Doğal Temizleme Görevi Gören ve Dişleri Beyazlatan 7 Gıda

3 dakikada okuyabilirsiniz


dişleri beyazlatan

Gülmek paha biçilemez bir eylemdir. Hele ki gülmenin arkasında parlak ve beyaz dişler varsa. Bugün insanlar diş ameliyatlarına bir servet harcıyor. Oysa evinizin rahatlığında diş problemlerini kolayca çözebileceğiniz her şeye sahipsiniz. İşte doğal temizleme görevi gören ve dişleri beyazlatan 7 gıda;

1. Peynir

dişleri beyazlatan

Peynir de! Fakat bunu tereddüt etmeden mi diyorsunuz? Yoksa soluk dişlerinizi gizlemeye mi çalışıyorsunuz?

Peynir çözüm! Harika bir kalsiyum kaynağı olarak, boşluklardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Araştırmalar, pH seviyesinin diş sağlığı için çok önemli olduğunu göstermiştir. Peynirin pH seviyesini yükselttiği ve onu 5.5’in üzerinde tuttuğu kaydedildi, bu da diş çürüğü riskini azalttı. İşte dişleri beyazlatan gıdaların en önemlilerinden, peynir!

2. Salatalık

dişleri beyazlatan

Salatalıktaki lif, dişlerinizi ve diş etlerinizi masajlar. Bununla birlikte ağzında salgılanan salatalık suyundan muzdarip olanlar için faydalıdır.

“Sirkenin Faydaları | Sirkenin 4 Mucizevi Kullanım Şekli”adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYIN…

3. Çilek

dişleri beyazlatan

Bu küçük kırmızı meyve şüphesiz harikulade bir meyvedir! Çileklerin en güçlü diş beyazlatıcılarından biri olduğu söylenir; çünkü bunlar sadece iyi bir sıkıcı olarak değil aynı zamanda zengin bir C vitamini kaynağıdır. Çilek ayrıca, diş fırtınası ile karıştırıldığında bir diş temizleyicisi olarak da kullanılabilir. Bu nedenle, çilek yiyerek, harika tat dışında, kendinize sağlıklı beyaz diş vaadi de veriyorsunuz.

4. Yeşil Çay

dişleri beyazlatan

Yeşil çay, plak bakterileri ile mücadeleye yardımcı olan polifenol bakımından zengindir. Ayrıca, ağızda bakterilerin büyümesini durdurmak ve kontrol altına almakta ve böylece diş çürümesine neden olan asit üretmelerini engellemektedir.

Bonus: Aynı zamanda kötü kokudan kurtulmanızı sağlar. Şerefe!

5. Kereviz

dişleri beyazlatan

Kereviz de plak kaldırmaya yardımcı olur. İyi çiğnenirse, yiyecek parçacıkları dişlerindeki olukları da temizleyebilir. Kerevizin yüksek su içeriği, dişlerinizi çiğnemek için iyi bir seçenektir. Ve ağızda bulunan bakterileri de yok etmek ister.

6. Hindistan Cevizi Yağı

dişleri beyazlatan

Hindistan cevizi yağı dişler için tuhaf görünebilir, ancak harikalar yarattığı kanıtlanmıştır. Hindistan cevizi yağında bulunan laurik asit, diş çürüğü, ağız kokusu ve diş eti hastalıklarına neden olan sert bakterilerle savaşacak kadar iyidir.

7. Soğan

dişleri beyazlatan

Soğanlar mı? Ciddi misin? Evet, kesinlikle soğanın diş temizleyicisi ve beyazlatıcı olarak hareket ettiğini
vurguluyoruz. İyi nefeslerinizi alabilirler, ancak soğanlarda bulunan kükürt bileşikleri plak oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Tek yapmanız gereken çiğ soğan çiğnemek ve gerisini onlara bırakmaktır. Dişlerinize sürtünen soğanların diş ağrısından kurtulmanıza yardımcı olabileceği de söylenir.

Kaynak: Brightside

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
1
Şoke
Goktug Efil

Aldanmak yaptığımız her işte şaşmaz yazgısı hepimizin, her sabah parlak işler tasarlar gün boyunca budalalık ederim.