Gülüşü Güzel Yazarlardan olan Doğukan Özfalcı “Risk Almakta Sınır Tanımam”

3 dakikada okuyabilirsiniz


Bir gün olmazsa olmazım sosyal medyada dolaşırken gözüm bir hesaba ilişti. Şöyle yandan yandan hesabı incelerken hesabın sahibi olan senaristi tanımak ve de en önemlisi sizlere tanıtmak için kolları sıvadım. Gülüşü güzel yazarlardan olan Doğukan Özfalcı kimdir sorusunun cevabı aşağıda..

Doğukan Özfalcı

Risk almakta sınır tanımayan, senarist ve yönetmen olarak kendini tanımlayan Doğukan Özfalcı, hayalperest biri olduğunu da itiraf etti. Eee yazar olmak bunu gerektirirdi tabi. Ve sıkı durun. Doğukan Özfalcı daha 18 yaşında. Genç fakat bir o kadarda ne istediğini bilen biri.

Doğukan Özfalcı

Genç yazarımızın yazarken üzerine yoğunlaştığı konu dram. Çünkü bu konuda kendini daha iyi ifade ettiğini düşünüyor. Ben her ne kadar daha eğlenceli konuları tercih ediyor olsam da yine de yazdıklarını okumak istemedim değil hani. Uff tamam ya. Dehşet merak ettim. Yazarken ilham aldığı konuları sorduğumda Doğukan Özfalcı, “İhamımı müzikten ve insanlardan alıyorum”diye ifade etti.

“Amatörlükten ‘O Ses Türkiye’ Birinciliğine: Oğuz Berkay Fidan Kimdir” içeriğimiz için TIKLAYIN.

Doğukan Özfalcı’nınhatrı sayılır bir takipçisi var. Ben de kendini fenomen olarak görüyor mu diye sorduğumda Özfalcı, “Hiç bu kadar ilgi göreceğimi düşünmemiştim ve asla kendimi fenomen olarak görmedim, görmeyeceğim. Bence insanların bana olan ilgisi takipçi veya popülerlik gibi şeylerin dışında yaptığım işin ve yapacağım işlerin takdirini kazanmamdan kaynaklanıyor” diye açıkladı.

doğukan özfalcı

Genç yazarımıza ilginç bir olayını bizimle paylaşır mısın diye sordum. “Bir gün sevenlerimizle buluşmak için Ankara’dan gelen yazar arkadaşımla buluşma alanına doğru gidecekken yolun kenarında karşısındaki kadına bağıran birine şahit olduk. Yanında 20’li yaşlarda genç bir çocukla birlikte olan adam gözlerimizin önünde kadına tokat atmıştı” diyen Doğukan Özfalcı, “Başlarda aile tartışmasıdır diye düşündüğümüz anda attığı tokatın ardından olaya müdahale etmek istedik. Fakat durdurmaya çalıştığımız adamın yanındaki genç çocuk bize büyük bir tepki göstererek bıçak çekip, üzerimize yürümüştü. Bu benim hayatımda en ilginç anım olsa gerek. Hala adamın neden bıçak çektiğine anlam verebilmiş değilim fakat kadına zarar vermesini engellediğimiz için mutluyum” diyerek sözlerini tamamladı.

doğukan özfalcı

Doğukan Özfalcı’nın olmazsa olmazı; özgüveni ve biraz da kahveymiş. Bir tek yazar olarak anılmak istemeyen Doğukan Özfalcı, “Türkiye’de ki sinema sektöründe alışılmışın dışına çıkıp şuan olduğu erden daha üst seviyede yer almasını sağlayan ve tüm dünya genelinde filmleriyle tanınan bir yönetmen olmak en büyük hedefim” dedi.

Son olarak sevenlerine ve takipçilerine neler söylemek istersin diye sordum. Doğukan Özfalcı, “Sizi çok seviyorum. Şuan olduğum yerden olacağım yere kadar desteklerinizi hiç eksik etmediğiniz için size teşekkür etmeyi kendime borç bilirim. Sizin desteğiniz ve sevginiz bana bu hayatta verilmiş en güzel hediye”dedi.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
20
Komik
Muhteşem Muhteşem
37
Muhteşem
Acıklı Acıklı
15
Acıklı
Kızgın Kızgın
16
Kızgın
Korkunç Korkunç
16
Korkunç
Şoke Şoke
20
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official