası olan Elizabeth Báthory güzelleşeceğine inandığı için  612 bakire kızı kaçırtıp, bu kızlara tepesinden asılı bir kafeste, işkence çektirdi; kafesten akan kanlarla ise duş aldı.

5. Dr. Henry Howard Holmes

Herman Webster Mudgett (16 Mayıs 1861 – 7 Mayıs 1896), daha çok Dr. Henry Howard Holmes lakabıyla bilinen, kayıtlara geçmiş ilk Amerikalı seri katildir. Dördü kesinleşen itiraf ettiği 27 cinayet olmasına rağmen, öldürdüğü insan sayısı 200 civarındadır.

6. Nikolai Dzhumagaliev

Nikolai Dzhumagaliev, 1958 doğumlu yamyam ve seri katildir. 1980 yılında yakalanan seri katil, metal takma dillerinden dolayı “metal fang” adıyla anılmaktadır. 1980 yılında yakalandığında sadece 7 kadın cinayetinden sorumlu tutulabilen katilin, yüzlerce kadının ölümünden şüpheli durumda olduğu fakat ispatlanamadığı bilinmektedir.

7. Albert Hamilton Fish

Albert Hamilton Fish (d. 19 Mayıs 1870, Washington – ö. 16 Ocak 1936), ABD’li seri katil, yamyam. Gri Adam, Wysteria’nın Kurt Adamı, ve Brooklyn Vampiri gibi takma adlarla anılıyordu. Azılı yamyam Fish’in toplam 100’den fazla cinayet işlediği sanılmaktadır. Bilinen en yaşlı seri katil özelliğindedir.

8. Josef Mengele

Josef Mengele,  Nazi toplama kampı Auschwitz-Birkenau’da yaptığı acı verici ölümcül deneylerle bilinen bir Alman Nazi doktor. 2 milyon kişinin insanlık suçu işlenerek öldürülmesinden sorumlu tutulmaktadır.

9. Pedro Alonso López  “Andes Canavarı”

Pedro Alonso López (d. 8 Ekim 1948, SantaIsabel), “Andes Canavarı” lakabıyla tanınan seri katil. 1970’li yılların sonunda ve 80’li yılların başları boyunca Güney Amerika (Kolombiya, Peru ve Ekvador)’da üç yüzün üzerinde çocuğa tecavüz etti ve öldürdü. López bu üç ülkede öldürdüğü  genç kızların her biri için bir aydan daha az hapis yattı.

 

   

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
3
Acıklı
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Korkunç Korkunç
6
Korkunç
Şoke Şoke
3
Şoke
Murat Kasap

Yazan Çizen ve Hayalleriyle Yaşayan Birisi... İnstagram: Murat_kasap17