Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? İşte 5 Adımda Doğal Makyaj

3 dakikada okuyabilirsiniz


Son zamanlarda kadınlar arasında doğal makyaj oldukça popüler bir hal aldı. Uzun ve kuyruklu eyelinerlar, yoğun bir şekilde uygulanan aydınlatıcılar ve kıpkırmızı dudaklar yerine doğal ve bebeksi görünen bir makyaj anlayışı ivme kazandı. Doğal makyajın amacı sanki hiç makyaj yapmamış gibi duru görünmek ve doğal güzelliği ön plana çıkaran uygulamalar yapmaktır. Sivilce ve sivilce izleri, cilt tonundaki eşitsizlikler, yoğun gözenek görünümü veya mor göz altları doğal makyaj yapmanıza engel değildir. Makyaj yapmamış gibi görünmek isteyenler için derlediğimiz tavsiyeler, doğal makyajın inceliklerini ortaya koyuyor. Siz de “Doğal makyaj nasıl yapılır“, “Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır“, “Doğal makyaj malzemeleri nelerdir” gibi sorulara sahipseniz, işte son derece basit uygulamalarla yapabileceğiniz doğal makyaj önerileri:

1. Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Cildinize Uygun Fondöten Seçin

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal makyajın amacı cildi sağlıklı ve makyajsızmış gibi göstermektir. Bu nedenle fondöten yüzünüzde kalıp gibi durmamalıdır. Eğer cildiniz yağlıysa mat bitişli fondötenler tercih etmelisiniz. Parlak bitişli fondöten kullanırsanız fondöten gün içinde dağılacaktır. Cildiniz normal veya kuruysa nemli ve parlak bitişli fondötenler kullanabilirsiniz. Böylece cildiniz daha sağlıklı görünecektir. Makyajınızın doğal durması için dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise fondötenin renginin cildinizle aynı tonda olmasıdır. Bu sebeple fondöten kullanırken mutlaka kendi ten renginize en yakın olanı tercih etmelisiniz.

2.Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Krem Allık Tercih Edin

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Allık, sağlıklı görünen bir cilt için olmazsa olmazlar arasındadır. Fakat yoğun uygulanan allıklar makyajı doğallıktan uzaklaştırmaktadır. Allık tercihinizi krem ürünlerden yana kullanırsanız makyajınızda çok doğal bir sonuç elde edersiniz. Gittikçe popülerleşen krem allıklar ciltte kolay ve homojen bir şekilde dağılmaktadır. Ayrıca pudra formdaki allıklara göre daha kalıcı bir etkiye sahiptir. Krem allıkları fırça yardımı ile uygulayabilirsiniz fakat parmaklarınız ile uygularsanız çok daha doğal bir görüntüye ulaşırsınız.

3.Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Yoğun Kapatıcılardan Uzak Durun

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Kapatıcılar doğru kullanıldığı zaman çok büyük fayda sağlar. Ancak yanlış kullanıldığı zaman makyajı oldukça yapaylaştırır. Doğal makyaj yapmak istiyorsanız çok yoğun kapatıcılardan uzak durmalısınız. Sivilcelerinizi, kızarıklıklarınızı, göz altı morluklarınızı hafif yapıya sahip kapatıcılarla da kapatabilirsiniz. Yoğun kıvamdaki kapatıcılar yüzünüzde ekstra bir katman gibi durur ve sizi doğallıktan uzaklaştırır. Özellikle göz altlarında kullanılan yoğun kapatıcılar, göz altlarını olduğundan da problemli göstermektedir.

“Fondöten Seçimi Yapacak Olanlar Buraya! İşte 6 Farklı Fondöten Önerisi” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

4. Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Açık Tonlarda Far Uygulayın

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Özel günlerde elbette yoğun ve dumanlı göz makyajları tercih edebilirsiniz. Fakat günlük olarak doğal bir görüntü yakalamak istiyorsanız far tercihinizi açık tonlardan yana kullanmalısınız. Özellikle siyah ve bordo farlar makyajı ağırlaştırmaktadır. Canlı bir görüntü elde etmek için pembe, beyaz, açık kahverengi gibi tonlar kullanabilirsiniz. Farınızın ardından uygulayacağınız hafif bir maskara ile gözlerinizi ön plana çıkabilirsiniz.

5. Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? Doğal Rujlar Kullanın

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Cilt makyajınızı ne kadar sade tutarsanız tutun, koyu renk ruj sürdüğünüz zaman sanki çok yoğun bir makyaj yapmış gibi algılanırsınız. Doğal makyajlarınızda ruj tercihinizi de soft renklerden yana kullanmalısınız. Dudak renginizden birkaç ton koyu bir nude ruj kullanabilirsiniz. Bu sayede hem doğal ve taze bir görüntü elde edersiniz hem de dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösterebilirsiniz.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke