Acilen Doktorun Kapısını Çalmanızı Gerektiren Çocuk Hastalıkları Belirtileri

2 dakikada okuyabilirsiniz


Çocuğunun hasta olması ebeveynler için çok zor bir deneyimdir. Fakat belirtiler zamanında fark edilirse birçok sorun önlenebilir. İşte çocuğunuzun sağlık problemi yaşadığını gösteren ve acilen doktora gitmenizi gerektiren çocuk hastalıkları belirtileri :

1.Lekelenmede Artış

çocuk hastalıkları belirtileri

 

Vücutta asimetrik, düzensiz renklerde ya da 6 mm’den daha geniş lekeler oluşuyorsa ya da var olan lekeler büyüyorsa, bunlar çocuğunuzu doktora götürmeniz gerektiğinin bir işaretidir.

2.Saç Kaybı

çocuk hastalıkları belirtileri

 

Bu problemin kaynağı büyük ihtimalle vücudun içinde gizlidir. Bunun sebebi ise muhtemelen vitamin eksikliğidir. Saç kaybının gerçek nedenini bulmak için ise bir çocuk doktoruna gitmekte fayda var.

3.Ruh Halinde ve Davranışta Sarsıntılar

çocuk hastalıkları belirtileri

 

Ani iştah kaybı, uyku sorunları ya da harekette azalma doktora gitmek için önemli sebeplerdir.

4.Baş Ölçüsünde Artış

çocuk hastalıkları belirtileri

 

“Bıngıldak” diye tabir edilen bölge aslında bebekler için normaldir. Zamanı geldiğinde kaybolacaktır. Fakat bu bölgenin büyümemesi gerekir. Eğer büyüyorsa bu durum bazı hastalıkların belirtisi olabilir.

“Çocuklara Cinsel İstismar Nasıl Önlenebilir? Hep Aklınızda Olması Gereken 8 Madde” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ…

5.İşitmede Azalma

çocuk hastalıkları belirtileri

 

Bir çocuk konuşmalara tepki göstermiyorsa ve hatta kendisine seslenildiğinde cevap vermiyorsa muhtemelen işitme problemleri vardır. Bunun bir doktor tarafından kontrol edilmesi gerekir.

6.Sürekli Susuzluk

çocuk hastalıkları belirtileri

 

Çocuğun sık sık su istemesi zararsız bir durummuş gibi gözükse de bu durum çocuk hastalıkları belirtileri arasında yer alabilir ve bazı ciddi sorunların işareti olabilir. Bu durumda da mutlaka alanında uzman bir doktora gidilmelidir.

7.Yüksek Sesle Horlama

çocuk hastalıkları belirtileri

 

Sessiz şekilde horlama tehlikeli bir belirti değildir. Fakat yüksek sesle horlama bazı nefes problemlerine işaret eder. Enfeksiyon belirtisi olabileceği için bu semptomları görmezden gelmek tehlikelidir.

Kaynak: brightside

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
3
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Şoke Şoke
0
Şoke