Çocuk da Yaparım Kariyer de Diyen Sporcular

2 dakikada okuyabilirsiniz


Tenis dünyasının rekortmen isimlerinden Serena Williams’ın, Avustralya Açık’ta hamile olarak mücadele ettiğinin ortaya çıkması büyük bir gündem yaratmıştı. Serena Williams gibi hamileliklerinde spora ara vermeyip, “Çocuk da yaparım kariyer de” diyen sporcuları sizler için derledik.

Paula Radcliffe

Serena Williams’ın durumuna eşlik eden sporculardan ilki, kadınlarda Maraton Dünya Rekoru’nun sahibi Paula Radcliffe. Hamileliğini öğrendikten kısa bir süre sonra Paula Radcliffe, daha kısa mesafelerde yarışmalara katılmaya devam etmiştir.

Laura Kenny

Bir diğer ismimiz ise Olimpiyat Şampiyonu olan Britanyalı bisikletçi Laura Kenny. Hamileliğinin ilk dönemlerinde çalışmalarına ara vermeyen Kenny, yarışmalara hamilelik sürecinde devam eden isimler arasında.

Olufunke Oshonaike

Bu seferki ismimiz biraz daha saygı duyulası bir isim. Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde müsabakalara ara vermeden devam eden Nijeryalı masa tenisçisi, Olufunke Oshonaike. Öyle ki Oshonaike, Rio Olimpiyatları’nda mücadele ederken 7 aylık hamileydi.

Dana Vollmer

Amerikalı yüzücü Dana Vollmer da hamileliğin spora engel olmadığına inananlardan. Daha geçen hafta 6 aylık hamile olmasına karşın 50 metre serbest yarışına katılan Vollmer birçok insana ilham kaynağı olmuş durumda.

Alysia Montano

Hamilelik sürecinde spora devam eden sporcular arasında en dikkat çekeni ise Alysia Montano. Haziran 2014’te 8 aylık hamile olmasına rağmen, Amerika seçmelerinde 800 metrede çeyrek final koşan Montano, en iyi derecesinden 35 saniye yavaş koşmuş olsa bile bitiş çizgisini geçtiğinde seyirciler tarafından ayakta alkışlanmıştı.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
0
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
0
Acıklı
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Şoke Şoke
12
Şoke
ogulcanc