Cinayete Kurban Giden Ünlüler

2 dakikada okuyabilirsiniz


Sanat dünyasında hastalık, kaza gibi sebeplerle ölen isimler kadar, cinayete kurban giden ünlüler de ne yazık ki oldukça fazla. İşte bir cinayet sonucu aramızdan ayrılan 11 ünlü isim:

1. Vatan Şaşmaz

Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz, oynadığı dizi, reklam ve kliplerle de milyonlarca insanın sevgisini kazanmıştı. 43 yaşındaki Şaşmaz’ın şok etkisi yaratan ani ölümü sevenlerini yasa boğdu. Vatan Şaşmaz, Beşiktaş’taki bir otelde eski manken Filiz Aker tarafından vurularak öldürüldü. Aker, işlediği cinayetin ardından intihar etti.

2. John Lennon

Beatles grubunun efsanevi solisti John Lennon, 8 Aralık 1980’de hayranı olduğu iddia edilen Mark David Chapman tarafından öldürüldü. Lennon, New York’taki apartmanına girerken Chapman’ın ateş etmesiyle yaralandı. O anda kendisine yaklaşan ve bilincinin açık olup olmadığını kontrol etmek için adını soran polise “Ben John Lennon, Beatles’ın John Lennon’ı” şeklinde cevap verse de ardından hayata veda etti.

3. İsmail Hakkı Sunat

Cinayete kurban giden bir diğer isim olan İsmail Hakkı Sunat, 2004 yılında gürültü ettiği için uyardığı komşusu tarafından vurularak öldürüldü. Deniz Uğur’la evli olan 38 yaşındaki aktör bir çocuk babasıydı.

4. Sharon Tate

Ünlü yönetmen Roman Polanski’nin eşi Sharon Tate, öldürüldüğünde henüz 26 yaşında ve 8 buçuk aylık hamileydi. Geleceğin önemli oyuncuları arasında yer alacağı söylenen yetenekli oyuncu, 1969 yılında, boynunda uzun bir ip ve 5’i ölümcül olmak üzere 16 kez bıçaklanmış şekilde bulundu. Tate cinayetini, müzik dünyasında başarısız olunca zengin insanları kurban etme kararı alan Charles Manson’ın işlediği ortaya çıktı.

5. Mümtaz Sevinç

En son Sihirli Annem dizisinde rol alan ünlü sanatçı Mümtaz Sevinç, Şehnaz Tango’nun da aralarında olduğu birçok dizi ve filmde oynamıştı. Sevinç 2006 yılında, ayrılmak istediği sevgilisi tarafından uykusunda bıçaklanarak öldürüldü.

6. Lana Clarkson

Ünlü oyuncu Clarkson, 2003 yılında yapımcı Spector’ın malikanesinde ölü olarak bulundu. Los Angeles mahkemesi jürisi, 69 yaşındaki yapımcıyı ikinci dereceden cinayetten suçlu bularak 19 yıl hapse mahkûm etti.

7. Bergen

Arabesk müzik dünyasında “acıların kadını” olarak bilinen Bergen de bir cinayete kurban gitti. Hayata veda ettiğinde henüz 29 yaşında olan şarkıcı, daha önce de yüzüne kezzap atmış olan Halis Serbes isimli birisi tarafından 1989 yılında öldürüldü.

8. Pier Paolo Pasolini

Sinema dünyasının unutulmaz filmlerinin yönetmeni Pasolini feci bir cinayet sonucu hayata veda etti. Öldüğünde 52 yaşında olan Pasolini, 1975 yılında, ideolojik ve dini görüşleri nedeniyle dövüldükten sonra kafasının üzerinden araba geçilmiş halde bulundu.

9. Feri Cansel

1970’lerin erotik film furyasının ünlü isimlerinden olan Feri Cansel, 1983 yılında sevgilisi tarafından vurularak öldürüldü.

10. Tupac Shakur

Rap müziğin popüler temsilcilerinden Tupac Shakur, 1996 yılında bir silahlı saldırıya uğrayarak yaralandı. Shakur, 6 gün süren yaşam mücadelesinin ardından hayata veda etti.

11. Jasmine Fiore

Mayo modelliği yapan Fiore, cinayete kurban gittiğinde 28 yaşındaydı. Fiore’nin cesedi, 2009 yılında ABD’de bir çöp tenekesinin içindeki bavuldan çıktı.

“Harun Kolçak ve Diğerleri, Kanser Yüzünden Kaybettiğimiz 8 Müzisyen” adlı içeriğimize ulaşmak için TIKLAYINIZ

Paylaş:

Yorum Yap

Sizin tepkiniz nedir?

Komik Komik
1
Komik
Muhteşem Muhteşem
2
Muhteşem
Acıklı Acıklı
15
Acıklı
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Korkunç Korkunç
13
Korkunç
Şoke Şoke
9
Şoke