Çok Harcamadan Lüks Görünmek İçin 16 Basit İpucu

4 dakikada okuyabilirsiniz


Sosyal medya fenomenleri insanı kıskandırırcasına muhteşem görünüyorlar. Çok para harcamadan onların görüntülerini taklit etmek imkansız gibi değil mi?

Hiç de değil. Sizin için öyle öneriler hazırladık ki hem müthiş gözükecek hem de paranızı çarçur etmeyeceksiniz.

16. Astarınıza Dikkat Edin

Kıyafet alırken astara dikkatli bakın. Kaliteli ürünlerde dikkatlice dikildiğinden astar gözükmez.

15. Dikişlerinizde Deseni Kontrol Edin

Dikişlerden sonra desenler birbirini takip etmiyorsa o ürünü sakın almayın. Üretici kumaştan tasarruf etmek istediğinden bu numaraları yapar. E tabii bu kıyafetler elbiseleri ucuz gösterir.

14. Kumaşları Kontrol Edin

Ucuza ürün satan markalarda bile mevcut olan neopren gibi modern malzemeleri tercih edin. Tüvit, pamuk ve keten gibi kumaşlar da pahalı olmasalar bile öyle görünürler.

13. Suni Süet Tercih Edin

Suni süet suni deriden daha pahalı görünür. Bu nedenle şüphesiz suni süet tercih edin.

12. Görünür Fermuardan Kaçının

Bir giysinin kalitesini çoğunlukla aksesuarları belli eder. Özellikle ucuz kıyafetlerdeki fermuarlar en önemli göstergelerdir. Fermuar görünüyorsa tüm parçaların rengi kumaşa benzer olmalıdır. Aksi takdirde bir tasarım olmadığında fermuar görünmemelidir.

11. Stiletto Tercih Edin

Parlak topuklu ayakkabılar lüks markalarda olduğu gibi kitle pazarında da oldukça güzel görünürken sivri, siyah veya çıplak olanlar her ofis görüntüsünü güzelce tamamlar.

10. Özel Dikim Giysiler İzlenimini Yaratın

Sadece lüks bir marka ürününün eşsiz olduğu ve sahibine özel olarak dikildiği izlenimini verebilir. Bu nedenle düzgün bir görünüm hayati önem taşımaktadır.

  • Asla kırışık giysiler giymeyin.
  • Elbiselerinizi katlamayın veya dikkatsizce iliklemeyin.
  • Elbiseleriniz şekillerini korumalı ve üzerinize oturmalı.
  • Kıvrımlı giysiler kullanmaktan kaçının.

9. Çantanızı İhmal Etmeyin

Siyah, beyaz veya bej gibi nötr tonları tercih edin. Değerli taşların renkleri olan; safir veya malakit gibi renkleri sevin. Bu renkler suni deriyle beraber kullanıldığında parlak veya pastel tonlardan çok daha iyi görünüyor.

Ucuz aksesuarlar bir çantanın ucuz olduğunu hemen gün yüzüne çıkarır. Pahalı çantalarda fermuar görmeniz zordur. O yüzden bundan uzak durun.

Sert kaplı bir çanta daha uzun süre kullanılabilir ve tasarım bir ürün olduğu havasına kıyasla daha çok sahiptir.

8. Dekoratif Elementleri Abartmayın

Tasarımcı giysilerindeki dantel, kitle pazarındaki dantel gibi değildir. Küçük bir dantel detayı yeterlidir. Bu sizi daha feminen gösterir. Payetler yalnızca özel dikim ürünlerde olabilir.

7. Toprak Rengi Giysilerinden Kaçının

Koyu renkleri ana giysileriniz yapmaktan kaçının. Bu tonlar hızlı bir şekilde parlaklığını kaybeder, bu nedenle parlak renkler, değerli taş tonları ve pastel tonları tercih etmek iyidir.

6. Kıyafetlerinizi İçinize Sokun

İçine sokulmuş bir üst görünüşü daha eksiksiz kılar. Rastgele, boho veya hippi stilinden uzaklaşmak ve klasikler, romantizm ve gündelik yaşama dönmek daha iyidir.

5. Biraz Altın Ekleyin

Ekstra harcamalara gerek kalmadan şık görünmenin basit bir yolu, basit bir imaj seçmek (boyfriend jean’le kombin edilmiş beyaz bir tişört gibi) ve altın veya kaliteli imitasyon altın aksesuarları kullanmaktır.

4. Birkaç Kumaşı Birden Kullanın

İpek, yumuşak örme, süet ve kot gibi farklı kumaşları birleştirin. İlave aksesuarlar olmadan imajınız çok daha ilginç hale gelecektir.

3. Küçük Ayrıntılara Dikkat Edin

Kaliteli giysiler sağlam dikişlere, kumaşla aynı renkteki ipliklere ve gevşek olmayan ipliksiz kenarlara sahiptir.

Giysi aksesuarları da önemlidir; plastik düğmeler ucuzluğu belli eder ve hasar görmeleri daha kolaydır. Öte yandan metal boyalı olan düğmeler hemen pul pul olur. Onları kaliteli olanlarla değiştirmeniz daha doğru olur.

2. Beyazı Tercih Edin

Bazen tamamen beyazlara bürünmelisiniz. Bu kıyafetler için ne kadar ödediğinize bakılmaksızın etki aynı olacaktır.

1. Önceliklerinizi Yönetin

Süslü bir akşam elbisesine kıyasla sık sık giydiğiniz kıyafetlere (kot, gömlek, bluz) daha fazla harcama yapmak mantıklı olandır. Aynı paraya beş tane düşük kalitede ürün satın almak yerine yüksek kaliteli bir beyaz tişört için 50 dolar vermek oldukça mantıklı

Ve özel günlerde giyilecek elbiseleri kiralamanın en mantıklı yol olduğunu unutmayın.

Bonus: Elbiselerinizi Kendiniz Yapın

Az parayla lüks görünmenin bir diğer yolu da kıyafetlerini kendin yapmak ve dizayn etmektir.

www.brightside.me

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
4
Komik
Muhteşem Muhteşem
7
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
5
Şoke
Osk

İstanbul' da doğmuş, hayalleriyle büyümüş bir insan evladı olarak dünyaya gelmiştir. Bu yola Gazetecilik okuyarak başlayan ve dik başlılıkta marka olan bu kızın, mavi en sevdiği renktir. İnadı boyundan büyük olabilir ama sevgisi dünyadan da büyük. hehe :) @osk.official