Cinsel İsteği Artıran Gıdalar: İşte Afrodizyak Etkili 8 Besin

3 dakikada okuyabilirsiniz


Beslenme ve diyet uzmanlarına göre, cinsel isteği artıran gıdalar doğada mevcut. Yüzyıllardır farklı kültürlerden insanlar, türlü yiyeceklerle cinsel yaşamlarını iyileştirmeye çalışmıştır. Besinlerdeki vitamin ve mineral gibi ögeler, beyin algoritmasını, vücudun aurasını ve stres düzeyini etkiler. Bunun sonucunda ise cinsel istek doğrudan ya da dolaylı yönden etkilenir. İşte cinsel isteği artırıcı, afrodizyak etkili 8 besin;

1. Cinsel İsteği Artıran Gıdalar: İstiridye

Cinsel İsteği Artıran Gıdalar

İstiridye çok güçlü bir “afrodizyaktır”. İçinde bulundurduğu çinko, fosfor ve iyot zengin bir besin değeri sunar.

“Emzirme Döneminde Anne Sütünü Artıracak 5 Besin” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

2. Cinsel İsteği Artıran Gıdalar: Muz

Cinsel İsteği Artıran Gıdalar

Potasyum, magnezyum, demir, kalsiyum, fosfor, sodyum ve iyot bakımından oldukça zengin bir besin olan muz, aynı zamanda B1, B2, C, A ve E vitaminlerine sahiptir. Kalori miktarı çok olmasına rağmen kolestrol içermez. Kasları güçlendirir ve enerji verici bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden spor öncesi veya sonrası muz yemek, tavsiye edilir.

3. Cinsel İsteği Artıran Gıdalar: Çikolata

Cinsel İsteği Artıran Gıdalar

Hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel isteği artıran yiyecekler arasında çikolata çok önemli bir yere sahiptir. İçerdiği feniletilamin ve serotonin ile mutluluk hormonlarını devreye sokar.

4. Cinsel İsteği Artıran Gıdalar: Zencefil

Cinsel İsteği Artıran Gıdalar

Erkeğin cinsel isteği nasıl artar ? diye bir soru sorsak, cevabı kesinlikle zencefil olur. Zencefil, kan dolaşımını güçlendirir ve düzene sokar.

“Smoothie Tarifleri: Sağlıklı, Lezzetli ve Pratik” Adlı İçeriği Okumak İçin TIKLAYIN…

5. Cinsel İsteği Artıran Gıdalar: Vanilya

Cinsel İsteği Artıran Gıdalar

Vanilya, kalsiyum, sodyum ve demir minerallerini barındırır. Çok az yağ içeren vanilyada hiç kolesterol yoktur fakat şeker oranı yüksektir. Sinirleri yatıştırır, hazmı kolaylaştırır. Cinsel gücü artıran içecekler kullanmak isterseniz, vanilyadan yararlanabilirsiniz.

6. Cinsel İsteği Artıran Gıdalar: İncir

cinsel isteği artıran gıdalar

E ve B vitaminlerine sahip olan incir, Cinsel gücü artıran çok güçlü afrodizyaklardan biridir. Sindirimi kolaylaştırır, cinsel yaşamınızı renklendirmenize de yardımcı olur.

7. Cinsel İsteği Artıran Gıdalar: Safran

cinsel isteği artıran gıdalar

Aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz bu bitki, baharat olarak da kullanılan safran çiçeğinin kurutulmuş yapraklarıdır. Bitki çayınıza, yemeğinize, salatanıza katacağınız bir tutam safran, cinsel isteğinizi artırmaya yardımcı olur. Özellikle kadınlarda cinsel isteği artıran çayların içine ekleyebilirsiniz.

8. Cinsel İsteği Artıran Gıdalar: Rezene

cinsel isteği artıran gıdalar

Hindistan, Çin ve Ortadoğu’da çok eski tarihlerden itibaren bilinen ve bitkisel ilaç olarak kullanılan rezene, sindirim sistemini güçlendirmesinin yanında doğal bir antibiyotik görevi de görür. Kanser karşıtı bir bitki olarak da bilinir. İçindeki östrojene bağlı olarak süt salgısını artırdığı, adeti söktüğü ve doğumu kolaylaştırdığı bilinmektedir.

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
3
Komik
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Acıklı Acıklı
1
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Şoke Şoke
2
Şoke
NetroJen